Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 12 LIPCA
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
XV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Brunon, Jan
 

Dwoje biologów apeluje do świata nauki o obronę prawdy na temat płci człowieka

Data publikacji: 2020-02-26 22:00
Data aktualizacji: 2020-02-26 22:35:00
WIADOMOŚCI
Fot. Pixabay

„Ludzka anatomia reprodukcyjna jest jednoznacznie męska lub kobieca w chwili urodzenia w ponad 99,98 procent przypadków. Ewolucyjną funkcją tych dwóch anatomii jest udział w rozmnażaniu poprzez połączenie nasienia i komórek jajowych” – napisali na łamach „Wall Street Journal” biolodzy Colin M. Wright i Emma N. Hilton. Tekst ukazał się pod tytułem „Niebezpieczne kwestionowanie płci”.

 

„U ludzi nie istnieje trzeci typ komórek płciowych, dlatego nie ma spektrum płci ani dodatkowych płci, oprócz mężczyzn i kobiet. Płeć jest binarna” – podkreślają naukowcy.

 

Jak piszą autorzy artykułu w „Wall Street Journal”, przed czterema laty Amerykańskie Kolegium Pediatrów uzgodniło, że niezmiernie rzadkie zaburzenia rozwoju płci „są medycznie zidentyfikowane jako odchylenia od seksualnej binarnej normy i słusznie są uznawane za zaburzenia modelu ludzkiego. Osoby z DSD [dysfunkcjami rozwoju płciowego – red.] nie stanowią trzeciej płci”.

 

Colin M. Wright i Emma N. Hilton odnieśli się do, jak piszą, „niebezpiecznego i antynaukowego trendu w kierunku całkowitego zakwestionowania płci biologicznej”. Zwracają uwagę, że choć niekiedy – sporadycznie – zdarzają się przypadki niejednoznaczności seksualnej, to „osoby transseksualne są niezwykle rzadkie i nie stanowią ani trzeciej płci, ani dowodu na to, iż, płeć to konstrukt społeczny” [jak próbują przekonywać ideolodzy genderowi].

 

Jak zauważa komentator Breitbart.com Thomas D. Williams, esej opublikowany przez WSJ nawiązuje do coraz donośniej głoszonego poglądu, że „współczesne społeczeństwo rzuciło się w niebezpieczny eksperyment społeczny oparty na mniej niż wątłych podstawach naukowych”.

 

„Koncepcja zmiany płci biologicznej jest oczywiście bzdurna, ponieważ płeć jest determinowana przez niezmienne chromosomy” – pisała jesienią 2019 naukowiec Jane Robbins na łamach Public Discourse. „Człowiek może zmienić poziom hormonów i poddać się operacji, aby lepiej naśladować płeć przeciwną, ale mężczyzna w dniu poczęcia pozostanie mężczyzną w dniu śmierci” – podsumowała.

 

„Problem z tym ideologicznym podejściem do ludzkiej seksualności jest czymś więcej niż tylko sporem akademickim, ponieważ powoduje często rzeczywiste szkody u najbardziej wrażliwych członków społeczeństwa” – czytamy. Chodzi między innymi o otwieranie przestrzeni tylko dla kobiet i możliwość uprawiania sportów kobiecych przez biologicznych mężczyzn, a także deptanie przepisów chroniących kobiety przed dyskryminacją w miejscu pracy.

 

„Fałsz, że płeć jest zakorzeniona w subiektywnej tożsamości zamiast w obiektywnej biologii, uniemożliwia egzekwowanie tych wszystkich praw związanych z płcią”, podkreślają naukowcy.

 

„Czas na uprzejmości w tej kwestii już za nami” – brzmi konkluzja autorów WSJ. „Biolodzy i lekarze muszą bronić empirycznej rzeczywistości płci biologicznej”.

 

 

Źródła: Breitbart.com / „Wall Street Journal”

RoM

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Murem
@Czytelnik Rzeczywiście, cenzura na tym portalu jest okropna i obłudna, bo niezgodna z Regulaminem. Co do sprawy płci, nie wyciąga Pan wniosków z własnych komentarzy. Czy Pan nie widzi, że płeć jest oparta na systemie jednobitowym? Tzn. że tylko jeden bit informacji wystarczy do określenia płci. Jest to system niezawodny, który nie podlega korupcji nawet przy anomaliach. Stąd każdy człowiek rodzi się albo kobietą, albo mężczyzną i niemożliwa jest tzw. zmiana płci. Przypadki anomalii są genetycznie wciąż przypadkami kobiety lub mężczyzny. Jeśli mężczyzna lub kobieta są płodni to nie ma w ogóle żadnej wątpliwości co do płci. Prawdziwe anomalie zaczynają się gdy w grę wchodzi rzadka bezpłodność np. u rodzeństwa, a infromacja genetyczna dotycząca płci jest trudna do odnalezienia lub trudna do określenia. To są jednak tylko technologiczne i ludzkie ograniczenia badawcze, nie mające związku z prawdą, że człowiek rodzi się kobietą lub mężczyzną.
trooper
@Czytelnik Co nie zmienia faktu, że to odstępstwo od normy
Czytelnik
@trooper przepraszam że tyle nie odpowiadałem, ale moderatorzy blokują moje komentarze, które nawet nie naruszają regulaminu. Chodzi o to że to zjawisko jest częstsze niż podają i nie zawsze mają swoje konsekwencje np. kobieta z chromosomami XXX może być płodna i prawidłowo się rozwijając, ale też może być przez to bezpłodna tak samo jest z XXY oraz XYY, zależy to też od innych genów w innych chromosomach
trooper
@Czytelnik Tylko jak widzisz są to abberacje chromosomowe. Zapoznaj się z terminem aberacja. Te osoby mają nieprawidłową ilość chromosomów jak pisałeś. Więc sam przyznajesz, że jest to nieprawidłowe.Zdrowy człowiek ma 46 chromosomów. Ich nieprawidłowa liczba może powodować choroby jak np. zespół Turnera czy zespół Downa.
Czytelnik
@trooper mutacje chromosomalne liczbowe chromosomów płci są częstsze niż 0,02%, ale nie zawsze skutkują bezpłodnością czy cechami płci przeciwnej. Niektóre kobiety mają rodziny i dowiadują się że mają nieprawidłową ilość chromosomów, a niektóre dowiadują się o tym bo są bezpłodne. To nie jest takie proste jak się wydaje
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY