Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
07   KWIETNIA   2020 r.
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Imieniny obchodzą:
Donat, Herman, Klara, Rufin
 
Polonia Christiana nr 6       Społeczeństwo
Tomasz Teluk

Ekolodzy wywołują efekt cieplarniany

Ekolodzy wywołują efekt cieplarniany
Organizacja konferencji klimatycznej w Poznaniu to zwykłe marnotrawstwo pieniędzy podatników, a jej jedynym efektem okazał się wzrost efektu cieplarnianego.

Aktywiści zaangażowani w walkę z globalnym ociepleniem, mimo że otrzymują rocznie na badania ponad 10 mld dolarów, chcą wciąż coraz większych budżetów i organizowania konferencji w nowych lokalizacjach. Podczas gdy rok temu bawili się na Bali, tym razem zjechali do Poznania. Podobnie jak poprzednio, konferencja zakończyła się fiaskiem. Polskie rodziny dopłaciły do dwutygodniowej fiesty ekologów ponad 90 mln złotych. Niestety, jedynym widocznym efektem konferencji może być tylko wzrost globalnego ocieplenia wskutek emisji CO2, powstałej z racji organizacji tak dużego spotkania.

Dla przeciętnej polskiej rodziny od bankietów fanatycznych ekologów ważniejsze są rachunki, które zapłaci za wodę, prąd i gaz. A te, z racji prowadzonej polityki przerzucania ekologicznych kosztów na konsumentów, są coraz wyższe.
 
Pakiet klimatyczny, który uchwalili przywódcy unijni, zakłada zmniejszenie emisji CO2 w Europie o 20 proc., zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii do 20 proc. i oszczędności energii do 20 proc do 2020 r. Ten nowy centralny plan Unii Europejskiej nazwano 3×20, co rzeczywiście numerologicznie ładnie wygląda. Niemniej, rzeczywistymi skutkami pakietu klimatycznego może być 20 proc. bezrobotnych więcej i niższy o 20 proc. wzrost gospodarczy w Europie do 2020 r.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj