Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 05 LIPCA
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
XIV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Antoni, Maria, Bartosz, Filomena, Karolina
 

Co przed II turą wyborów powinna zrobić Konfederacja? Kaja Godek i Wojciech Cejrowski mają pomysł

Data publikacji: 2020-06-29 08:01
Data aktualizacji: 2020-06-29 09:56:00
WIADOMOŚCI
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk/Archiwum: Forum

Krzysztof Bosak uzyskał – wedle częściowych wyników – około 7 proc. głosów. Konfederacja zadeklarowała jednak, że nie zdecyduje się na oficjalne wsparcie w II turze bądź to Andrzeja Dudy bądź Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego to błąd. Z kolei Kaja Godek wskazała na tematy, jakie powinny stanowić pole do negocjacji między prawicowym ugrupowaniem a liderami PiS-u.

 

W ocenie Kai Godek Krzysztof Bosak powinien zaproponować prezydentowi Dudzie udzielenie poparcia w II turze w zamian za uchwalenie do tego czasu przez parlament ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która ograniczyłaby skalę aborcyjnego dzieciobójstwa w Polsce. Alternatywą dla przeprowadzenia takiej zmiany jest wydanie orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie aborcji eugenicznej. Kaja Godek słusznie zauważa, że to najistotniejsza sprawa w Polsce.

 

 

Z kolei Wojciech Cejrowski nie wskazał na konkretne tematy, jakie winny stać się polem negocjacji między PiS-em a Konfederacją, jednak pomysł polityków prawicowego ugrupowania określił w surowy i dość nieparlamentarny sposób. Jego zdaniem wynik Bosaka stanowi kartę przetargową, z którego narodowo-wolnorynkowo-konserwatywne ugrupowanie nie chce skorzystać.

 

 

Nie wiadomo jednak czy ewentualne udzielenie oficjalnego poparcia przez Krzysztofa Bosaka wpłynęłoby w jakikolwiek sposób na decyzje wyborców Konfederacji. Wszak elektorat partii złożonej z różnych środowisk – narodowych, wolnorynkowych i konserwatywnych – może mieć własne, często bardzo odmienne priorytety mogące wpływać na odmienne decyzje w II turze wyborów prezydenckich. Mimo tego niewątpliwie ugrupowanie powinno widzieć w wyniku Krzysztofa Bosaka szansę na wprowadzenie w życie przynajmniej części swoich postulatów, z których zakaz aborcji jest bez wątpienia najistotniejszym, gdyż dotyczy ludzkiego życia. Drogą ku temu nie musi być jednak oficjalnie popieranie kandydatów.

 

 

Źródło: Twitter / FB

MWł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
helena
Pewnie zaciną zęby i pójda na czaskowskiego. PO nich można się wszystkiego sPOdziewać, Co się stało z moją ukochaną Ojczyną 100 lecie narodzin JPII , w 100 lecie zwycięstwa i wiele innych, a tu taki prezent od zdrajców na czaskowskiego, oj cejrowski, cejrowski i wielu innyc w głowach się wamPOpiórgało
odp
Odpowiedź do tytuł artykułu: spuścić balon pychy
Krakusik
@BW Używasz wyszukanego języka. Może to i dobrze, lecz argumentacja mnie nie przekonywuje... Czekanie, podchody... A dzieci umierają... Ty możesz żyć... Możesz trwać... Możesz napić się kawy... Przeczytać książkę... Aksjologia... System wartości... Niezależnie od tego jakie motywy towarzyszą zaniechaniu, celowa śmierć niewinnych zawsze prowadzi do zguby... Piszesz o rozwiązaniach, które realizowały jakieś narody... Tylko, że dobrobyt tych państw był budowany często na kradzieży i wyzysku innych... Widzisz jedynie perspektywę dziś i teraz, lecz nie chcesz patrzeć na całą rzeczywistość... Kończę, bo praca czeka... Polecam ci wypowiedź Pana Wojciecha Cejrowskiego z videoblogu z zakładki społeczność... Może coś zrozumiesz... Pozdrawiam...
Adsumus
Jest jeszcze senat, który zablokuje na miesiąc, potem odrzuci, a potem jest szuflada.
Marek
To nie błąd, błędem by było iść na ugody z tymi tzw.okraglego stołu,żeby było dobrze wszyscy z tzw okrągłego stołu powini odejść.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY