Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 21 LIPCA
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
XVI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Wawrzyniec, Daniel
 

Dzięki interwencji Ordo Iuris, dzieci pozostały pod opieką swoich rodziców

Data publikacji: 2018-09-14 16:49
Data aktualizacji: 2018-09-14 18:28:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zachował pełnię władzy rodzicielskiej państwu Pawlakom reprezentowanym przez prawników z Instytutu Ordo Iuris. Rodzicom czwórki dzieci groziło jej ograniczenie, którego chciał Ośrodek Pomocy Społecznej. Sąd stwierdził, że dobro dzieci nie jest w żaden sposób zagrożone.

 

Postępowanie mające na celu ograniczenie władzy rodzicielskiej państwu Pawlakom zostało wszczęte na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przy okazji zwrócenia się przez małżeństwo o wsparcie, zainteresował się ich sytuacją mieszkaniową. Rodzina przeżywała trudne chwile związane z niedostatkiem materialnym, a także pożarem domu.

 

Niestety, kiedy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał informację o braku pozwolenia na odbudowę budynku, w którym zamieszkiwali, zawiadomił sąd inicjując tym samym postępowanie w przedmiocie władzy rodzicielskiej. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris przedstawili obszerny materiał dowodowy świadczący o tym, że w przypadku rodziny Pawlaków nie sposób mówić o istnieniu zagrożenia dobra dzieci. Rodzice, mimo wielu trudności, zapewniają małoletnim odpowiednie warunki bytowe i zaspokajają ich potrzeby emocjonalne.

 

Sąd stwierdził, że dobro dzieci nie jest w żaden sposób zagrożone oraz nie ma przesłanek uzasadniających ingerencję w funkcjonowanie rodziny. Co więcej, nie potwierdził się kierowany do rodziców zarzut niewłaściwego kształtowania rozwoju społecznego dzieci. Dowodem na to miała być edukacja domowa najstarszej córki. Od września bowiem dwójka starszych dzieci realizuje swój obowiązek szkolny oraz przedszkolny w placówce oświatowej.

 

Wcześniej rodzice zdecydowali się na domowe nauczanie z uwagi na kwestie organizacyjne oraz finansowe. Zmiana formy kształcenia była od początku zamierzona przez rodziców, którzy chcieli poczekać, aż dwójka dzieci będzie w wieku umożliwiającym realizowanie obowiązkowej edukacji. Z uwagi na to Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zakończył postępowanie, zachowując pełną władzę rodzicielską rodzicom czwórki dzieci.

 

„Rodzina z ogromną ulgą przyjęła informację o tym, że to koniec absurdu urzędniczego, jaki niewątpliwie stanowiło postępowanie w przedmiocie władzy rodzicielskiej z uwagi na samowolę budowlaną. Państwo Pawlakowie wychowują swoje dzieci w sposób wzorowy. Zapewniają im edukację i wspólnie spędzają czas. Odznacza ich wyjątkowo silna więź emocjonalna. Biorąc to pod uwagę, nie istniał żaden obiektywny dowód na życiową niezaradność, czy zaniedbanie obowiązków opiekuńczo-wychowawczych, które by uzasadniały ingerencję sądu we władzę rodzicielską nad małoletnimi” – powiedziała mec. Magdalena Majkowska z Ordo Iuris.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

WMa

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
PK
Rozumiem z tego, że dla "naszego" państwa każdy kto nie posyła do szkoly w ramach edukacji domowej jest podejrzany.
Roman
Co to za banda urzędnicza antypolska,ale trzeba ich pozwalniac może szukali już miejsca dla dzieci za kasę
ollek
Kolejny przykład na to,że Ordo Iuris musi być albo zdelegalizowane, albo trzeba poważnie ograniczyć możność jego funkcjonowania. Instytut kolejny raz miesza się do różnorakich spraw,kwestionując, podważając autorytet władzy. W normalnym państwie ta instytucja byłaby już dawno zdelegalizowana,ale nie w Polsce. Jak można pozwolić by instytucja z zewnątrz kwestionowała prawomocne wyroki sędziów? Tutaj nie jest ważne jaka opcja jest przy władzy, nie można pozwolić,żeby instytucja z zewnątrz podważała wyroki sądów, bo w ten sposób można wiele rzeczy zmanipulować.
antykosmita
chwała Ordo Iuris !!! kolejny dowód na to że tzw. Dobra Zmiana to lipa,,,