Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 

Ekologizm mają tylko na ustach? Internauci punktują hipokrytów na listach Wiosny

Data publikacji: 2019-05-24 01:00
Data aktualizacji: 2019-05-24 11:13:00
WIADOMOŚCI
Robert Biedroń i Sylwia Spurek, fot. Fot. Adam Chelstowski / FORUM

Weganizm, prawa zwierząt - takie hasła z kręgu ideologii ekologizmu chętnie głoszą lewaccy politycy. Praktyka pokazuje jednak, że od głoszenia ideologii do życia w myśl utopijnych wytycznych droga jest daleka. To nie mogło ujść uwadze internautów, którzy punktują hipokrytów na listach partii Roberta Biedronia.

 

Na pierwszy ogień poszła Sylwia Spurek z partii „Wiosna” (do niedawna zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich). Polityk stwierdziła, że jest weganką i nie je niczego co pochodzi od zwierząt. To jednak nie przeszkadza jej w noszeniu butów z naturalnej skóry.

 

„Nie jem niczego, co pochodzi od zwierząt, również miodu. Uważam, że zwierząt nie można wykorzystywać ani do badań, ani dla rozrywki, ani do celów spożywczych” – powiedziała Spurek. W rozmowie z „Głosem Wielkopolskim”. Działaczka lewicowej formacji Roberta Biedronia dodała, że do weganizmu doszła poprzez wegetarianizm.

 

Spurek musiała wytłumaczyć się jednak z noszenia skórzanych butów. „Co prawda, mam na sobie dzisiaj buty ze skóry kupione zanim zostałam weganką, ale nowych ze skóry już nie kupię. Odkąd zostałam weganką, nie kupuję też produktów z jedwabiu, z wełny” – podkreślała działaczka partii „Wiosna”.

 

Warto przypomnieć, że Sylwia Spurek w połowie maja ostro skrytykowała prof. Ryszarda Legutko za jego wypowiedź na temat nadużyć seksualnych wśród duchownych i istnieniu tzw. lawendowej mafii w Kościele. „Ponad 80 procent przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 do 17 lat. To, przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia” – stwierdził prof. Legutko.

 

„Czy osoby z poglądami prof. Legutko powinny mieć bierne prawa wyborcze do PE? Co tacy ludzie chcą robić w Parlamencie Europejskim?” – pytała Spurek - przypomnijmy - była zastępca RPO. Dodajmy, że działaczka Wiosny postuluje m.in. finansowanie in vitro z budżetu państwa, „prawo” do legalnej aborcji do 12 tygodnia ciąży oraz wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach.

 

Za życie wbrew głoszonym postulatom skarcona została też Joanna Scheuring-Wielgus, poseł Teraz!, startująca do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny. Poseł w przeszłości stawała w obronie praw zwierząt i postulowała powstanie urzędu Rzecznika Praw Zwierząt, tymczasem okazało się, że sama oddała swoje psy do schroniska.

 

Poseł tłumaczyła, że cierpi na alergię od 20 lat, a decyzję o oddaniu czworonogów podjęła z powodu przeprowadzki z domu z ogrodem do mieszkania, gdzie zwierzęta nie miałyby przestrzeni. To wyjaśnienie nie znalazło zrozumienia w środowiskach prozwierzęcych. Podkreślono, że oddanie psów do schroniska - najgorszego dla nich miejsca jawi się jako okrutne i nieodpowiedzialne. „Te miejsca to ostateczność, a nie bezpieczna przystań”.

 

W komentarzach internautów nie brakuje krytycznych słów wobec działań obu pań. Zarzuca im się ekologizm na pokaz i hipokryzję.

 

Źródło: gloswielkopolski.pl, PCh24.pl

WMa, MA

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Edmund
A skad wiadomo ze jej buty sa ze skoru? Ktos jej zajzal do buta?
agricola
Ta czerwona banda jest nieobliczalna.
Zbigniew
Czyżby ktoś odniósł moje słowa do swojej postawy i poczuł się dotknięty ? Ja tylko skrytykowałem obłudę niektórych ludzi, którzy na są katolikami na pokaz, a w rzeczywistości kradną, cudzołożą, obmawiają innych, a wiarę traktują często jako środek do osiągnięcia swoich świeckich niecnych celów.
Cava
Jak powiedział pewien mądry człowiek ,,w polityce ciężko zachować kręgosłup moralny/ideowy, a im wyżej tym więcej zgniłych kompromisów trawi ludzkie sumienia".
@Zbigniew
Nie masz co robić? Po co wchodzisz na PCH?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY