Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 29 PAŹDZIERNIKA
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Euzebia, Serafin, Wioletta
 

Czy brytyjskie szkoły odejdą od indoktrynacji gender?

Data publikacji: 2020-09-29 17:00
Data aktualizacji: 2020-09-29 17:20:00
WIADOMOŚCI
Liz Truss, brytyjska minister ds. kobiet i równości. Fot. Reuters/Forum

Ideologowie gender będą mieli mocno ograniczony dostęp do szkół w Wielkiej Brytanii. Decyzję w tej sprawie podjęła minister ds. równego traktowania Liz Truss po tym, jak ostatnie badania udowodniły, że rozmawianie z małymi dziećmi na temat płci przynoszą im wiele szkody.

 

W ostatnich latach w brytyjskich szkołach położono nacisk na to, by wychodząc od zachowań dzieci rozpoczynać z nimi rozmowę na temat ich „rzeczywistej płci”. W praktyce oznaczało to, że jeżeli np. jakaś dziewczynka nad spódnicę preferowała spodnie, czy zamiast bawić się lalkami wolała z kolegami wspinać po drzewach lub grać w piłkę, nauczyciele byli zobowiązani do przeprowadzenia z nią cyklu rozmów na temat jej tożsamości płciowej i ukierunkowywania dziecka ku tematom transpłciowości. Skutkowało to rozwijaniem w dzieciach wielu zaburzeń, ponieważ ich zabawy w żadnej mierze nie wypływały, jak próbowano to wmówić, z zaburzeń tożsamości. Brytyjska minister obrazowo zauważyła, że od zawsze istniały dziewczyny-chłopczyce, które z czasem wyrastały na świadome siebie kobiety.

Minister Liz Truss przypomniała, że prowadzone w brytyjskich szkołach przez wolontariuszy transgender zajęcia, które wielu nauczycieli otwarcie określało mianem indoktrynacji, sprawiły jednak, że w ciągu minionych lat znacząco wzrosła liczba dzieci proszących o tzw. zmianę płci. W 2014 r. było to 697 przypadków, a trzy lata temu, skąd pochodzą ostatnie oficjalne dane, 2016. Stąd decyzja minister ds. równości o wyłączeniu z programu edukacji stowarzyszeń genderowych, które do tej pory swobodnie prowadziły w szkołach zajęcia. Decyzja ta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez wielu nauczycieli, jak i przede wszystkim przez rodziców, którzy walczyli o prawo do wychowywania dzieci według wartości, jakie sami wyznają.

Jest to kolejna decyzja dająca w Wielkiej Brytanii odpór zalewowi genderyzmu. To samo ministerstwo zablokowało bowiem ustawę, która pozwalała dorosłym na formalną zmianę płci, także w dokumentach, bez konieczności wcześniejszego przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki klinicznej.

 

 

VaticanNews.va / KAI

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Legwan
Materiał oparty na serwisie vaticannews ale nie doszukałęm sie tego na rządowych stronach brytyjskich. Coś tu nie pasuje
Emigrant
@Nieprawda masz calkowita racje, naglowek oraz wiadomosc wprowadzaja w blad. Nigdy nie bylo tak zle jak teraz pod tym wzgledem o zadnym odejsciu nie ma mowy.
Nieprawda
Cos mi sie Tu nie zgadza. Od wrzesnia tego Roku 2020 w szkolach w calej UK zostala wprowadzona edukacja gender/LGBT. I to we wszystkich szkolach nawet chrzescijanskich/katolickich. Kazda szkola podstawowa musi uczyc I zwiazkach/rodzinach LGBT I kazda szkola stefania wzywyz do tego dodawac gender/transeksualizm, ze jest wiele roznych plci, ze mozesz byc Kim.chcesz, I ze nawet dzieci moga zmuenic Plec w UK dziala preznie wiele klinik zajmujacuch sie wlasnie zmiana plci u dzieci I doroslych
Czytelniczka
Za to na UJ będzie można bez badań psychiatrycznych podawać się za inną płeć, być może co tydzień inną.
kribac
Trzeba być Panu Bogu wdzięcznym za każdą taką pojedyńczą łaskę i mieć nadzieję, na to że Europa jeszcze się nawróci.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY