Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

Donald Trump w ostatniej chwili odwołał atak na Iran! Jesteśmy na skraju III wojny światowej?

Data publikacji: 2019-06-21 10:00
Data aktualizacji: 2019-06-21 12:45:00
WIADOMOŚCI
fot. Gage Skidmore / FLICKR

„Prezydent USA Donald Trump zatwierdził przeprowadzenie ataków na cele w Iranie po zestrzeleniu amerykańskiego drona zwiadowczego, ale na wczesnym etapie tej operacji kazał ją odwołać”, poinformował dziennik „New York Times”, powołując się na źródła w administracji USA.

 

Z ustaleń gazety wynika, że jeszcze w czwartek o godz. 19.00 czasu lokalnego (godz. 1.00 nad ranem w piątek w Polsce) amerykańscy wojskowi i przedstawiciele służb dyplomatycznych byli przekonani, że atak nastąpi. Wojska USA miały zbombardować m.in. irańskie radary i baterie rakiet.

 

Atak miał zostać odwołany w ostatniej chwili, gdy amerykańskie samoloty wyznaczone do zbombardowania celów znajdowały się już w powietrzu, a okręty były rozstawione na pozycjach – powiedział gazecie wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji.

 

„NYT” nie uzyskał informacji, dlaczego Donald Trump odwołał atak. W grę wchodzą jednak dwie możliwości: amerykański przywódca albo mógł zostać przekonany do zmiany zdania, albo też zdecydowały o tym „względy logistyczno-strategiczne”. Nie wiadomo też, czy ataki zostaną wznowione.

 

O odwołanym w ostatniej chwili ataku napisał też „Wall Street Journal”. Według tej gazety również powołującej się na niewymienionych z nazwiska przedstawicieli amerykańskiej administracji, nie wyklucza się militarnej odpowiedzi w przyszłości.

 

W ostatnim czasie doszło do wzrostu napięć między Iranem a USA w Zatoce Perskiej. Obawy o konfrontację pomiędzy tymi krajami rosną od 13 czerwca, kiedy w Zatoce Omańskiej zaatakowane zostały dwa tankowce. Stany Zjednoczone oskarżyły o ten atak Iran, czemu ten kategorycznie zaprzecza.

 

Źródło: gazetaprawna.pl / New York Times

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
pl
Trump odwołał atak bo się boi porażki wyborczej. Do tej pory ci co zaczynali wojny przegrywali a potem wszyscy wspierali lewicę która wycofywala żołnierzy lub wycofywala się z działań poprzedników.
Marek
@Daro miał na myśli tzw."samozwańczych wybrańców" tego "narodu wybranego" którzy sami dbają o to, aby nawet ich "współplemieńcy" mieli czyściutkie i dobrze wyprane mózgownice. @My pamięci - tak dla przypomnienia: der Anschluss to po polsku dołączenie, podłączenie lub przyłączenie. - będzie przyjemniej brzmiało. Szczęść Boże wszystkim.
Alex Wolf
@ vice versa twoi kumple z mossadu przyjaźnią się z rosyjskim fsb, jedna banda, więc strzeliłeś sobie w stopę, poza tym nie ma już czegoś takiego jak sowiecki, nie ta epoka chłopcze z izraela. Macie z towarzyszem putinem wręcz przyjacielskie relacje.
Retro
Narazie nie będzie IIIws.spokojnie W Biblii min. w apokalipsa jest wyraźnie pokazany punkt po punkcie przebieg wydarzen. Jeszcze nie teraz.. Chociaż czas bliski.
Daro
"Naród wybrany" kieruje tym wszystkim. Trump jest tylko jedną z figur na tej szachownicy światowej nienawiści do gojów.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY