Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 05 LIPCA
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
XIV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Antoni, Maria, Bartosz, Filomena, Karolina
 

Chiny: władze nakazały usunięcie ponad 500 krzyży z kościołów

Data publikacji: 2020-06-30 20:00
Data aktualizacji: 2020-06-30 20:21:00
WIADOMOŚCI
Fot. Michael Gaida / Pixabay.com

Komuniści w Chinach kontynuują usuwanie krzyży z kościołów. Od kwietnia w prowincji Anhui nieopodal Szanghaju usunięto ponad 500 krzyży, poinformował 30 czerwca korespondent azjatyckiej agencji prasowej UCAN. – Ani oficjalne Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich, ani biskupi nie stawiali oporu przy tym niszczeniu – powiedział w rozmowie z agencją protestancki kaznodzieja Paul Lee.

 

Według tej informacji, ksiądz jednej z parafii poinformował biskupa Liu Xinhonga o planowanym zerwaniu krzyża z jego kościoła. – Biskup dał mi wyraźnie do zrozumienia, że nie może się sprzeciwić decyzji władz – powiedział ksiądz korespondentowi UCAN. Biskup Liu Xinhong należy do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich, nieuznawanej przez Stolicę Apostolską „oficjalnej” wspólnoty katolickiej w komunistycznej Chińskiej Republice Ludowej.

 

Usuwanie krzyży trwa od października 2018 roku. Od tego czasu w sąsiadujących z Anhui prowincjach Zhejiang, Henan, Hebei i Guizhou zniszczono tysiące krzyży pod pretekstem rzekomego naruszenia przepisów planowania urbanistycznego. W Zhejiang demontaż krzyża odbywał się pod nadzorem ówczesnego sekretarza partii komunistycznej Xia Baolonga.

 

W lutym 2020 roku prezydent Chin Xi Jinping mianował Xia Baolonga nowym szefem delegatury rządu chińskiego, której podlega Hongkong i Makao. Tym samym będzie on jednym z funkcjonariuszy Pekinu, którzy będą egzekwowali w Hongkongu nowe prawo o bezpieczeństwie narodowym, uchwalone 29 czerwca.

 

Komentatorzy oceniają, że nowe prawo spowoduje najgłębszą zmianę w życiu społeczeństwa byłej brytyjskiej kolonii od czasu przekazania jej pod władzę komunistycznej ChRL w 1997 roku. Plany wprowadzenia tego prawa w Hongkongu nasiliły tarcia na linii Waszyngton-Pekin i wywołały poważne zaniepokojenie w wielu krajach zachodnich.

 

KAI

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
woooow
W księdze Apokalipsy jest napisane, że wielka rezka Eufrat zostanie wysuszona zapora atarturka aby zrobić przejscie dla 200 000 000 armii z kraju wschodzącego słońca niszcącej Izrael część azji gdzue sa chiny w czasach Bilijnych. oczywiscie chiny sprzymieza sie z islamem przeciw nam i izraelowi..
pytanie
Komu nalezy byc poslusznym Krolowi Krolow czy doczesnej wladzy ktora sluzy adwersazowi Krola Krolow ? W ktorym momencie posluszenstwo staje sie glupota a nie cnota ?
Ciekawosc
Ciekawosc dlaczego Watykan popiera Chiny komunistyczne? Wie ktoś?
Witja
Niegodzi się aby krzyż był w tak dźwięcznej prowincji xxhui. .. a tak na serio to świadczy o prawdziwości wiary katolicki. Skoro tak jest gnębiona
aaa
@Pokornie Pomódl się teraz za mnie. Ufam, że otrzymasz potrzebną pomoc.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY