Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
03   KWIETNIA   2020 r.
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża

Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Jakub, Pankracy
 
Polonia Christiana nr 50       CYWILIZACJA
Julio Loredo

Europa przyspiesza krok ku samozagładzie

Europa przyspiesza krok ku samozagładzie

Rodzina to emanacja Bożego Ładu w świecie. Unicestwmy rodzinę, to zniszczymy ład i wyrugujemy Boga ze świata – wołają nieprzyjaciele naszego Pana. I krok po kroku, na przestrzeni lat, dekad i stuleci realizują swój niszczycielski plan.

 

Rodzina stanowi podstawę ładu psychicznego – psychologowie podkreślają, że właściwie ukształtowana rodzina to podstawowy warunek zdrowego rozwoju naszej psychiki. Od ojca uczymy się, czym jest władza, od matki – czym jest dobroć. W rodzinie uczymy się budować relacje z innymi. Większość zaburzeń natury psychologicznej, pojawiających się w późniejszych latach życia, wprost wywodzi się z problemów zaistniałych na wczesnym etapie życia rodzinnego.

 

Rodzina stanowi również podstawę ładu społecznego. Poprzedza państwo – wywodzi się wszak z porządku naturalnego, a nie z jakiegokolwiek prawa pozytywnego. Organiczny ład społeczny opiera się na rozwoju rodziny. Dlatego właśnie rodzinę nazywa się komórką macierzystą społeczeństwa. Społeczeństwo to zgromadzenie rodzin, a nie jednostek, jak chcą liberałowie...Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie