Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
30   MARCA   2020 r.
Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
Imieniny obchodzą:
Amadeusz, Amelia, Kwiryn
 
Polonia Christiana nr 14       DOSSIER
Julio Loredo

Duchowe alzamiento

Duchowe alzamiento

Śledząc historię Hiszpanii niezwykle łatwo zauważyć, że ilekroć kraj ten dzielił się w opiniach, natychmiast upadał, i przeciwnie – osiągał znamiona wielkości ilekroć jednoczył się wokół jakiegoś szczytnego przedsięwzięcia, jak na przykład rekonkwista, ewangelizacja Ameryki czy walka z protestantyzmem. Dzisiaj wydaje się, że nareszcie wszystkie siły działające na rzecz życia i rodziny są naprawdę zjednoczone i zdecydowane posuwać się coraz dalej, aż do całkowitego wykorzenienia plagi ­aborcji. A to pozwala liczyć na zwycięstwo.


Mentalność pro life staje się coraz bardziej determinująca dla politycznej przyszłości Hiszpanii. Nie mówię, że zwyciężymy jutro. Ani parlament, ani rząd nie zmienią się przecież z dnia na dzień. Ale to rozstrzygająca bitwa, choć może trwać długo. Niewątpliwie jednak zaczęliśmy nadrabiać straty, i to nas doprowadzi do zwycięstwa – mówi Benigno Blanco, przewodniczący stowarzyszeniaForo Español de la Familia.

Uważam, że w Hiszpanii zdecydowanie zmieniają się wiatry, i to w bardzo korzystnym kierunku. Jest nas coraz więcej, jesteśmy bardzo zdecydowani i pokażemy to na manifestacji. Już nikt nie zdoła powstrzymać tej wezbranej fali! – dodaje Carmina García-Valdés, przewodnicząca fundacji Fundación RedMadre.

Aborcja nie jest „prawem” kobiety, ale czynnikiem, który prowadzi do jej zniewolenia. Żadna obrona praw kobiety nie może przeważać nad prawami dziecka w łonie matki. Jesteśmy tutaj, by odrzucić fałszywy argument, że aborcja stanowi część „wyzwolenia” kobiety. To pułapka. Aborcja kryje w sobie dyskryminację. Przy nowej ustawie aborcyjnej przegrywa nie tylko dziecko, ale także i kobieta – przypomina starą prawdę Gloria Juste, przewodnicząca fundacji Fundación Mujer, Familia y Trabajo.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj