Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 30 MAJA
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
NMP Królowej Apostołów
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Joanna
 

Czy Asia Bibi jest bezpieczna w Kanadzie? Islamiści grożą jej śmiercią

Data publikacji: 2019-05-15 16:00
Data aktualizacji: 2019-05-15 14:17:00
WIADOMOŚCI

Bojownik islamski opublikował film, w którym twierdzi, że przyjechał do Kanady zabić Asię Bibi. Chrześcijanka uwolniona z pakistańskiego więzienia, była skazana na karę śmierci za rzekome „bluźnierstwo”. Teraz okazuje się, że także w państwie, które udzieliło jej azylu nie może czuć się bezpieczna.

 

Po dziesięcioletnich cierpieniach w więzieniu w rodzinnym Pakistanie, chrześcijanka Asia Bibi nawet na uchodźstwie w Kanadzie nie może spać spokojnie. Kobieta była sądzona za napicie się wody ze studni dla muzułmanów. Została skazana na karę śmierci, której nie wykonano dzięki olbrzymiej fali protestów na całym świecie i ostatecznym uniewinnieniu przez Sąd Najwyższy. Po odmówieniu jej prawa do azylu przez Wielką Brytanię i inne kraje europejskie, na udzielenie schronienia zdecydowała się Kanada, która umieściła Pakistankę w utajnionym miejscu.

 

Okazuje się, że ucieczka za ocean nie daje pełnego bezpieczeństwa chrześcijańskiej kobiecie. Media poinformowały o pojawieniu się w internecie filmu, na którym muzułmanin grozi śmiercią Asi Bibi. Mężczyzna, opisywany na portalu „Crux” jako bojownik muzułmański, zapowiada zabicie Asi Bibi, ponieważ jej wyzwolenie i pozwolenie na jej wyjazd z Pakistanu uznał on za „obrazę islamu”. Za zwolnienie Asi Bibi z więzienia bojownik wini „żydowski rząd i wrogów islamu”. Słowacki portal „Svetlo Sveta” pisze ponadto o fali gróźb wysyłanych do kościołów w Pakistanie po uwolnieniu Asi Bibi. Według Wilsona Chowdhry z organizacji pomagającej prześladowanym chrześcijanom, tworzy się sieć zradykalizowanych muzułmanów, którzy mogą podjąć próby ataku nie tylko na Asię Bibi i jej rodzinę, ale także na kościoły.

 

Prawdopodobieństwo ataków zwiększają wcześniejsze tragedie. Ekstremiści zamordowali bowiem już dwóch polityków, którzy bronili Asi Bibi. Ofiarami islamistów stali się już: gubernator prowincji Pendżab Salmaan Taseer i minister spraw mniejszości Shahbaz Bhatti, katolik, którzy zostali zamordowani w 2011 roku (w 2016 roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny Shahbaza Bhattiego).

Źródła: Svetlo Sveta, Crux – Catholic News Service

Jan Bereza

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Tiberias
@K. J. Turzyńsk: tak bezpieczna jak opluwany ambasador Polski w ziemi zagrabionej, czy komoruski podczas wizyta na upainie, uderzony przez nastolatka w klatke piersiowa, dlonia trzymajaca zamaiast sztyletu na razie tylko zgnite jajko. ... p. s. nalezy tu dodac, oba te spektakle ponizania III RZ byly ustawkami.
K. J. Turzyńsk
Bezpieczniejsza byłaby w Polsce!
Czloax
Są ludzie pałający żądzą krwi. I to nie tylko w islamie. Tamtym łatwiej te żądze realizować bo mają takie prawo.
asdf
"Po odmówieniu jej prawa do azylu przez Wielką Brytanię i inne kraje europejskie" - który inny kraj odmówił Asii Bibi azylu?
Ja 48
Czemu Polska jej nie przyjmie