Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
wyszukiwarka
 
 

Dymisja za ukrywanie kosztów koncertu. Mieszkańcy chcieli wiedzieć ile zapłacą promotorce aborcji

Data publikacji: 2018-02-13 11:00
Data aktualizacji: 2018-02-13 19:25:00
WIADOMOŚCI
fot. Krzysztof Jarosz / FORUM

Dzięki determinacji jednego z mieszkańców Nadarzyna i wsparciu prawników Ordo Iuris odwołano urzędniczkę wielokrotnie naruszającą przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej. Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przez prawie rok odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz – piosenkarki publicznie przyznającej się do zabicia swojego nienarodzonego dziecka w jednej z zagranicznych klinik aborcyjnych. Wielu mieszkańców oburzyło organizowanie wydarzenia muzycznego ze środków publicznych.

 

Mieszkańcy Gminy Nadarzyn wielokrotnie zwracali się w trybie dostępu do informacji publicznej do Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w celu uzyskania podstawowych informacji głównie na temat koncertu Natalii Przybysz, organizowanego przez Ośrodek Kultury. Urzędniczka powoływała się m.in. powołała się na klauzulę poufności oraz braku uzasadnienia interesu publicznego, ignorując tym samym m.in. wielokrotnie decyzje wydane przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze czy orzeczenia w kilku postępowaniach przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.

 

Instytut Ordo Iuris od lat walczy machiną urzędniczą, wobec której obywatele często pozostają bezbronni. W tym przypadku domagaliśmy się transparentności i jawności gospodarowania środkami publicznymi, dlatego wsparliśmy starania mieszkańców gminy, którzy nie mogli wyegzekwować od urzędnika podstawowych informacji na temat wydarzenia gminnego finansowanego ze środków publicznych. – powiedział adw. Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Jak wskazano w zarządzeniu wójta gminy Nadarzyn, odwołującym urzędniczkę „Przyczyną odwołania jest ciężkie naruszanie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku i naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem, polegające na wielokrotnym bezpodstawnym odmawianiu udostępnienia informacji (…), przekraczaniu terminu na udzielenie odpowiedzi oraz pozostawaniu w bezczynności pomimo kilkukrotnego uchylenia wydanych decyzji o odmowie udzielenia informacji publicznej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie, stwierdzeniem bezczynności przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (…)”.

 

Natalia Przybysz o powodach dokonania aborcji mówiła następująco: „nie chciała szukać większego mieszkania”, bo „60 metrów kwadratowych ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne”. O tym co czuła po tzw. zabiegu, mówiła, że „wielką ulgę. (...) Pięć minut - i masz z powrotem swoje życie”. Wielu internautów natychmiast przypomniało udział piosenkarki w akcji „Adoptuj pszczół” czy słowa współczucia wobec „płaczących krów, którym odbiera się cielątko”..

Źródło: Ordo Iuris

luk

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Nadarzyniak
14 tys. za koncert + koszty hotelu... jakoś tak. Pani Przybysz legalnie zarobiła te pieniądze. Dyrektor ośrodka kultury -podobno o dość lewicowych poglądach - zatrudniona kilka lat temu przez PSL, została zwolniona, przez deklarującego się jako niewierzący, komisarza z PiS(wójt z PSL zmarł w grudniu), za złamanie przepisów o obowiązku udzielenia informacji na zapytanie publiczne. Dodam że ś.p. wójt był ulubieńcem miejscowych proboszczów (honorowy członek rad parafialnych i.t.p.), a w kościele parafialnym przy ołtarzu stoi menora.
Iga
Niech zwroci pieniadze ktore wziela za koncert ludzie nie chca placic za jej wynaturzeniw
mf
@Kamil. Skąd wiesz, że w tej gminie rządzi PiS - ja nie wiem.A tak z ciekawości: ile kosztował ten koncert ?
np
@kamil: pewnie, urzędniczka nadal by pracowała gdyby dalej rządziła PO.
kamil
I to wszystko w rzekomo katolickim kraju rządzonym przez rzekomo katolicki PiS...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY