Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

Ekoterror nad Wisłą? Wstrząsająca rozmowa ze Szczepanem Wójcikiem

Data publikacji: 2019-11-27 07:00
Data aktualizacji: 2019-11-27 11:33:00
OPINIE

Celem działania organizacji ekologicznych nie jest ochrona środowiska, klimatu czy zwierząt, a zarabianie pieniędzy – mówi Szczepan Wójcik, lobbysta, krytyk ekologów oraz środowisk LGBT, któremu w dwa tygodnie spalono trzy gospodarstwa rolne. Rozmawia Tomasz Cukiernik.

 

Przed rokiem Wójcik doprowadził do wstrzymania prac nad nowelizacją ustawy, która spowodowałaby zakaz hodowli zwierząt futerkowych, forsowany głównie przez środowiska lewicowe i ówczesnego posła Krzysztofa Czabańskiego. Polityka PiS próżno szukać w poselskich ławach obecnej kadencji Sejmu. Uzyskał zaledwie 1,2 proc. głosów w swoim okręgu.

 

Trzy pożary w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Przypadek?

Trudno mówić o przypadku w takiej sytuacji, w której ktoś rzuca niedopałek papierosa w słomę o godz. 2 w nocy. Tu nie ma wątpliwości. Spalono m.in. świeżo wyremontowaną stodołę, cztery tysiące ton słomy, specjalistyczną przyczepę. Trudno mi nawet wyliczyć to, co pochłonął ogień.

 

Wcześniej miał Pan jakieś pogróżki?

Od lat muszę mierzyć się z pogróżkami – zarówno ja, moja rodzina, dzieci, jak i pracownicy. Teraz są już nie tylko słowa, ale i czyny. Po serii pożarów mimowolnie czytałem komentarze na ten temat. Wiele z nich było pełnych radości z tego, co się stało.

 

Radości?

Tak, ale to jest efekt, skutek działań, które są prowadzone wobec mnie, jak i całego rolnictwa, już od dłuższego czasu. W ostatnich tygodniach na rolników wylało się morze hejtu, nienawiści i kłamstw. Zostaliśmy nazwani barbarzyńcami, mordercami, gwałcicielami krów.

 

Skąd biorą się takie określenia? Kto je formułuje?

Organizacje ekologiczne i środowiska lewicowe. Rolnicy są przedstawiani jako całe zło świata. Warto jednak zwrócić uwagę, że to nie jest nic nowego. To już się wydarzyło w krajach Europy Zachodniej. Zaledwie kilka tygodni temu uczestniczyłem w największych w historii protestach holenderskich rolników. U nich też zaczęło się od zakazu hodowli zwierząt futerkowych. A teraz? Lewicowe środowiska w rządzie zdecydowały, żeby ograniczyć produkcję rolną aż o połowę. Czy ekolodzy martwią się o to, co stanie się z rolnikami, ich rodzinami, pracownikami, kredytami i zobowiązaniami? Nie. Takie są konsekwencje oddawania pola.

 

Sugeruje Pan, że to samo wydarzy się w Polsce?

Absolutnie nie sugeruję! Ja jestem tego pewien. Schemat stosowany przez te organizacje jest identyczny w każdym kraju, w którym podejmują działalność. Jeśli oddamy inicjatywę forsowanej przez nie wizji świata, to za chwilę, tak jak w Holandii, będziemy walczyć już tylko o przetrwanie.

 

Mówimy o organizacjach ekologicznych, które poprzez swoją działalność są zdolne wpływać na polską politykę oraz gospodarkę. Z tego wyłania się obraz dobrze zorganizowanych, prężnych organizacji. Jaki mają w tym interes, żeby blokować rolnictwo i hodowców, takich jak Pan?

Celem działania organizacji ekologicznych nie jest ochrona środowiska, klimatu czy zwierząt. Ich nadrzędnym celem jest zarabianie pieniędzy. Żeby to zrobić, należy przekonać społeczeństwo do szczytnych haseł, a następnie wmówić, że to właśnie organizacje ekologiczne są „prawdziwymi obrońcami”. Pokazują zmanipulowane obrazy, przypinają się do drzew, blokują strategiczne dla Polski inwestycje, wykorzystują aktorów, polityków i ludzi świata mediów tylko po to, żeby zdobyć rozgłos, który pozwoli na zebranie jeszcze większych pieniędzy. Proszę zwrócić uwagę, jakim budżetem dysponują największe organizacje ekologiczne w Polsce. To nie są tysiące złotych. To są miliony. W momencie, w którym mamy już zaangażowaną grupę odbiorców – powiedziałbym nawet wyznawców – potrzebny jest także wróg. Organizacje ekologiczne nie mówią, że rolnik doi krowę, tylko kradnie mleko krowim dzieciom. Nie mówią, że rolnik dba o zwierzęta, leczy je i karmi. Oni mówią, że rolnicy mordują i gwałcą zwierzęta. Takiej kampanii nienawiści, jaką prowadzono wobec mnie i wszystkich rolników w Polsce w ostatnim czasie, nie było jeszcze nigdy.

 

Miał Pan trzy pożary w swoich gospodarstwach w ciągu dwóch tygodni, falę hejtu i oskarżeń. Czy naprawdę warto stać na tym froncie?

A miałbym teraz zejść z tego frontu? Co miałbym powiedzieć żonie i dzieciom? Że nie potrafiłem stawić czoła? Miałbym zrezygnować z tego, co ciężką pracą tworzyłem przez większość mego życia? Jeśli teraz się wycofamy, nasze rolnictwo czeka to, co spotkało rolników na zachodzie Europy. Warto zauważyć, że być może jest to początek bardzo niebezpiecznej sytuacji. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za to, co się stało, ale być może ktoś po przeczytaniu tych wszystkich negatywnych określeń wobec mnie postanowił „wziąć sprawy w moje ręce”. Dziś to spotkało mnie. Być może jutro celem będzie ktoś inny? Być może pojutrze podpaleniu ulegnie nie stodoła, a dom? Musimy zatrzymać to szaleństwo, zanim będzie zbyt późno.

 

Skoro nie będzie wycofania, to co Pan zamierza?

Nie zamierzam się poddać. Żebym się poddał, musieliby mnie zabić. W tej sytuacji nie można ulec, bo to dopiero początek batalii. Dalej zamierzam walczyć o polskie rolnictwo. Dzisiaj przyszli po futra, jutro przyjdą po wołowinę, pojutrze przyjdą po cały sektor rolniczy. Tak kończył się do tej pory każdy „romans” z ekoterrorystami. Dziś ekoterroryzm jest problemem całego europejskiego rolnictwa. Schemat działania wszędzie jest taki sam. Bądźmy mądrzejsi o to doświadczenie, które można wyciągnąć od tych, którzy tę wojnę już przegrali.

 

Jak Pan zamierza walczyć o polskie rolnictwo?

Przede wszystkim potrzebujemy współdziałania w wielu aspektach. Potrzebujemy mądrych i świadomych polityków, którzy nie pozwolą zarżnąć polskiego rolnictwa pod wpływem nagonki organizacji ekologicznych i ich kłamstw. Dobro rolników, to dobro kraju. To są miliardy wpływu do budżetu, miejsca pracy, rosnące wskaźniki eksportu, podnoszenie jakości produktów. Nie możemy pozwolić, żeby w Polsce powtórzyła się sytuacja z Holandii, Francji czy Niemiec. Nie możemy pozwolić na niszczenie polskiego rolnika, przedsiębiorcy, pracodawcy. Musimy przeciwstawić się oszczerczej kampanii prowadzonej przez organizacje ekologiczne i niektóre środowiska polityczne. Do tego potrzebujemy mądrych i świadomych konsumentów. Zamierzam dalej bronić rolnictwa, swojej pracy, wiary i rodziny.

 

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Tomasz Cukiernik

 

Już w czwartek 28 listopada 2019 roku odbędzie się premierowy pokaz filmu „Mięsożerca wróg numer jeden”. To nie jest film o diecie! Dokument ujawnia bowiem niebezpieczeństwa jakie kryją się za promocją weganizmu i wegetarianizmu. Pokazuje jak wykorzystywana jest ludzka wrażliwość na los zwierząt do przemycania ideologii niszczącej człowieka i wywracającej znany nam porządek świata. Zapraszamy! Producentem filmu jest portal PCh24.pl.

Kliknij i zobacz jak odebrać wejściówki.

 

Zamów także najnowszy numer magazunu "Polonia Christiana"

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mateusz
Wójcikowi spalono aż trzy gospodarstwa rolne w dwa tygodnie? Był taki jeden przypadek, że jego bratu spalił pijany sąsiad słomę w starej stodole. W dwóch przypadkach zawiniła wadliwa elektryka i żadnemu z pracujęcych tam Ukraińców nic się nie stało. Po co robić z jednego podpalenia sąsiada złapała policja aż trzy pożary. Bójta się Boga!
Pejot
Szykują powtórkę z Ukrainy tzw Hołodomor z lat 1932-33.
Wiech
To co w tym wszystkim najgorsze to to,iż absolutnie nie można liczyć w tej walce na polskie władze, chowają głowę w piasek i nic nie robią albo tylko udają, że chcą dobra dla Polaków a w gruncie rzeczy, godzą się na każde bagno płynące z zachodu, rząd nas nie obroni a więc kto ???
@Antyleming
Słyszałam o tym. Myślę, że właśnie między innymi o to chodzi- zysk sami wiecie kogo, a poza tym upodlenie człowieka,oficjalne sprowadzenie go do roli niższej niż zwierzęta. Szatan tego pragnie od dawna. Już przecież w starożytnym Egipcie czcili bóstwa z łbami zwierząt. Religie Wschodu też czczą święte krowy, a ludzi z najniższej kasty uważają za posiadających zwierzęcą duszę. Nawiasem wśród narodów Europy, za najniższą kastę uchodzą Słowianie, a najwyższa na świecie oczywiście sami wiecie kto. W Indiach ludzi z najniższych kast uznaje się za nieczystych, inni ich nie dotykają, żeby się nie skazić, a krowie odchody uważają za dezynfekujące i to nie tylko pod względem fizycznym. Niepojęte, w jak absurdalne rzeczy niektórzy wierzą. Dlatego Hołownia na stanowisku prezydenta byłby największym zagrożeniem.
Antyleming
"Pokot" Pani Holland się kłania wszystkim rolnikom i każdemu idiocie, którego za 10 lat nie będzie stać na schabowego. Ale Pan od Windowsa powiedział, że alternatywa już jest: sztucznie hodowane mięso na szalce Petriego w państwie położonym nad Jordanem. Narazie produkcja tego syfu jest nieopłacalna, ale jak się zlikwiduje naturalną konkurencję... Smacznego !
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY