Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

Duchowe przebudzenie na Szmaragdowej Wyspie? Irlandia: krucjata Różańcowa w intencji pokonania pandemii

Data publikacji: 2020-10-18 07:50
Data aktualizacji: 2020-10-18 08:45:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Pavlofox)

W Irlandii przez cały październik trwa Różańcowa krucjata rodzin w intencji wyzwolenia od pandemii. Ogłosił ją prymas abp Eamon Martin. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim, Irlandczycy powracają do Różańca, a w całym kraju widać wciąż nowe przejawy odrodzenia tej modlitwy – czego przykładem była choćby akcja Różaniec do Granic.

 

Abp Martin przyznał, że zaufanie Irlandczyków do Różańca wynika z ich historycznych doświadczeń. To właśnie ta modlitwa towarzyszyła im w najtrudniejszych próbach i pozwoliła wytrwać w Wierze pośród religijnych prześladowań, kiedy katolickie Msze były zakazane.

 

Idea krucjaty polega na tym, by zaangażować w tę modlitwę jak najwięcej osób, by jak najbardziej rozciągnąć nad naszym krajem ochronny płaszcz Maryi. W ostatnim czasie w całej Irlandii pojawiło się bardzo dużo środowisk, które promują Różaniec. Wezwałem je wszystkie do krucjaty, by skontaktowały się z grupami modlitewnymi, z rodzinami, z jak największą liczbą ludzi, aby modlili się w swych domach przez cały październik – powiedział Radiu Watykańskiemu Prymas Całej Irlandii.

 

Wiemy bowiem, w jak niepewnych czasach żyjemy. Wiele rodzin z trudem przeżywa to wszystko. Obawiają się o zdrowie swych bliskich, cierpią z powodu utraty pracy, lękają się o swą przyszłość. Jak powiedział już w marcu Papież Franciszek, wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi pośród burzy. Nie chcemy być w tym sami. Dlatego jest ta krucjata, aby skryć się za tarczą tej modlitwy, pod opieką Maryi – dodał.

 

Prymas Całej Irlandii zauważa, że Różańcowa krucjata rodzin nabiera też nowego znaczenia w kontekście kolejnych restrykcji, które dotykają również miejsc kultu. Różaniec nie ma być jednak namiastką Eucharystii. Ma nam pomoc odkryć na nowo modlitwę w rodzinie – mówi abp Martin.

 

Kard. Robert Sarah w swym niedawnym liście do Kościoła przypomniał nam o znaczeniu zgromadzenia wiernych, o znaczeniu liturgii i Eucharystii. To jest źródło i szczyt naszej Wiary. Tymczasem wielu ludzi nadal lub ponownie nie może chodzić do kościoła. W takiej sytuacji ważny jest Różaniec, który pomaga nam wniknąć w tajemnice naszej Wiary. Pomyślmy o tajemnicach światła ustanowionych przez św. Jana Pawła II. Jest wśród nich również Eucharystia, Ostatnia Wieczerza. Rozważanie tych tajemnic nie zastąpi nam Eucharystii, ale pomoże nam wniknąć w tę wielką tajemnicę Wiary – powiedział papieskiej rozgłośni abp Martin. – Wzywając do krucjaty, podkreśliłem też znaczenie Kościoła domowego. W wielu domach Różaniec stał się już elementem rodzinnego rytuału, rodzinnej modlitwy. Byłoby czymś naprawdę pięknym, gdybyśmy pośród tych mrocznych czasów pandemii mogli odkryć na nowo piękno i bogactwo modlitwy rodzin. To Kościół gromadzi się w naszych domach, ilekroć wspólnie odmawiamy Różaniec czy jakąkolwiek inną modlitwę. Kościół domowy jest fundamentem wszystkich innych zgromadzeń Kościoła, które spotyka się w naszych lokalnych świątyniach – dodał.

 

 

KAI

MWł

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Owca
W pierwszej kolejności modliłbym się o nawrócenie grzeszników - i to takie nawrócenie, by dało WIDOCZNE owoce. By rządzący przestali w majestacie prawa mordować nienarodzone dzieci i zrównywać związki sodomitów z małżeństwami. Zatem o TAKIE nawrócenie grzeszników, by prośba składana w drugiej kolejności /najlepiej przez Ręce NMP/ - prośba o złagodzenie Bożej kary i oddalenie zarazy /czymkolwiek by owa "zaraza" nie była/ - była godna z Bożą wolą i mogła zostać spełniona.