Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 09 GRUDNIA
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy

Imieniny obchodzą:
Leokadia, Wiesława, Waleria
 

Do prokuratury wpływają wnioski w sprawie bluźnierstw na Marszu Równości w Gdańsku

Data publikacji: 2019-05-27 06:00
Data aktualizacji: 2019-05-27 10:14:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

„Prawnicy Instytutu Ordo Iuris udzielą bezpłatnej pomocy prawnej naocznym świadkom gorszących scen oraz ataków na uczucia religijne podczas Marszu Równości w Gdańsku”, napisał na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

Ulicami Gdańska przeszła w sobotę manifestacja homoseksualistów i osób związanych z tzw. ruchem LGBT. W gronie uczestników znalazła się m.in. prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Wśród transparentów, które niesiono w marszu były także te wyśmiewające katolików oraz profanujące wizerunek Matki Bożej.

 

Po raz piąty homoseksualna manifestacja pojawiła się na ulicach Gdańska. Działacze ruchu LGBT maszerowali pod hasłem „Miłość może tylko łączyć”. Nie przeszkodziło im to jednak w próbie wyśmiewania wartości katolickich, a także świętych obrazów, w tym wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Replika obrazu z tęczową aureolą była niesiona przez jednego z uczestników. Homoseksualiści wykpiwali również inne wizerunki Matki Bożej, a także w wulgarny sposób nawiązywali do katolickiej procesji Bożego Ciała.

 

Na bluźniercze sceny, jakie miały miejsce podczas gdańskiej homoparady, zareagował mec. Jerzy Kwaśniewski, który poinformował w mediach społecznościowych, że „prawnicy Instytutu Ordo Iuris udzielą bezpłatnej pomocy prawnej naocznym świadkom gorszących scen oraz ataków na uczucia religijne podczas Marszu Równości w Gdańsku”.

 

 

Co ciekawe, nie tylko Instytut Ordo Iuris interweniował w sprawie profanacji dokonanych przez homoseksualistów w sobotę w Gdańsku.

 

„W związku z tzw. Marszem Równości w Gdańsku, gdzie w sposób obrzydliwy obrażano uczucia religijne katolików. Przesłałem właśnie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 196 kk. Nie odpuszczę prowokatorom...”, poinformował Jacek Wrona – były oficer CBŚ, komentator spraw bezpieczeństwa, ekspert do spraw narkotyków.

 

 

Źródło: Twitter / PCh24.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jons
O ile dobrze pamiętam - Prezydent Gdańska "promował, zezwalał, popierał" powyższe marsz-parady. A czy nie jest tak, że Biskup Diecezji i księża wyrazili zgodę na mszę pogrzebową z ciałem i pochówek ciała w bazylice. Jak to rozumieć? I o co tu chodzi? Przecież wielu mieszkańców "obywateli Polspolinii" również popiera "marsz-parady", wielu twierdzi, iż należy akceptować - już nie tolerować powyższe. I jak to wszystko rozumieć?
Ewcia
Ave Maria! Odpowiedzią na tą haniebną profanację jest... jak najszerszy udział wiernych w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca, Matka Boża o to nabożeństwo prosi!
Sprawiedliwy
Trzeba było głosować na Brauna - gdyby wygrał, do tej profanacji nigdy by nie doszło...
mario
........Pedofilia, fakt , to bestialstwo , szczególnie w wykonaniu , bestii w sutannach a co z homoseksualistami w szeregach biskupów , prałatów , księży ? A co z nabożeństwami ekspiacyjnymi za profanację w Gdańsku. Wszystko trzeba przeczekać ...? Mam nadzieję, że biskupi wiedzą co robią i są mądrzejsi ode mnie.
deszcz
@Robert. Tak bardzo chcesz wiosny? A moze bedziesz musial pokochac lato I jesien I zime. Sama wiosna zyc nie mozesz kochanie. Zastanow sie co mowisz bo nie wypowiedziales sie najlepiej! Wiosna jest tylko jedna pora roku. Gdyby zaatakowala ja jesien I lato I zima to by przegrala z taka ptrojna sila.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY