Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 

Francja: mer Nicei twierdzi, że jego miasto potrzebuje masonerii

Data publikacji: 2019-02-12 09:00
Data aktualizacji: 2019-02-12 08:18:00
WIADOMOŚCI

- Piąte miasto Francji potrzebuje masonerii – zapewniał wolnomularzy mer Nicei. Jak podkreślał, tym czym działalność polityczna powinna się inspirować, jest przede wszystkim, masońska formacja. Wymienił też swoich „idoli”.

 

Blog masoński tygodnika L’Express poinformował, że 6 lutego, Christian Estrosi (Republikanie), mer Nicei, wraz z jego pierwszym zastępcą Philippem Pradalem, uczestniczył w zebraniu masonów (Tenu Blanche Fermée) zorganizowanym przez Lożę Garibaldi, której członkowie mają na sobie czerwone koszule i czarne szaliki, tak samo jak ubierał się urodzony w Nicei włoski rewolucjonista, Giuseppe Garibaldi. Loża ta wchodzi w skład największej francuskiej obediencji Wielkiego Wschodu Francji (GODF).

 

Zebranie wolnomularzy odbyło się w nicejskim zborze GODF w dzielnicy Port. Christian Estrosi, były minister przemysłu w rządzie Nicolasa Sarkozyego, mówił o „laickości i obywatelstwie w obliczu komunitaryzmu i radykalizacji”. Oddał hołd René Cassin, jednemu z autorów Uniwersalnej Deklaracji Praw Człowieka i Simone Veil, której Francja „zawdzięcza” ustawę legalizującą aborcję. Dla Estrosiego „była to kobieta z deportacji, która stała się bohaterką walki kobiet”, będącą wzorem dla jego działań.

 

Mówiąc o masonerii polityk deklarował: „Rolą mera jest ochrona współobywateli, w środowisku i warunkach każdego roku bardziej złożonych. Pozwólcie mi widzieć w tym wymóg związku z rolą Czcigodnego Mistrza Loży. Uważam, że rolą masonerii, którą działalność polityczna powinna się inspirować, jest przede wszystkim, formacja”. - Piąte miasto Francji potrzebuje masonerii – zapewniał wolnomularzy mer Nicei.

 

FLC

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Anna
To ,że Francja jest chora. Eiemy wszyscy. Ale, że tak bardzo..nie wiedział chyba nikt. Niech ten Mer idzie od razu do piekła...tuman.
Mm
Właśnie spełnienia się 3 tajemnica Fatimska. Masoneria dochodzi do władzy, ale pocieszające jest to, ze na krótko.
aloa
Hahahaha masakra
a lex
Wypowiedź masona Conrada zamieszczona w "Banhutte" w 1874 r., cyt."Jeśli chodzi o protestantyzm, który utknął w grzęzawisku dosłownej interpretacji oisma i który, pozbawiony żywej dyscypliny posuwającej naprzód pracę umysłu, uległ rozdrobnieniu, rozbiciu na odłamy wyznaniowe pozbawione dziś jakiegokolwiek znaczenia - nie należy go już brać pod uwagę, chyba, że jako pozycję statystyczną. Jedynie tak spójna organizacja katolicyzmu pozostaje wciąż aktywnym czynnikiem zdolnym przeszkodzić w formowaniu ludzi będących w drodze ku emancypacji rodzaju ludzkiego. O tym nie wolno nam zapominać... W świetle tzw. nieomylności nauczania papieskiego, a więc nauki Kościoła Rzymsko-Katolickiego, mason absolutnie nie może być chrześcijaninem. Ten właśnie Kościół jest wyzwaniem rzuconym nie tylko społeczności masońskiej, lecz całemu cywilizowanemu społeczeństwu." z: Arnaud de Lassus, "Masoneria", Fundacja Pomocy Antyk, "Wydawnictwo Antyk - Marcin Dybowski" 2008
a lex
Guy Piau, wielki mistrz Wielkiej Loży Francji (jeden z odłamów masonerii), stwierdził w 1989 r., cyt."Dążenie do wspólnoty europejskiej, a wreszcie uniwersalnej, leży oczywiście w obszarze naszej refleksji i naszego działania.". Zaś jeszcze 10 lat wcześniej, we wrześniu 1979 r., Michel Baroin, w wypowiedzi dla oficjalnego organu Wielkiego Wschodu, powiedział cyt."Oto wybiła godzina masonerii. Mamy w naszych lożach wszystko, co potrzebne: a więc ludzi i metody.... Masoneria jako taka nie powinna być obecna nigdzie, ale masoni - wszędzie: w partiach, związkach zawodowych, stowarzyszeniach, spółdzielniach, strukturach samopomocy." z: Arnaud de Lassus, "Masoneria", Fundacja Pomocy Antyk, "Wydawnictwo Antyk - Marcin Dybowski" 2008
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY