Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

Ekspert medyczny dla New York Times’a: to szczepionka Pfizera zabiła lekarza na Florydzie

Data publikacji: 2021-01-14 15:30
Data aktualizacji: 2021-01-14 15:51:00
WIADOMOŚCI

Dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia nie ma wątpliwości co do przyczyn śmierci 56-letniego lekarza z Florydy i jednoznacznie wskazuje na preparat Pfizera. Sprawę bada Amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych.

 

56-letni Gregory Michael, lekarz z Florydy, zmarł 3 dni po zaszczepieniu się na koronawirusa preparatem Pfizera/BioNTech. Producent odrzuca wszelkie zarzuty, twierdząc, że jego szczepionka nie miała związku ze śmiercią doktora.

 

Innego zdania jest dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia z Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Jak stwierdził w wywiadzie dla New York Times’a, „opierając się na zeznaniach pani Neckelmann [żony zmarłego – red.] myślę, że z medycznego punktu widzenia związek ​​szczepionki [ze zgonem - red.] jest niepodważalny”. Spivak przewiduje, że podobnych rzadkich przypadków będziemy mogli się spodziewać w przyszłości.

 

Tuż przed śmiercią u Gregory’ego Michaela zaobserwowano wystąpienie małopłytkowości immunologicznej (ITP), będącej bezpośrednią przyczyną zgonu. Pfizer odrzuca zarzuty, jakoby tragiczną w skutkach reakcję wywołała szczepionka przeciw koronawirusowi.

 

Spivak twierdzi natomiast, że choroba Michaela pojawiła się szybko po zastrzyku i „była tak poważna, że ​​liczba jego płytek krwi gwałtownie spadła”. Przeciw szczepionce przemawia też fakt, że Michael był zdrowszy i młodszy niż większość ludzi, u których rozwinęły się przewlekłe formy ITP, a 70 proc. przypadków dotyczy kobiet. Jak powiedział w rozmowie z NYT: „Nagły przypadek u mężczyzny, zwłaszcza stosunkowo młodego i zdrowego, wskazuje na niedawny wyzwalacz”.

 

Pfizer w oświadczeniu medialnym argumentował, że na podstawie dotychczasowej wiedzy o szczepionce nie ma żadnych przesłanek pozwalających łączyć śmierć 56-letniego lekarza z ich preparatem. Jednak jak wskazał Lyn Redwood, prezes Children’s Health Defense (CHD), oświadczenie Pfizera nie zgadza się z faktami - ponieważ ITP jest dobrze znanym działaniem niepożądanym związanym ze szczepieniami.

 

Małopłytkowość immunologiczna występuje jako NOP przy szczepionkach przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR). Można ją zaobserwować w 1 na 25 000 do 40 000 przypadków. ITP jest również związana ze szczepionkami przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu A i B (HBV), wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), ospie wietrznej, błonicy-tężcowi-krztuścowi bezkomórkowemu (DTap), polio i pneumokokom.

 

Badania wskazują, że ITP była także trzecią najczęstszą chorobą autoimmunologiczną po szczepieniu przeciw grypie (po Guillain Barre i reumatoidalnym zapaleniu stawów). Redwood wskazał również, że zgłaszano przypadki występowania ITP w następstwie zetknięcia z lekami zawierającymi glikol polietylenowy (PEG) - związek stosowany w szczepionkach Pfizera i Moderny.

 

„Biorąc pod uwagę, że przypadki ITP zostały zrekompensowane w ramach Narodowego Programu Odszkodowań za Obrażenia Szczepionkowe (NVICP), to zaprzeczanie temu ryzyku przez producentów szczepionek jest całkowicie niedorzeczne” – sugeruje prezes CHD.

 

Źródło: childrenshealthdefense.org  / nyc.com

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
kasikas
NIE NIE NIE dla nieetycznych szczepionek,,,szkoda tego lekarza,,,kurcze młody człowiek...
mmm
@anendotos - Czyli miałam rację. Twoja definicja jest z zebrań partyjnych, bo różni się ZASADNICZO od definicji jezuity Josepha Deharbe. Cechą wrogów Kościoła było /i jest/ wycinanie fragmentów z kontekstu, przez co zmieniano sens zdania. Nie widzę sensu dalszej dyskusji. Z Panem Bogiem
anendotos
@mmm: jesteśmy na portalu tradycjonalistycznym. A zatem katechizm niejakiego jezuity Josepha Deharbe do wygooglowania powinien rozwiać tę wątpliwość. "Wierzyć po chrześcijańsko-katolicku znaczy, uznawać za niewątpliwą prawdę to wszystko, co Bóg objawił i przez Kościół katolicki do wierzenia podaje". To jest prawdziwy katolicyzm. Nie jakieś "poszukiwanie prawdy". A jeśli uważasz inaczej, jesteś po prostu modernistą-filozofem. W przedsoborowych czasach wszyscy się szczepili i dziękowali Bogu za to, że istnieją szczepionki. Natomiast teraz "poszukujemy prawdy" i każdy znajduje własną, zarówno na temat Boga, jak i na temat szczepionek.
mmm
@anendotos cyt.:''Katolik ma obowiązek wiary w to, co kościół mu "podaje do wierzenia".'' - Tak mówiono na zebraniach partyjnych w PZPR
anendotos
Zagubiona owieczko, "katolik ma obowiązek poszukiwania prawdy a nie wierzenia na słowo"? Katolik ma obowiązek wiary w to, co kościół mu "podaje do wierzenia". Czyli tak naprawdę nie musisz niczego poszukiwać, bo już znalazłaś. W starych dobrych czasach dzięki szczepieniom udało się uratować miliony ludzi. Natomiast w XXI wieku mamy taki wykwit medycznego sceptycyzmu, że ciężko o to podejrzewać jakąś naturalną ewolucję poglądów. Może by tak zająć się czynieniem dobra i miłością do bliźniego, zamiast pielęgnować w sobie myślenie spiskowe?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY