Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 08 KWIETNIA
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Imieniny obchodzą:
Emma, Julia, Seweryn
 

Czy jest na sali egzorcysta, czyli Krzysztof Pieczyński znowu nadaje

Data publikacji: 2018-01-21 09:03
Data aktualizacji: 2018-01-21 09:03:00
WIADOMOŚCI
źródło: Polsat News

Antykatolicki obłęd – tak najdelikatniej można skomentować wyemitowany na antenie telewizji Polsat ostatni odcinek programu „Skandaliści” z udziałem jednego z największych wrogów Kościoła Katolickiego i jego wiernych – Krzysztofa Pieczyńskiego.

 

„Krzysztof Pieczyński, aktor teatralny i filmowy, znany jest ze swoich krytycznych wypowiedzi wobec Kościoła Katolickiego” – tak telewizja założona przez Zygmunta Solarza-Żaka przedstawiła gościa programu „Skandaliści”. Nie ma to jednak absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ aktor nie krytykuje Kościoła Katolickiego, tylko bez przerwy przedstawia nowe, coraz bardziej wulgarne i prymitywne kłamstwa i obelgi, jakie zrodziły się w jego głowie.

 

Aktor znany z ról w polskich telenowelach stwierdził m.in., że Kościół Katolicki jest sektą, która od początku swego istnienia „fałszuje swoje boskie pochodzenie i swoje boskie prawa”. - Kościół przy pomocy sfałszowanych dokumentów, zbrodni, nacisków politycznych, szantażu uzyskał to, że ma związek z bóstwem. Tego związku Kościół nie ma – powiedział Pieczyński. Dodał, że Watykan włożył „ogromny wysiłek w to, żeby prawo boskie stało ponad prawem państwowym i w ten sposób doszli do tego, że papieża nie można sądzić”.

 

Gość programu „Skandaliści” nazwał religię chrześcijańską… organizacją terrorystyczną. - Ten terror trwał tysiąc lat. Kościół Katolicki do końca 16 wieku wymordował 60 mln ludzi w Ameryce Płd. – stwierdził Pieczyński. Skąd ma tę „wiedzę”? Tego już nie powiedział. Dał za to do zrozumienia, że tak jak najwięksi niemieccy naziści zostali osądzeni i skazani podczas procesu w Norymberdze, tak trzeba zorganizować jak najszybciej kolejny taki Trybunał dla katolików – zarówno duchownych jak i samych wiernych.

 

Pieczyński powiedział również, że pierwszym, który powinien zostać osądzony za „zbrodnie Kościoła” jest Ojciec Święty. Dlaczego? Ponieważ, jego zdaniem, jest on „urzędnikiem sekty”, która „wymordowała miliony ludzi” i dlatego musi odpowiedzieć za „przestępczą działalność chrześcijaństwa”, m.in. Inkwizycję.

 

To jednak nie wszystko! Pieczyński podkreślał, że „Kościół zawsze trzymał z silniejszymi”, a w czasach komunizmu „miał się świetnie, tak dobrze, jak teraz”. Nieważne, że wierni nauce Chrystusa byli wówczas prześladowani i niejednokrotnie mordowani. Nieważne, że kapłani byli inwigilowani na niespotykaną skalę przez komunistyczne służby. Krzysztof Pieczyński wie jak było „dokładnie” i nie zgadza się na jakąkolwiek polemikę, której nawiasem mówiąc w programie „Skandaliści” nawet za bardzo nie doświadczył.

 

Na koniec Pieczyński stwierdził, że Jezus Chrystus „nigdy nie istniał”, ponieważ „został wymyślony przez Kościół Katolicki”, żeby „ogłupiać ludzi”. On sam z kolei jest osobą, „która wierzy w istnienie pewnej istoty wyższej, ale kategoryzowanie tej istoty wyższej i doktrynowanie tej istoty, jest poza możliwościami ludzkiego umysłu”.

 

Cały ten popis byłby nawet zabawny, gdyby nie był aż tak obrzydliwy i aż tak żałosny. Módlmy się za Krzysztofa Pieczyńskiego, aby Pan Bóg jak najszybciej przywrócił mu rozum, który z niewiadomych przyczyn aktor gdzieś stracił.

 

Źródło: polsatnews.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Irka
W Polsce, każdy ma prawo wyboru wiary lub niewiary!!! To nam polakom gwarantuje konstytucja!!! To dlaczego są te nerwowe wypowiedzi i obrzucanie błotem??? Czyżby strach, ale z czego on wynika????
ciekawy
Niestety talmud wypalił mózg
Robert
Kiedyś myślałem, że pan Pieczyński po prostu nienawidzi Kościoła, ale kiedy zobaczyłem go na YT jak udziela wywiadu nt. Zeusa, bogiń czy innych stworów to zrobiło mi się go szkoda. On jest po prostu chory, biedny chory człowiek.
Marcin
Czy nie mozna mu wytoczyc procesu za jawne klamstwo?
ollek
Tu się przynajmniej zgadzamy
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY