Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 30 WRZEŚNIA
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła

Imieniny obchodzą:
Hieronim, Grzegorz, Honoriusz
 

Dyktat LGBT to „teoria spiskowa”? Wykładowca zwolniony za prelekcję „Homoseksualizm a zdrowie”

Data publikacji: 2019-11-29 07:15
Data aktualizacji: 2019-12-04 07:03:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Śląski Uniwersytet Medyczny rozwiązał umowę z jednym z wykładowców. Powodem takiego kroku był donos dotyczący wystąpienia pracownika uczelni pt. „Homoseksualizm a zdrowie”, w którym miał on odczytać dane statystyczne dotyczące zdrowia homoseksualistów nieżyjących w czystości. Środowiska LGBT oburzyło również stwierdzenie, że „praktyki homoseksualne są niezgodne z naturą”.

  

Na portalach promujących agendę LGBT+ opublikowano zdjęcia z widocznymi fragmentami prezentacji towarzyszącej wykładowi. Można przeczytać na nich m.in., że „badania berlińskiego Instytutu im. R. Kocha pokazują, że geje stanowią w Niemczech 60 proc., w Kanadzie 70 proc., a w Indiach 86 proc. chorych na AIDS. Ponadto aktywni geje 4 razy częściej popadają w depresję, 5 razy częściej w nikotynizm, 6 razy częściej próbują popełnić samobójstwo. Żyją przeciętnie, zależnie od form i intensywności swojej aktywności, o 8-20 lat krócej niż pozostali mężczyźni”.

 

Na innym ze slajdów, opartym – jak pisze autor prezentacji – o badania prof. Marka Regnerusa z USA, czytamy, że „dzieci wychowane przez pary homoseksualne miały znacznie gorsze wyniki w 25 spośród 45 punktów branych pod uwagę” oraz że znacznie częściej korzystają z pomocy społecznej czy palą marihuanę. Jak dodano, „zatrważająca statystyka dotyczy sytuacji, kiedy osoby w pewnym momencie zostały zmuszone do seksu wbrew ich woli. Dotyczy to 31 proc. tych wychowanych przez matkę lesbijkę, 25 proc. przez ojca geja i 8 proc. z pełnych rodzin biologicznych”.

 

Powyższe dane autor wystąpienia cytował m.in. za stroną stopgender.pl, co szczególnie nie spodobało się środowiskom LGBT. Doniosły one o tej sprawie władzom SUM, pytając, „czy zamierzają one odnieść się do sytuacji i wyciągnąć konsekwencje wobec wykładowcy”. Jak podał portal queer.pl, uczelnia zdecydowała się go zwolnić.

 

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy SUM Bożena Langner potwierdziła informację o zwolnieniu pracownika. – Śląski Uniwersytet Medyczny jest instytucją, na której nie są i nie będą popierane zachowania o charakterze homofobicznym – powiedziała.

 

Sprawę skomentował wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. „Chociaż uczelnie medyczne nie podlegają ministrowi nauki, włączę się w działania min. Szumowskiego, by wyjaśnić ten przypadek. Jeżeli poniższy opis okaże się prawdziwy, będzie to jaskrawy przypadek złamania konstytucyjnej zasady wolności słowa. Zgodnie z zapowiedzią będę konsekwentnie przeciwstawiał się wszelkim próbom ograniczania wolności nauki, z lewa, czy z prawa, ale także z wnętrza środowiska akademickiego”, napisał na Twitterze.

 

 

Źródło: SUM / tvp.info / queer.pl / Facebook / Twitter

TK

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
qwe
Jak widać picie moczu czy jedzenie kału nie służy. Zespół jelita gejowskiego poważnie skraca życie
aaassss
na SUM jeśli fakty nie są zgodne z linia partii to gorzej dla faktów. towarzysz rektor w amoku chyba jest
Szymon
To bardzo ciekawe bo żaden z moich znajomych homo nie pali, odżywia się sto razy lepiej od osób hetero, dba bardziej o środowisko!!! Skąd wy macie te dane!?
czloax
Witaj ponownie Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w nowej odsłonie! Masz już przygotowane łagry? A może jakieś nowe pomysły na miarę dzisiejszej technokracji? Donosicieli jak czytamy już masz. Technologia od tamtych lat się zmieniła ale człowiek nie.
Czytelniczka
Czytałam w listopadzie br. na stronie "Reuter'a" o badaniach, które mówią, że w Danii i Szwecji liczba samobójstw wśród osób o skłonnościach homoseksualnych będących w związkach małżeńskich bądź partnerskich jest ponad dwukrotnie wyższa, niż u osób w małżeństwach heteroseksualnych. A to są przecież kraje liberalne, ultra "tolerancyjne" i bardzo pro-tęczowe, więc argument o dyskryminacji jako przyczynie nie brzmi przekonująco.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY