Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 12 LIPCA
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
XV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Brunon, Jan
 

Częstochowa: prezydent Andrzej Duda modlił się przed cudownym obrazem Matki Bożej

Data publikacji: 2020-03-27 07:07
Data aktualizacji: 2020-03-27 12:51:00
WIADOMOŚCI
Fot. Printscreen TV Trwam

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Rozważania podczas modlitwy prowadził abp Wacław Depo. Hierarcha zawierzył Matce Bożej całą Ojczyznę i wszystkich rodaków żyjących w kraju oraz za granicą. Modlił się również za zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

 

W wieczornej modlitwie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze wziął udział prezydent Andrzej Duda. Po Apelu Jasnogórskim, rozważania prowadził abp Wacław Depo, który przypomniał, że Matka Boża była przez wieki „przedziwną pomocą i obroną naszego narodu”. „Nasza wiara w Twoje macierzyńskie pośrednictwo nie jest zwykłą spuścizną, którą otrzymaliśmy od naszych ojców i matek, ale ciągłym działaniem łaski Boga” – powiedział hierarcha. Abp Depo podkreślił, że ważne jest to, aby łaska dana nam od Boga nie okazała się być daremna, abyśmy na nią pozytywnie odpowiedzieli. 

Podczas wspólnej modlitwy, Metropolita Częstochowski przypomniał posługę dla Kościoła papieża św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy świętować w czerwcu. Abp Depo we wspólnych rozważaniach podkreślił wagę obecności w kaplicy na Jasnej Górze prezydenta Andrzeja Dudy. Dodał, że wraz z nim zawierza Matce Bożej całą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju za granicą. „Ojczyzna nasza Polska jest darem Opatrzności Bożej, ciągłą sprawą i zadaniem publicznym, ale również darem bardzo osobistym, odwołującym się poprzez wiarę i modlitwę do miłości Chrystusa” – powiedział hierarcha. 

Abp Depo w swoim rozważaniu modlił się również za ustanie pandemii koronawirusa i za dusze wszystkich zmarłych z powodu zakażenia i choroby COVID-19. Na zakończenie wspólnej modlitwy, Andrzej Duda przekazał przełożonemu zakonu Paulinów różaniec, która pozostanie w skarbcu na Jasnej Górze.

 

 

Źródło: TV Trwam

WMa

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Maestro9
Strasznie atakujecie prezydenta, nawet jeśli zagrał pod publiczkę to zrobił dobrą rzecz. W Maryi nadzieja.
L
Dużo prawdy i żalu w Waszych słowach, uzasadnionych wątpliwości co do intencji itd., ale jednak mamy się z czego cieszyć, bo jednak akt zawierzenia Polski przez przedstawiciela Episkopatu oraz prezydenta Matce Przenajświętszej miał miejsce, a Matka Boża nie jest drobiazgowa ani też Bóg.
abc
Co do ilości osób - jest 5 osób nie licząc prowadzĄCYCH - zobaczcie sobie na www ministerstwa cyfryzacji. Biskup głosił słowo, jeden paulin miał różaniec, generał paulinów odbierał wotum, ktoś jeszcze trzymał mikrofon przy błogosławieństwie, nie wiem czy borowik nie zalicza się też do obsługi - bo np. niosący trumnę na pogrzebie się nie zaliczają do tych 5 osób. Zresztą sam prezydent przekazywał wotum - wiec też miał funkcję podczas nabożeństwa. Także spokojnie, nie przekroczono limitu.
Karol
Tak krew tysięcy dzieci, zamordowanych za jego kadencji, ma na swoich rękach.
AMB
Ciekawe o co modlił się pan prezydent Duda na Jasnej Górze? Może o to, żeby niewinne nienarodzone dzieci nie narzekały na swój los, ale jeszcze były wdzięczne, że ich nie skremowano. Ta ZBRODNIA panie Prezydencie obciąża również nas wszystkich, którzy głosowaliśmy na pana. Najpierw nawrócenie, pokuta, dopiero potem modlitwa.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY