Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 KWIETNIA
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża

Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Jakub, Pankracy
 

Frontalny atak na ludzką godność! Waszyngton przegłosował kompostowanie ludzkich zwłok

Data publikacji: 2019-05-22 08:20
Data aktualizacji: 2019-05-22 08:58:00
WIADOMOŚCI
fot. pixabay.com

Waszyngton to pierwszy amerykański stan, który zalegalizował kompostowanie ludzkich zwłok. Na mocy nowego prawa osoba może zadeklarować, czy po śmierci jej ciało zostanie pogrzebane, spalone czy poddane... „naturalnemu recyklingowi”. Coraz wyraźniej widać, że lewicowa elita Stanów Zjednoczonych chce odrzucenia chrześcijańskiej wizji.

 

Argumenty za wprowadzeniem nowego prawa wydają się kuriozalne. Miastu bowiem powoli zaczyna brakować gruntów pod budowę nowych cmentarzy. Dodatkowo przywołuje się aspekt „ekologiczny” – taka forma pochówku ma wydzielać mniej dwutlenku węgla do atmosfery niż kremacja, a jej zwolennicy wskazują na dosłowny „powrót do korzeni” i pełne zjednoczenie z naturą.

 

Za wprowadzeniem nowego prawa lobbowała Katrina Spade, prowadząca projekt Urban Death Project (ang. projekt miejska śmierć). Założona w 2014 roku inicjatywa rozwija technologię tzw. rekompozycji, czyli przekształcenia ludzkich zwłok w glebę. Autorka projektu wpadła na pomysł alternatywy dla tradycyjnego pochówku i kremacji obserwując jak naturalnemu recyklingowi poddaje się zwierzęta hodowlane. Kobieta podkreśla, ze nowe rozwiązanie jest „naturalne, bezpieczne, trwałe i przyniesie znaczne oszczędności w emisji dwutlenku węgla i użytkowaniu gruntów”.

 

„W firmie założonej przez Spade kompostowanie ma się zaczynać od umieszczenia ludzkich zwłok w stalowym, szczelnym, sześciokątnym kontenerze, do którego wkłada się również lucernę, zrębki drewna i słomę. Po zamknięciu kontenera, ciało w naturalnym procesie rozkłada się przez 30 dni. W efekcie uzyskuje się dwie taczki pełne kompostu. Otrzymuje je rodzina, która może wykorzystać je do uprawy kwiatków” – podaje portal rfm24.pl.

 

Ustawę podpisał gubernator Waszyngtonu Jay Inslee – progresywny polityk zaangażowany w kampanię wymierzoną w obrońców życia, uchwalających prawo ratujące nienarodzone dzieci w Missouri, Alabamie i Georgii.

 

Takie podejście do ludzkich zwłok wskazuje na materialistyczne i panteistyczne inspiracje nie mające nic wspólnego z naszą wiarą. Zakłada ono bowiem nieistnienie ludzkiej duszy, a takie praktyki – w połączeniu z aborcją i eutanazją – wskazują na całkowite odrzucenie prawdziwej godności człowieka.

 

„Przebija z tej inicjatywy współczesne radykalnie świeckie pojęcie człowieka jako istoty bez duszy, a więc i bez celu w życiu. Ciało jest wobec tego tylko fazą ciągłej przemiany materii. Jednostka nie ma realnego znaczenia, historii ani wiecznego przeznaczenia” – przestrzega przed zgubną ideologią John Horvath II.

 

„Wielkim osiągnięciem ekologów, którzy stworzyli pomysł rekompozycji, nie jest jednak skonstruowanie urządzenia przekształcającego człowieka w kompost. Ich największym sukcesem jest obalenie wspomnianych na początku niepisanych i niezmiennych praw zakorzenionych w ludzkiej naturze, przez które ludzie od niepamiętnych czasów odczuwają potrzebę oddawania czci zmarłym” – dodaje w tekście pt. Ludzki kompost. Ostateczne odrzucenie duszy. ZOBACZ TEKST.

 

 

Źródło: własne PCh24.pl / seattletimes.com / rmf24.pl

PR

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
narodzie, włą
Tam też jest "totalna opozycja"
Myszka Miki
Daj palec bezdusznemu, a schrupie całość!
Tomasz
Cóż: skoro jest to opcja "do wyboru", do dlaczego ludzie niewierzący w istnienie nieśmiertelnej duszy abstrahując czy i kto ma rację w tym temacie, ja mogę co najwyżej powiedzieć "Wierzę" bo dowodów nikomu nie przedstawię nie mieliby zażyczyć sobie kompostowania? Jedni palą bardzo rozpowszechniony w wielu kulturach sposób, inni ofiarowują nauce... Nikogo nie zmuszamy do udziału w eucharystii, dlaczego mielibyśmy "wymuszać" pochówek w ziemi? "niepisanych i niezmiennych praw zakorzenionych w ludzkiej naturze, przez które ludzie od niepamiętnych czasów odczuwają potrzebę oddawania czci zmarłym" - nie jest to prawda. Ktokolwiek miał do czynienia choć trochę z socjologią czy antropologią i wyściubił nos dalej niż najbliższa okolica wie, że pomysłów na podejście do śmierci nawet przy wierze w rzeczywistość inną niż materialne "tu i teraz" jest bardzo wiele. I to nie są wymysły "lewaków", ale obyczaje ugruntowane w kulturach starszych niż judaizm
Grzegorz
To nie jest kwestia religii jako takiej, a kontekstu kulturowego i tradycji. USA to nie Europa. Można zresztą uczynić z tego piękną formę upamiętnienia. Choćby wykorzystać kompost do nawożenia długowiecznego drzewa i uczynić z niego pomnik pamięci tej osoby.
GuciuPlPLD
W koncu wiara katolicka góra!!! Kościół od lat nas uczy, że cialo to tylko opakowanie dla duszy.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY