Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 

Francuzi padli na kolana na ulicach miast. Modlą się o ratunek dla katedry Notre Dame

Data publikacji: 2019-04-15 19:01
Data aktualizacji: 2019-04-15 23:23:00
WIADOMOŚCI
Twitter / CNN

„W Paryżu biją wszystkie dzwony. Arcybiskup francuskiej stolicy nakazał, by ten dźwięk towarzyszył pożarowi trawiącemu najważniejszą świątynię miasta i jedną z najważniejszych na świecie. Paryżanie we łzach. Na kolanach modlą się o uratowanie Notre Dame”, informuje serwis rmf24.pl.

 

Pożar, jaki w poniedziałek strawił katedrę Notre Dame w Paryżu, pokazał jak wielką fikcją jest rzekomy „rozdział państwa od Kościoła”, jaki obowiązuje nad Loarą od ponad stu lat. Media społecznościowe obiegły zdjęcia przedstawiające tysiące Francuzów, którzy padli na kolana na ulicach, aby modląc się o ratunek dla katedry Notre Dame.

 

 

 

Na co dzień Francja nie ma nic wspólnego z krajem nazywanym niegdyś „najstarszą córą Kościoła”. Prześladowanie katolików, ataki wandali na kościoły, zamykanie kolejnych bazylik i katedr, usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej są tam na porządku dziennym. Na hierarchów i zwykłych duchownych media codziennie wylewają kubły pomyj, a Dekalog jest tam zbiorem dla zdecydowanej większości Francuzów zbiorem nic nie znaczących haseł.

 

Wszystko to skończyło się w poniedziałkowy wieczór, kiedy katedra Notre Dame zaczęła płonąć. Wtedy właśnie Francuzi i wiele innych narodów, których przedstawiciele nie są kojarzeni z jakimkolwiek publicznym okazywaniem swoich uczuć religijnych udowodnili jak wiele prawdy zawiera w sobie stare polskie porzekadło – „jak trwoga to do Boga”. Tak wielu publicznych modlitw, tak wielu dramatycznych próśb do Boga w Trójcy Jedynego o ratunek dla jednej z najważniejszych świątyń katolickich na świecie, tak wielu apeli skierowanych do „wierzących” Francja nie widziała od dziesięcioleci!

 

Szkoda, że wzmożenie modlitewne pojawia się na ogół dopiero po wydarzeniach tragicznych. Na co dzień bowiem tak wielu przecież z ostentacją pokazuje, jak bardzo Bóg nie jest im potrzebny do życia, a Kościół w ich opinii stanowi mroczną siłę trzymającą Polskę w „mentalnym średniowieczu”.

 

Dobrze jednak, że wciąż – mimo usilnych starań rewolucjonistów różnorakiego autoramentu – tkwi we Francuzach, choć nierzadko przecież głęboko skryty, „zmysł katolicki”. Nakazuje on, w chwilach trudnych i dramatycznych kierować wzrok we właściwym kierunku. W stronę naszego Stwórcy.

 

TK / luk

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Fido
Jeszce troche gdy calkowicie wyniszcza swiatynie I wiara katolicka upadnie ,a spoleczenstwo zacznie doswiadczac wielkiego ucisku wszyscy beda szukac Boga I prosic na kolanach
Jolka
Marnotrawni synowie wracają do Ojca ! Alleluja ! Radość !
Norand
Niestety to tylko malutka grupka spośród dziesiątek tysięcy gapiów. Nazywanie tego mikro-zjawiska jakoby "Francuzi padli na kolana" jest zupełnie nieuprawnione.
tretka
Zamiast modlić się o uratowanie katedry, niech się modlą za swoje dusze i za innych Francuzów. A Macrona tam nie wpuszczać, bo potem trzeba będzie egzorcyzmować to miejsce...
Zbigniew
Trzeba było Boga nie obrażać !
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY