Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 MAJA
Św. Leoncjusza, biskupa
Św. Leoncjusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Iwa
 

Demokraci murem za aborcją do końca ciąży. Trwa dzieciobójcza ofensywa w USA

Data publikacji: 2019-02-20 14:02
Data aktualizacji: 2019-02-20 13:45:00
WIADOMOŚCI
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

W obliczu dominacji konserwatystów w składzie Sądu Najwyższego przez Stany Zjednoczone przechodzi proaborcyjny kontratak Demokratów. Jego przejawem są libertyńskie przepisy uchwalone w Nowym Jorku. Obawy budzą też radykalnie proaborcyjne poglądy kandydatów do dominacji prezydenckiej z Partii Demokratycznej. Jednym z nich jest Bernie Sanders.

 

Wspomniany senator z Vermont jest jednym z najpoważniejszych kandydatów Partii Demokratycznej do startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich i stale opowiada się za agendą proaborcyjną Demokratów. Sanders odrzuca nawet umiarkowane regulacje aborcyjne. Jak podaje portal Life Site News w 2018 roku, opowiedział się za aborcjami w późnym okresie ciąży.

 

Proaborcyjnymi poglądami cechują się także inni kandydaci do nominacji Demokratów, jak na przykład senator Cory Booker. W przemówieniach lubuje się on w krytykowaniu Republikanów za opozycję wobec tak zwanych małżeństw homoseksualnych. Promuje także lewicowe poglądy w kwestii rzekomego prawa kobiet do aborcji.

 

Z kolei senator Kirsten Gillibrand z oburzeniem odniosła się do pomysłów odejścia od wyroku w sprawie proaborcyjnego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe versus Wade. Określiła ją mianem największego problemu związanego z prawami obywatelskimi kobiet.

 

Następna kandydatka, Kamala Harris, to 54-letnia była prokurator generalna Kalifornii. W sprawie kontrowersji związanych z Planned Parenthood opowiadała się po stronie aborcyjnej organizacji. Podczas kampanii przed wyborami do Senatu opowiadała się ona za naruszaniem wolności sumienia wierzących przedsiębiorców i centrów obrony życia.

 

O powszechności aborcji w USA świadczą wyniki badania opublikowanego w lutym bieżącego roku w piśmie „Obstetrics & Gynecology”. Okazało się, że aż 23,8 procent ginekologów (co czwarty) dokonało w ubiegłym roku aborcji.

 

Postawa niektórych z nich wywołuje prawdziwe oburzenie. Na przykład lekarz Willy Parker twierdzi, że dokonując aborcji, wykonuje... „dzieło Pana”.

 

Batalia o życie często przenosi się w USA do sądów. W stanie Iowa stanowy sędzia uznał za niekonstytucyjne prawo zakazujące aborcji w sytuacji, gdy możliwe jest wykrycie serca dziecka. Tym samym przywrócił niemal niczym nieograniczone „dzieciobójstwo na życzenie”.

 

Na szczęście istnieją też przebłyski nadziei. We wtorek portal Life Site News podał, że amerykański Sąd Najwyższy odrzucił apelację firmy aborcyjnej przeciwko biskupom Teksasu. Chodzi o zapewnienie godnego pogrzebu dla dzieci zamordowanych w wyniku aborcji.

 

Aborcjoniści – jak się okazało na próżno – sprzeciwiali się obowiązującemu w tym stanie prawu nakazującemu pochówek poddanych aborcji nienarodzonych. W 9-osobowym składzie amerykańskiego Sądu Najwyższego dominują obecnie konserwatyści. Jeśli trafi do niego sprawa związana z aborcją, to prawdopodobnie unieważnią oni lub ograniczą rzekome prawo do zabijania nienarodzonych na szczeblu federalnym.

 

Źródła: lifenews.com / lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Radzio
Popieram takie prawo i żałuję, że nie jest ono powszechne w świecie. Jest zgodne z naturą i prawami Darwina. Przyczynia się do ograniczenia ekspansji ludzi, eliminacji marginesu społecznego, poprawy warunków życia dotyczących go osób. W pośredni sposób jest proekologiczne - zmniejsza zanieczyszczenie środowiska, obniża CO2 i warunkuje stabilny rozwój społeczeństwa.
Nick
Cyt. "Na przykład lekarz Willy Parker twierdzi, że dokonując aborcji, wykonuje... "dzieło Pana". powinien jeszcze podac jego imie ,ktory to z demonow znaczy sie.