Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 27 STYCZNIA
Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
Imieniny obchodzą:
Aniela, Przybysław
 

Dyktat LGBT to „teoria spiskowa”? Wykładowca zwolniony za prelekcję „Homoseksualizm a zdrowie”

Data publikacji: 2019-11-29 07:15
Data aktualizacji: 2019-12-04 07:03:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Śląski Uniwersytet Medyczny rozwiązał umowę z jednym z wykładowców. Powodem takiego kroku był donos dotyczący wystąpienia pracownika uczelni pt. „Homoseksualizm a zdrowie”, w którym miał on odczytać dane statystyczne dotyczące zdrowia homoseksualistów nieżyjących w czystości. Środowiska LGBT oburzyło również stwierdzenie, że „praktyki homoseksualne są niezgodne z naturą”.

  

Na portalach promujących agendę LGBT+ opublikowano zdjęcia z widocznymi fragmentami prezentacji towarzyszącej wykładowi. Można przeczytać na nich m.in., że „badania berlińskiego Instytutu im. R. Kocha pokazują, że geje stanowią w Niemczech 60 proc., w Kanadzie 70 proc., a w Indiach 86 proc. chorych na AIDS. Ponadto aktywni geje 4 razy częściej popadają w depresję, 5 razy częściej w nikotynizm, 6 razy częściej próbują popełnić samobójstwo. Żyją przeciętnie, zależnie od form i intensywności swojej aktywności, o 8-20 lat krócej niż pozostali mężczyźni”.

 

Na innym ze slajdów, opartym – jak pisze autor prezentacji – o badania prof. Marka Regnerusa z USA, czytamy, że „dzieci wychowane przez pary homoseksualne miały znacznie gorsze wyniki w 25 spośród 45 punktów branych pod uwagę” oraz że znacznie częściej korzystają z pomocy społecznej czy palą marihuanę. Jak dodano, „zatrważająca statystyka dotyczy sytuacji, kiedy osoby w pewnym momencie zostały zmuszone do seksu wbrew ich woli. Dotyczy to 31 proc. tych wychowanych przez matkę lesbijkę, 25 proc. przez ojca geja i 8 proc. z pełnych rodzin biologicznych”.

 

Powyższe dane autor wystąpienia cytował m.in. za stroną stopgender.pl, co szczególnie nie spodobało się środowiskom LGBT. Doniosły one o tej sprawie władzom SUM, pytając, „czy zamierzają one odnieść się do sytuacji i wyciągnąć konsekwencje wobec wykładowcy”. Jak podał portal queer.pl, uczelnia zdecydowała się go zwolnić.

 

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy SUM Bożena Langner potwierdziła informację o zwolnieniu pracownika. – Śląski Uniwersytet Medyczny jest instytucją, na której nie są i nie będą popierane zachowania o charakterze homofobicznym – powiedziała.

 

Sprawę skomentował wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. „Chociaż uczelnie medyczne nie podlegają ministrowi nauki, włączę się w działania min. Szumowskiego, by wyjaśnić ten przypadek. Jeżeli poniższy opis okaże się prawdziwy, będzie to jaskrawy przypadek złamania konstytucyjnej zasady wolności słowa. Zgodnie z zapowiedzią będę konsekwentnie przeciwstawiał się wszelkim próbom ograniczania wolności nauki, z lewa, czy z prawa, ale także z wnętrza środowiska akademickiego”, napisał na Twitterze.

 

 

Źródło: SUM / tvp.info / queer.pl / Facebook / Twitter

TK

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
qwe
Jak widać picie moczu czy jedzenie kału nie służy. Zespół jelita gejowskiego poważnie skraca życie
aaassss
na SUM jeśli fakty nie są zgodne z linia partii to gorzej dla faktów. towarzysz rektor w amoku chyba jest
Szymon
To bardzo ciekawe bo żaden z moich znajomych homo nie pali, odżywia się sto razy lepiej od osób hetero, dba bardziej o środowisko!!! Skąd wy macie te dane!?
czloax
Witaj ponownie Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w nowej odsłonie! Masz już przygotowane łagry? A może jakieś nowe pomysły na miarę dzisiejszej technokracji? Donosicieli jak czytamy już masz. Technologia od tamtych lat się zmieniła ale człowiek nie.
Czytelniczka
Czytałam w listopadzie br. na stronie "Reuter'a" o badaniach, które mówią, że w Danii i Szwecji liczba samobójstw wśród osób o skłonnościach homoseksualnych będących w związkach małżeńskich bądź partnerskich jest ponad dwukrotnie wyższa, niż u osób w małżeństwach heteroseksualnych. A to są przecież kraje liberalne, ultra "tolerancyjne" i bardzo pro-tęczowe, więc argument o dyskryminacji jako przyczynie nie brzmi przekonująco.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY