Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 

Gender największym zagrożeniem dla ludzkości. Prowadzi jedynie do degeneracji

Data publikacji: 2019-02-11 07:00
Data aktualizacji: 2019-02-11 09:14:00
WIADOMOŚCI
kard. Antonio Cañizares Llovera Conferencia Episcopal Española [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Hiszpański kardynał Antonio Canizares Llovera określił ideologię gender mianem największego zagrożenia dla ludzkości. Stwierdził, że doprowadzi ona do jej degeneracji. Surowo skrytykował także inne lewicowe idee. 

 

Nie chcemy zostać niewolnikami jak w Wenezueli. Chcemy być wolni, całkowicie wolni –  powiedział kardynał. Duchowny dołączył też do sprzeciwu przeciw lewicowemu przymusowi w edukacji. W ramach kampanii „Yoelijo” (Wybieram) opozycję wobec lewicowej tyranii edukacyjnej wyraziło już 150 tysięcy rodzin i 700 instytucji edukacyjnych.

 

W listopadzie 2018 roku parlament Walencji przegłosował ustawę zabraniającą terapii dla osób pragnących wyzwolić się z homoseksualizmu lub transgenderyzmu. Zdaniem kardynała prawa przegłosowane przez parlament Walencji służące obronie mniejszości seksualnej mają „stalinowską naturę”. Dodał, że stanowią one atak na wolność. Jego zdaniem w dyktatorski sposób narzucają one ideologię gender na wszystkich szczeblach edukacji i nakładają kary na jej przeciwników.  

 

Gendreryzm kłóci się z prawem naturalnym i Bożym zamysłem. Wszak Stwórca stworzył ludzi jako mężczyznę i kobietę.

 

Przeciwko ideologii gender wypowiadał się także Benedykt XVI. W Watykanie, podczas spotkania z kardynałami oraz pracownikami Kurii Rzymskiej i Gubernatoratu w grudniu 2012 roku, powiedział m.in.: „człowiek kwestionuje swoją naturę. Jest on teraz jedynie duchem i wolą. Manipulowanie naturą, potępiane dziś w odniesieniu do środowiska, staje się tutaj podstawowym wyborem człowieka co do samego siebie. Istnieje teraz tylko człowiek w sposób abstrakcyjny, który dopiero sam wybiera dla siebie coś jako swoją naturę. Męskość i żeńskość kwestionowane są jako wzajemnie dopełniające się formy osoby ludzkiej, będącej wynikiem stworzenia. Skoro jednak nie istnieje podział na mężczyznę i kobietę jako fakt wynikający ze stworzenia, to nie ma już także rodziny jako rzeczywistości określonej na początku przez stworzenie. A w takim przypadku również potomstwo utraciło miejsce, jakie do tej pory mu przysługiwało, i szczególną godność”.

 

Źródła: lifesitenews.com /  w2.vatican.va

mjend

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jd
Bez sensu
X
To co robią urzędasy ue to już jest patologią
mk
@X No bo "nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji" i "nie ma wolności dla wrogów wolności" . Aforyzmy Voltaita i towarzysza Lenina których to idee uwalniały ludzkość (z chęci do życia) czy to w Wandei ,czy łagrach . :-)
Trąbolot
Teoria gender niech będzie przeklęta bo ona z ludzi robi zwierzęta.
X
ustawa zabraniająca terapii dla osób pragnących wyzwolić się z homoseksualizmu lub transgenderyzmu Czy to przypadkiem nie jest pozbawianie wolności wyboru ? Czy jeśli będąc np homoseksualistą chcę przestać nim być i leczyć to zabronią tego? To dopiero jest chore! To zamach na wolność osobistą kiedy zabronią leczyć raka czy choćby zwykłą grypę ? Albo czego się obawiam zaczną zmuszać do aktów homoseksualnych bo już próbują zmieniać nasze dzieci uczą je promujac homoseksualizm