Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
02   CZERWCA   2020 r.
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Imieniny obchodzą:
Marcelin, Marianna, Piotr
 
Polonia Christiana nr 9       Społeczeństwo
Joanna Najfeld

Dr Cameron w objęciach Ministerstwa Prawdy

Dr Cameron w objęciach Ministerstwa Prawdy

Mengele z Nebraski, ultrahomofob, kryptogej – to tylko niektóre z obelg, jakimi próbowała zamknąć usta znaczącemu uczonemu „Gazeta Wyborcza”. Zawinił, bo nie przyklęka na widok homoseksualisty.


Szczecin, rok 1995. Spotkanie popularnego publicysty z grupką studentów koła naukowego.

– Co pan sądzi o „Gazecie Wyborczej”?

– Uważam, że traktuje swoich czytelników jak idiotów. Między jej wierszami wije się wąż nietolerancji wobec wszystkich, którzy myślą inaczej niż Adam Michnik.

Czy sądzą Państwo, że w wolnej Polsce wolno wypowiedzieć takie słowa? Nie wolno! Wojciech Cejrowski zapłacił za tę „zbrodnię” sowite odszkodowanie. Bo naraził miłościwie nam panującą „Gazetę” na utratę zaufania publicznego. Tuż po tym, jak zrobiła ona zeń Brunatnego Kowboja, pozbawiając go licznie oglądanego programu telewizyjnego i pracy w branży na kilka lat. Ale tego niezawisły sąd nie uznał za krzywdę dziennikarza.

Profesor Zybertowicz przegrał proces z Adamem Michnikiem za słowa: Michnik wielokrotnie powtarzał: ja tyle lat siedziałem w więzieniu, to teraz mam rację. W geście protestu tysiące internautów podpisało się pod tym zdaniem. Czekają na procesy z naczelnym „Wyborczej”. A profesor doczekał się już drugiej sprawy od Michnika. Tym razem podniósł rękę na nadredaktora, nazywając go zaciekłym obrońcą agentów. A przecież takie stwierdzenie to zagrożenie demokracji. Verboten!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj