Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 MAJA
Św. Bernardyna ze Sieny
Św. Bernardyna ze Sieny

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bazyli
 

Czy właśnie likwidujemy największy skarb Kościoła? [VIDEO]

Data publikacji: 2018-11-21 11:01
Data aktualizacji: 2018-11-23 08:35:00

Czy zdajemy sobie sprawę, że każdego dnia ktoś się za nas modli? Że żyją wśród nas osoby, które rezygnują ze wszelkich uciech tego świata dla Chrystusa i Jego Kościoła? Czy wyobrażamy sobie jak wyglądałby świat bez modlitwy? I czy to możliwe by katolicy sami zechcieli zdemontować to, co od Kościół od wieków uważa za ideał? – na pytania te odpowiada Krystian Kratiuk w programie „Ja katolik”, analizując nowe dokumenty dotyczące życia konsekrowanego, Konstytucję Apostolską Vultum Dei Quaerere oraz Instrukcję wykonawczą Cor Orans.

 

 

Miniatura: fot.Wojciech Matusik/Forum

 

  

ZOBACZ KONIECZNIE:

 

Przemilczana rewolucja. Co czeka żeńskie zakony kontemplacyjne?

 

Konstytucja apostolska o żeńskim życiu kontemplacyjnym „Vultum Dei quaerere”. Tłumaczenie w języku polskim tylko na PCh24.pl

 

Instrukcja wykonawcza do konstytucji apostolskiej „Vultum Dei quaerere” o żeńskim życiu kontemplacyjnym. Tylko na PCh24.pl

 

  

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Kondi
Czy z jedzenia, picia, oddychania też rezygnują? Pan Jezus z niczego nie rezygnował, chodził na obiady, wesela, tańce, kazał cieszyć się życiem.
aaa
Włócznie i strzały stają się coraz bardziej prawdopodobne w swym pierwotnym znaczeniu. Pojedynczy zamachowcy mogą zacząć używać takiej właśnie broni. Być może chodzi też o samobójcze drony. Kto wie, czy w czasie islamskiej anarchizacji życia broń biała nie wróci do łask?
Rys
Bardzo ważne. Ale dlaczego "my", "likwidujemy". Powinno być "LIKWIDUJĄ".
kwiatek77
Z Czytań dziś: "Zwierzę pierwsze podobne do lwa, Zwierzę drugie podobne do wołu, Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie." Wiemy, że symbolicznie te 4 zwierzęta wyrażają 4 Ewangelie, każdy z Ewangelistów jest przedstawiony w innej postaci: Św. Łukasz (wół), Św. Mateusz (skrzydlaty człowiek), Św. Marek (lew) i Św. Jan (orzeł) Tak samo symbolicznie mówi o sobie prorok: "Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki Mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie." Wiemy, że "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny." Tak samo wizje św. Emmerich i z Fatimy mówiące o różnej broni = według symboliki używanej w Biblii = gdzie bronią jest słowo = wskazuje, że chodzi o słowa używane dla zabicia żywego Kościoła i wprowadzenia w jego miejsce martwego kościoła ekumenicznego. "SŁOWEM=DECYZJĄ" ZABIJANE JEST papiestwo, zakony, małżeństwa itd. WIDZIMY TO!!!
kwiatek77
Fragm.[Trzecia Tajemnica Fatimska]:"Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji." Jedna rzecz rzuciła mi światło=włócznie i strzały u Emmerich i w Fatimie=strzały z łuku, to ten sam symbol = oznacza on DOKUMENTY I DECYZJE? zabijające nas=żywy Kościół!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY