Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
06   LIPCA   2020 r.
Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
Imieniny obchodzą:
Dominika, Łucja, Teresa
 
Polonia Christiana nr 14       DOSSIER
Julio Loredo

Duchowe alzamiento

Duchowe alzamiento

Śledząc historię Hiszpanii niezwykle łatwo zauważyć, że ilekroć kraj ten dzielił się w opiniach, natychmiast upadał, i przeciwnie – osiągał znamiona wielkości ilekroć jednoczył się wokół jakiegoś szczytnego przedsięwzięcia, jak na przykład rekonkwista, ewangelizacja Ameryki czy walka z protestantyzmem. Dzisiaj wydaje się, że nareszcie wszystkie siły działające na rzecz życia i rodziny są naprawdę zjednoczone i zdecydowane posuwać się coraz dalej, aż do całkowitego wykorzenienia plagi ­aborcji. A to pozwala liczyć na zwycięstwo.


Mentalność pro life staje się coraz bardziej determinująca dla politycznej przyszłości Hiszpanii. Nie mówię, że zwyciężymy jutro. Ani parlament, ani rząd nie zmienią się przecież z dnia na dzień. Ale to rozstrzygająca bitwa, choć może trwać długo. Niewątpliwie jednak zaczęliśmy nadrabiać straty, i to nas doprowadzi do zwycięstwa – mówi Benigno Blanco, przewodniczący stowarzyszeniaForo Español de la Familia.

Uważam, że w Hiszpanii zdecydowanie zmieniają się wiatry, i to w bardzo korzystnym kierunku. Jest nas coraz więcej, jesteśmy bardzo zdecydowani i pokażemy to na manifestacji. Już nikt nie zdoła powstrzymać tej wezbranej fali! – dodaje Carmina García-Valdés, przewodnicząca fundacji Fundación RedMadre.

Aborcja nie jest „prawem” kobiety, ale czynnikiem, który prowadzi do jej zniewolenia. Żadna obrona praw kobiety nie może przeważać nad prawami dziecka w łonie matki. Jesteśmy tutaj, by odrzucić fałszywy argument, że aborcja stanowi część „wyzwolenia” kobiety. To pułapka. Aborcja kryje w sobie dyskryminację. Przy nowej ustawie aborcyjnej przegrywa nie tylko dziecko, ale także i kobieta – przypomina starą prawdę Gloria Juste, przewodnicząca fundacji Fundación Mujer, Familia y Trabajo.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj