Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

„Czerwone” i „żółte” powiaty na mapie RP. Powracają najbardziej drastyczne obostrzenia

Data publikacji: 2020-08-06 10:02
Data aktualizacji: 2020-08-06 10:53:00
WIADOMOŚCI
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister Janusz Cieszyński przedstawili szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

 

Jak poinformował minister Szumowski, wydzielono 9 „czerwonych” powiatów (ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybniku, wodzisławski) oraz 10 „żółtych” powiatów (wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, Przemyśl, oświęcimski). W tych pierwszych rygory będą ostrzejsze, a w drugich - nieco łagodniejsze.

 

Resort zdrowia ma opublikować w czwartek projekt rozporządzenia ws. przywracania restrykcji dla powiatów z największą liczbą zakażeń, które zaczną obowiązywać od soboty.

 

W powiatach „czerwonych” wprowadzony ma być m.in. zakaz organizacji kongresów i targów, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności oraz zakaz działania siłowni i sanatoriów. Wrócić ma również obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

 

W powiatach „żółtych” obowiązywać z kolei będą obostrzenia dotyczące m.in. liczby osób w komunikacji publicznej, a także sklepach i restauracjach.

 

Musimy trochę się otrząsnąć. Apel o otrząśnięcie się z atmosfery, nastroju beztroski dotyczy całej Polski – podkreślił minister Szumowski.

 

Z kolei wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiedział, że od 1 września wprowadzony zostanie obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa. Jak podkreślił, liczba osób w takiej sytuacji powinna być bardzo niewielka.

 

Źródło: Polsat News, rmf24.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Józia
"SZUMOWSKI MUSI ODEJŚĆ!"
Jarek
Ludzie co wypisujecie Tu chodzi zdrowie i życie ludzkie. Mowienie o kneblowaniu i stanie wojennym itp itd to są szatańskie słowa , tak się komunikuje zły Podobny pseudowolnosciowy styl uprawiają zwolennicy aborcji
Elżbieta
@Paweł Dokładnie do tego samego samego zachęcam. Ale proszę spojrzeć na dzisiejszy wzrost zakażeń czyt. pozytywnych wyników Covida bezobjawowego - mazowieckie na mapce już na brązowo. Wczoraj mówiłam do znajomych, że pewnie na dzień protestu Warszawa będzie miała zakaz zgromadzeń. Obyśmy tylko od tego dysonansu poznawczego nie zapadli na syndrom sztokholmski i nie zaakceptowali oprawcy, aby jakoś przeżyć. Może tak być, że słabsze osobniki, które dodatkowo nie rozumieją tego mechanizmu i nie bronią się przed tym, już tak mają.
Paweł
Piszemy piszemy i piszemy tymczasem w Warszawie 16 sierpnia spotkanie w sprawie maseczek. Trzeba być i walczyć o swoje. Myślę że wystarczająco ludzi już widzi że to się nie skończy dopóki nas nie zakneblują i zamkną w domach lub obozach pracy.
Jon
Jednak Komuna nadal istnieje, mnie to zaraz sie przypomina stan wojenny, tego nie rub tam nie wolno chodzic. Ludzie obudzcie sie bo inaczej to bedzie bardzo zle znami.Robia z nami co chca i jak chca.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY