Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 14 GRUDNIA
Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
Imieniny obchodzą:
Jan, Alfred, Izydor, Liwia
 

Czy właśnie likwidujemy największy skarb Kościoła? [VIDEO]

Data publikacji: 2018-11-21 11:01
Data aktualizacji: 2018-11-23 08:35:00

Czy zdajemy sobie sprawę, że każdego dnia ktoś się za nas modli? Że żyją wśród nas osoby, które rezygnują ze wszelkich uciech tego świata dla Chrystusa i Jego Kościoła? Czy wyobrażamy sobie jak wyglądałby świat bez modlitwy? I czy to możliwe by katolicy sami zechcieli zdemontować to, co od Kościół od wieków uważa za ideał? – na pytania te odpowiada Krystian Kratiuk w programie „Ja katolik”, analizując nowe dokumenty dotyczące życia konsekrowanego, Konstytucję Apostolską Vultum Dei Quaerere oraz Instrukcję wykonawczą Cor Orans.

 

 

Miniatura: fot.Wojciech Matusik/Forum

 

  

ZOBACZ KONIECZNIE:

 

Przemilczana rewolucja. Co czeka żeńskie zakony kontemplacyjne?

 

Konstytucja apostolska o żeńskim życiu kontemplacyjnym „Vultum Dei quaerere”. Tłumaczenie w języku polskim tylko na PCh24.pl

 

Instrukcja wykonawcza do konstytucji apostolskiej „Vultum Dei quaerere” o żeńskim życiu kontemplacyjnym. Tylko na PCh24.pl

 

  

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Kondi
Czy z jedzenia, picia, oddychania też rezygnują? Pan Jezus z niczego nie rezygnował, chodził na obiady, wesela, tańce, kazał cieszyć się życiem.
aaa
Włócznie i strzały stają się coraz bardziej prawdopodobne w swym pierwotnym znaczeniu. Pojedynczy zamachowcy mogą zacząć używać takiej właśnie broni. Być może chodzi też o samobójcze drony. Kto wie, czy w czasie islamskiej anarchizacji życia broń biała nie wróci do łask?
Rys
Bardzo ważne. Ale dlaczego "my", "likwidujemy". Powinno być "LIKWIDUJĄ".
kwiatek77
Z Czytań dziś: "Zwierzę pierwsze podobne do lwa, Zwierzę drugie podobne do wołu, Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie." Wiemy, że symbolicznie te 4 zwierzęta wyrażają 4 Ewangelie, każdy z Ewangelistów jest przedstawiony w innej postaci: Św. Łukasz (wół), Św. Mateusz (skrzydlaty człowiek), Św. Marek (lew) i Św. Jan (orzeł) Tak samo symbolicznie mówi o sobie prorok: "Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki Mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie." Wiemy, że "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny." Tak samo wizje św. Emmerich i z Fatimy mówiące o różnej broni = według symboliki używanej w Biblii = gdzie bronią jest słowo = wskazuje, że chodzi o słowa używane dla zabicia żywego Kościoła i wprowadzenia w jego miejsce martwego kościoła ekumenicznego. "SŁOWEM=DECYZJĄ" ZABIJANE JEST papiestwo, zakony, małżeństwa itd. WIDZIMY TO!!!
kwiatek77
Fragm.[Trzecia Tajemnica Fatimska]:"Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji." Jedna rzecz rzuciła mi światło=włócznie i strzały u Emmerich i w Fatimie=strzały z łuku, to ten sam symbol = oznacza on DOKUMENTY I DECYZJE? zabijające nas=żywy Kościół!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY