Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 05 LIPCA
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
XIV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Antoni, Maria, Bartosz, Filomena, Karolina
 

Co się stało z papieską koronacją? Odpowiada prof. Marek Kornat [VIDEO]

Data publikacji: 2020-05-24 17:00
Data aktualizacji: 2020-06-04 11:24:00

Musimy wspierać wszystko, co służy odnowieniu Kościoła poprzez przylgnięcie do Tradycji. Jednym z elementów takiej odnowy jest przywrócenie koronacji papieskiej, drugim przywrócenie Mszy Wszech Czasów. Odzyskując te dwa elementy Tradycji będzie można rozpocząć walkę o przywrócenie jedności nauczania, egzekwowania dyscypliny i powrót do zdrowego nauczania społecznego - mówi w rozmowie z PCh24TV prof. Marek Kornat (UKSW, PAN).

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Gość
@witam - niechęć, a nawet wrogość do Mszy Wszechczasów jest pokłosiem stanowiska Jana Pawła II do tej liturgii. Nadto większość osób kojarzy Mszę trydencką wyłącznie z Bractwem św.PiusaX i abp. Lefebvre, a oni są uważani w Polsce za straszliwych odstępców od Kościoła, gorszych niż protestanci. To stanowisko prezentują niemal wszyscy kapłani w Polsce. Prędzej zgodzą się na ekumeniczne nabożeństwa z heretykami, niż pozwolą na odprawianie prawdziwie katolickiej Mszy Wszechczasów.
witam
witam chciałam u siebie wprowadzic Mszę świętą Wszechczasów zwróciłam sie do proboszcza z prośbą o udostępnienie kościoła udostępnienie 1-2 godzin w tygodniu dostałam odpowiedź - że tu w kościele nie potrzebna jest taka msza święta
teo
Ciekawy wywiad, ale najważniejszy punkt nie został poruszony, mianowicie fakt Społecznego Panowania Chrystusa. Chrystus przed swoim wniebowstąpieniem powiedział: dana jest mi wszelka władza na niebie i na ziemi, idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, ... Czyli Chrystus króluje w niebie i na ziemi, Chrystus jest Królem. Ta władza królewska na ziemi jest sprawowana do momentu Jego przyjścia w chwale przez Jego namiestnika, papieża. Stąd więc Tiara, stąd więc nauka, że papież, jako Namiestnik Chrystusowy jest ponad wszelkimi władcami ziemskimi. Papieże soborowi odrzucili tę naukę i tę władzę, choć absolutnie nie mieli do tego prawa, bo ta władza należy do samego Chrystusa, którego tymczasowo reprezentują. Polecam bulle Quas Primas o Społecznym Panowaniu Chrystusa. To jest punkt, o który toczy się najbardziej zacięta walka w Kościele i poza nim - Panowanie Chrystusa, czy On, czy szatan i jego poplecznicy.
Gość
Profesor dobrze to wyjaśnił, że rezygnacja z ceremonii koronowania nowo wybranego papieża jest oznaką odejścia od prerogatywy rządzenia Kościołem. I to widać dziś szczególnie wyraźnie, gdy Franciszek popiera pomysł decentralizacji Kościoła i nie reaguje na pomysły choćby biskupów niemieckich, którzy jawnie dążą do oderwania się od Kościoła, "nie jesteśmy filią Rzymu" - jak stwierdził kiedyś kard.Marx.. Normalnie papież powinien powstrzymać takie pomysły, a nie milczeć, no ale skoro nie poczuwa się do rządzenia całym Kościołem, to mamy rozpad Kościoła taki sam jak w protestanckich sektach. ---- do @700 - nic nie rozumiesz . Profesor nie mówi o papieżu jako ziemskim monarsze państwa watykańskiego, lecz o papieżu jako władcy Kościoła Katolickiego.
Second
Kiedy czytam, ze ten, ktory chce byc wywyzszony ma sie unizyc to tak ma byc. Lektyka, pierscienie, korony nie pasuja do Ewangelii Chrysusowej. Piotr nie pozwalal by mu sie klaniali, podobnie jak aniolowie w calym Nowym i Starym Testamencie. Aniolowie mowgli "back bys tego nie czynil, samemu Bogu oddaj chwale".
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY