Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 15 LISTOPADA
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Imieniny obchodzą:
Albert, Leopold, Artur,
 

Dzięki głosom Demokratów „postępowy” ksiądz pozostanie kapelanem Izby Reprezentantów

Data publikacji: 2019-01-15 19:00
Data aktualizacji: 2019-01-15 19:48:00
WIADOMOŚCI
Fot. You Tube / KOIN 6

Jezuita kwestionujący nauczanie Kościoła na temat ludzkiej płciowości przez kolejne dwa lata będzie kapelanem izby niższej amerykańskiego Kongresu.

 

Obowiązkiem kapelana jest inicjowanie modlitwy rozpoczynającej każdy dzień obrad. 68-letni jezuita, ksiądz Patrick Conroy formatuje jej tekst w sposób, który portal Life Site News określa jako „bezwyznaniowy”. Duchowny udziela porad zainteresowanym deputowanym, niezależnie od ich przekonań religijnych.

 

Jezuita zaszokował między innymi wywiadem wideo, opublikowanym przed czterema laty. Ksiądz Conroy nazwał katolicką doktrynę dotyczącą homoseksualizmu „ślepym zaułkiem”. Sugerując, że nauczanie katolickie jest przestarzałe, powiedział: „Mamy teraz teologię odnoszącą się do tych kwestii, a odpowiedź brzmi: geje nigdy nie mogą się w to angażować i nigdy nie mogą się pobrać”.

 

„Ale to jest teologia, która cofa się do przeszłości, wieki wstecz, kiedy rozumienie ludzkiej psychiki, ludzkiej indywidualności, ludzkiej seksualności, i wszelkie tego rodzaju rozumienie ludzkiej psychozy oraz samego człowieka, nie były tak kompletne zanim nastąpiły postępy w ich odczytaniu” – przekonywał ksiądz Conroy.

 

„Ludzkie istoty rozmnażają się płciowo, ale ludzka seksualność nie dotyczy tylko tego. To o wiele więcej, co oczywiste” – twierdził kapelan.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do Sec
Gdzie w Piśmie Świętym masz napisane "Nie nazywajcie nikogo tak oprócz ziemskiego ojca"? W Piśmie jest napisane: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem". Czyli w Piśmie jest napisane inaczej niż głosisz. Kolejny raz dowiodłeś jak manipulujesz Pismem. Czyli kłamiesz.
Anaja
Postęp postępuje...
Tomek
Sprawy są dwie: Jeżeli xiądz kwestionuje nauczanie Koscioła, jest to faktycznie problem. Natomiast nie można akurat mieć pretensji o to, że sformułował jakąś modlitwę którą mogą odmówić nie tylko katolicy lub nie tylko chrześcijanie.
Neptun
do Sec. A dlaczego mamy nazywać tak ojca ziemskiego, bo Ty tak zadecydowałeś i pozwoliłeś nam używać pojęcia ojciec tylko w stosunku do Boga i ojca ziemskiego? Przecież Biblia wyraźnie mówi, że nikogo tylko Ojca w niebie mamy tak nazywać. No i trzeba wyrzucić z Biblii św. Pawła, przecież on też mówi w jednym ze swoich listów, że stał się dla wierzących ojcem przez Ewangelię. To może Paweł też się nie stosował do nakazów Jezusa? Mnie się wydaje jednak, że to ty nie bardzo wiesz o co chodzi i nie rozróżniasz co znaczy Ojciec i ojciec.
Sec
Ile razy mogę przypominać, że mamy jednego Ojca w niebie. Nie nazywajcie nikogo tak oprócz ziemskiego ojca i Niebieskiego. świętymi bądźcie
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY