Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 30 WRZEŚNIA
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła

Imieniny obchodzą:
Hieronim, Grzegorz, Honoriusz
 

Czy Syn Boży znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie? Rekolekcje część III [VIDEO]

Data publikacji: 2019-04-07 07:00
Data aktualizacji: 2019-08-23 21:27:00

Żyjemy w czasie trudnym, w czasie kiedy wiara katolicka napotyka na wiele przeszkód i problemów. Szatan robi wszystko, by tę wiarę zniszczyć w sercach wielu ludzi wierzących. W związku z tym należy głośno postawić pytanie: Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na Ziemi, gdy przyjdzie? Co robić, żeby prawdziwą wiarę katolicką zachować w naszych sercach?

 

Zapraszamy na II część wielkopostnych rekolekcji 2019 portalu PCh24.pl z ks. dr. Grzegorzem Bliźniakiem.

 

Materiał przygotowany przez PCh24.pl. Zakaz kopiowania bez zgody redakcji. Materiał można udostępniać w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ CZ. I REKOLEKCJI

 

 

ZOBACZ CZ. II REKOLEKCJI

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
MM
W moim przekonaniu udzielanie Najświętszego Sakramentu przez świeckich jest wielkim nadużyciem. To kapłan jest szafarzem Sakramentów, zwłaszcza Sakramentu Najświętszego oraz Sakramentu Pojednania. Może niedługo świeccy będą także spowiadać??! Np. w Niemczech zniszczono już Sakrament Spowiedzi św.! Poplecznicy szatana chcą zniszczyć celibat kapłanów, ... Nie wolno świeckiemu założyć stuły i nie wolno świeckiemu udzielać Najświętszego Sakramentu! Jak chcą pomagać w Kościele - to mogą np. zarobić na utrzymanie, posprzątać itp. Wierni Chrystusowi nie powinni przyjmować Najświętszego Sakramentu od świeckich! To obrzydliwe. Dziwię się, że kapłani wyręczają się świeckimi przy udzielaniu Najdroższego Ciała Chrystusa. ...
Marcin
Wobec "archeologicznych" koncepcji "powrotu do źródeł" z pominięciem kilkunastu wieków Tradycji jestem sceptyczny - to raz. Dwa: nie widzę sensu powoływania "nadzwyczajnych" szafarzy w sytuacji spadku liczby wiernych - a obrazek rozpartego na tronie ustawionym w miejscu wyrzuconego do bocznej kaplicy Tabernakulum proboszcza podczas gdy Pana Jezusa rozdają świeccy to nie emocje tylko obserwacja rzeczywistości; chwała Bogu, że w Polsce póki co jest wybór np. dwóch kapłanów i szafarz, ale jak długo jeszcze? I trzy: rozpaczliwa w mojej ocenie chęć "wypośrodkowania" spornych kwestii przez x. Grzegorza zgrzyta mi właśnie dlatego, że go cenię - a rekolekcje mimo powyższego "minusa" bardzo do mnie przemówiły. Ale nasz Pan zalecał mowę: tak - tak, nie - nie, a próbie pacyfikacji odmowy przyjęcia Chrystusa z rąk świeckiego emocjonalnym szantażem o "braku wiary" sprzeciwia się mój sensus fidei. O elementarnej logice nie wspominając. Bo jak to się ma do ostrzeżenia przed protestantyzacją?
Michał
Żeby rozdawać Komunię św nie trzeba mieć konsekrowanych dłoni. Co innego odprawianie Mszy św. W pierwszych wiekach Kościoła Komunię św. często udzielali akolici , którzy nie mieli konsekrowanych dłoni a nawet osoby, które nie były akolitami. Zwłaszcza jeśli chodziło o roznoszenie Komunii św. po domach. Ksiądz Grzegorz powiedział bardzo mądrze i w taki sposób, żeby nikogo nie urazić i nie obrazić. Chociaż bardzo mocno pokazał , że on sam jest przeciw rozdawaniu Komunii św. przez szafarzy.Naprawdę bardzo mnie dziwią te ekstremalne wypowiedzi niektórych. Wypowiedzi nie poparte niczym tylko emocjami a już na pewno nie oparte na znajomości historii KK.
Marcin
W kwestii szafarzy problemem są ich niekonsekrowane dłonie, a nie płeć - a warto wiedzieć, że sytuacji podobnych do opisanej przez Księdza było więcej - i bynajmniej nie wszystkie dotyczyły płci pięknej. Po wtóre: lada chwila Kościół dopuści komunię dla protestantów i cudzołożników - i wtedy co? Posłuszeństwo biskupowi??