Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 10 KWIETNIA
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 

Francja: masoneria nie usatysfakcjonowana kształtem ustawy o in-vitro dla kobiet LGBT

Data publikacji: 2020-02-13 20:00
Data aktualizacji: 2020-02-13 20:43:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ulustracyjne, Fot. MAXPPP/Forum

Francuska masoneria nie jest w pełni zadowolona z przebiegu prac i głosowania nad ustawą legalizującą in-vitro dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych. W nawiązaniu do tych zdarzeń, zaplanowano spotkanie Wielkiej Mieszanej Loży Francji, która zdecyduje o dalszych, rewolucyjnych zmianach w legislacji.

 

Na 6 marca zaplanowano konferencję pt. „In-vitro. Rodzina i pokrewieństwo w XXI wieku”, która odbędzie się w Saint Germain-en-Laye we Francji. W spotkaniu wezmą udział najważniejsze postaci francuskiej masonerii, a także była walońska minister zdrowia, spraw społecznych i równych szans – Christine Vienne. Uczestnicy konferencji mają rozmawiać m.in. o przyjętej kilkanaście dni temu ustawie dotyczącej legalizacji procedury sztucznego zapłodnienia dla kobiet żyjących w związkach homoseksualnych.

 

Senat zdecydował o przyjęciu „ustawy bioetycznej”, której jednym z celów było pełne udostępnienie in-vitro dla wszystkich kobiet. Nowe prawo nie zostało jednak uchwalone w pożądanym przez liberalne środowiska kształcie.

 

W przypadku par lesbijskich rząd chciał, aby osoba, która nie urodziła dziecka, była automatycznie uznawana za drugiego „rodzica”, wraz z biologiczną matką. Senat zaproponował jednak przyznanie partnerce matki statusu rodzica, przyznawanego w ramach procedury adopcji. Senat wykluczył również transkrypcję w urzędzie stanu cywilnego zagranicznego aktu urodzenia, w których figuruje dwóch ojców. Chodzi o tzw. procedurę GPA, w której homoseksualiści „zamawiają” sobie dziecko u surogatki, a po narodzinach za granicą, chcą wpisania do aktu urodzenia dwóch ojców.

 

Zaimplementowanie istotnych zmian w „ustawie bioetycznej” wywołało poruszenie w środowisku francuskiej masonerii, ponieważ celem wprowadzenia nowego prawa było pełne udostępnienie in-vitro dla par homoseksualnych. Christine Vienne skomentowała tę sprawę na łamach masońskiego portalu Hiram. „Senat znacznie osłabił projekt i opróżnił go z głównych, postępowych zasad w dziedzinie praw kobiet. Decydując się na uznanie, że orientacja seksualna kobiet jest właściwym kryterium przy zatwierdzaniu zwrotów kosztów medycznie wspomaganej prokreacji, Senat uważa, że legalność jest po stronie tylko kobiet heteroseksualnych, co stanowi aberrację” – powiedziała.

 

„Zasadniczo jest to kwestia, która nie dotyczy prawodawcy. Obywatel musi mieć prawo żyć swoim życiem seksualnym z dorosłymi osobami, wyrażającymi na to swoją zgodę, tak jak sobie życzy i to dotyczy jego życia prywatnego” – przekonywała Vienne, ważna przedstawicielka masonerii na terenie Belgii.

 

Walońska polityk stwierdziła również, że decyzja Senatu o ograniczeniu liberalizacji przepisów jest „dyskryminujący” i „niedopuszczalny”. „Prawo musi dotyczyć wszystkich kobiet lub żadnej” – stwierdziła Christine Vienne. W jej opinii, „debata jest stronnicza ze strachu przed surogacją, a gdy strach dominuje nad rozumiem, rozum zawsze traci” – powiedziała. Wypowiedź Vienne ukazuje zbieżność kierunków działania masonerii z lobby LGBT.

 

 

FLC/WMa

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
espada
Biada! biada! Boze,widzisz i nie grzmisz!
Lylo
To może jeszcze krok dalej: każdy kolejny partner/partnerka biokogicznej matki byłby dopisywany do aktu urodzenia jako rodzic. Jak szaleć to szaleć...
Dr.P.Kopetzky
Cha, dają to czego chce lud jak to w demokracji. Mimo iż ich czas już dawno minął.
Jo
Biedni zwiedzenie ludzie. Oby poznali prawdziwe światło jakiem jest Bóg żywy w Trójcy.
A.G.
To może by dopisać jeszcze trzeciego rodzica? Jak postęp, to postęp!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY