Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 26 STYCZNIA
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
III Niedziela Zwykła
Imieniny obchodzą:
Tymoteusz, Tytus, Paula
 

Duńczycy mają dość imigrantów. Ci najbardziej niewygodni trafią na odizolowaną wyspę

Data publikacji: 2018-12-06 09:00
Data aktualizacji: 2018-12-06 09:30:00
WIADOMOŚCI
© Tatif/Wostok Press / Maxppp France / FORUM

Błyskawicznie rosnąca liczba imigrantów bez duńskiego paszportu oraz wysoki poziom przestępczości wśród nich zmusiły rząd w Kopenhadze do podjęcia radykalnych rozwiązań. Minister finansów Kristan Jensen zaproponował przeniesienie imigrantów – przestępców na trudno dostępną wyspę, położoną 80 km na południe od stolicy. Trafić tam mają także ci imigranci, których wnioski o azyl zostały odrzucone, ale nie mogą powrócić do rodzinnego kraju.

 

Specjalne centrum dla imigrantów, których Dania nie chce u siebie gościć, ma być przygotowane na małej wyspie Lindholm, położonej przy wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia, na Morzu Bałtyckim. Na Lindholm kursują promy, ale rzadko i tylko w dzień. Tymczasem pomysłodawcy projektu umieszczenia na niej imigrantów planują, że cudzoziemcy, sprawiający kłopoty duńskiej władzy, będą musieli się meldować się na noc w obozie, który powstanie na Lindholm. Jak stwierdził Jensen, to pozwoli administracji państwa zachować kontrolę nad niebezpiecznymi osobami, oczekującymi na deportację z Danii.

 

W maju tego roku „Der Nordschlezwiger” informował, że Duńczycy są bardziej sceptycznie nastawieni do imigrantów niż sąsiednie narody – Niemcy, Szwedzi czy Norwegowie. Badania na temat stosunku obywateli do imigracji w 15 zachodnioeuropejskich państwach przeprowadził (na próbie 24 tys. osób) amerykański instytut badawczy Pew Research Center.

 

Prawie połowa obywateli Danii (45 proc.) opowiedziała się za ograniczeniem skali imigracji do ich kraju, 39 proc. chciało pozostawienia obecnej liczby imigrantów a tylko 11 proc. opowiedziało się za zwiększeniem liczby imigrantów. Z badania wynikało również, że obywatele Danii sceptycznie odnoszą się do podejścia do pracy wykazywanego przez imigrantów z Afryki lub Bliskiego Wschodu.

 

Postawy takie są wynikiem zmian, jakich doświadcza obecnie Królestwo Danii. Statystyki tego kraju pokazują, że od 1995 roku stale rośnie liczba imigrantów bez paszportu duńskiego. Jeszcze na początku poprzedniej dekady ich liczba była bliska 200 tys. osób, ale w 2008 roku już osiągnęła poziom 250 tys. osób, po czym w 2016 roku przekroczyła liczbę 400 tys. osób. Obecnie osób bez paszportu duńskiego, w kraju liczącym ok. 5,8 mln mieszkańców, jest już prawie pół miliona.

 

JB

Źródła: Der Nordschlezwiger, Islam Today

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
szpulas11
:)kolejny genialny plan gangu Olsena,, Na wyspę kursują promy,ale rzadko i tylko za dnia,,:)Tam, na tej siedmiohektarowej wyspie Lindholm,znaczy się, były laboratoria weterynaryjne(wścieklizna, pryszczyca i różne takie:)i bezpieczne spalarnie resztek organicznych.
Janusz z Kolonii
Przecież te podziały po linii płciowej idą. Kobiety bardziej można wzruszyć zdjęciami utopionego dzieciaka, leżące martwe ciało na plaży odbiera im moc dalszego myślenia. Myślą one już tylko jak pomóc, jak zażegnać nowym śmiertelnym wypadkom, a nie widzą, że zwiększenie imigracji doprowadzi do więcej śmierci, że nachodźcy są wykorzystywani w celach wojskowych jako straż przednia chociaż często całkiem nieświadomie, że państwo utraci kontrolę na ulicy, że chociażby taka Szwajcaria kazała swoim obywatelom kupić broń palną, calkiem oficjalnie, że .. , że i że!
ma
Na pewno do swych domostw chętnie przyjmą ich totalniacy. Np. p. Adamowicz ma ileś tam lokali wolnych do zagospodarowania od zaraz i jeszcze osobiste lokum. A niech trenuje miłosierdzie...