Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

Georgette Mosbacher: 5G to jak umieszczenie kamery w każdym domu

Data publikacji: 2020-05-13 05:00
Data aktualizacji: 2020-05-13 10:19:00
WIADOMOŚCI
Fot. Polsat News

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w interesujący sposób objaśniła kwestię instalowania w Polsce i innych krajach technologii 5G, czyli „autostrady internetowej”, umożliwiającej wielokrotnie szybsze niż dotychczas przesyłanie danych.

 

Znaczna część wywiadu pani ambasador dla stacji Polsat News dotyczyła rywalizacji chińsko-amerykańskiej, w tym dwustronnej polemiki dotyczącej odpowiedzialności za ekspansję koronawirusa. W pewnym momencie rozmowa zeszła na kwestię montowanej obecnie w różnych krajach nowej i wzbudzającej kontrowersje technologii telekomunikacyjnej.

 

– W przeszłości USA zdołały zablokować ambicje chińskiego Huawei dotyczące sieci 5G w Polsce i innych krajach. To był jasny wybór: Pekin albo Waszyngton. Stoimy teraz przed podobnym wyborem? – spytał prowadzący rozmowę Jan Mikruta.

 

– Nie, nie sądzę. Nie zgodzę się z tym określeniem. Nie zablokowaliśmy 5G, pokazaliśmy jedynie, jak widzimy związane z tą technologią kwestie bezpieczeństwa. Wyjaśniliśmy je polskim sojusznikom – odpowiedziała pani ambasador.

 

–  Nasze obawy można zobrazować następująco: to jak umieszczenie kamery w każdym domu. Trzeba więc mieć zaufanie do tego, kto tę technologię dostarcza i co dzieje się z przekazywanymi przez nas danymi. Wyjaśniliśmy to Polakom, a oni podjęli decyzję, z którym dostawcą technologii chcą współpracować. My tego nie dyktowaliśmy – zapewniała Georgette Mosbacher.

 

Sporo miejsca w wywiadzie zajęła także kwestia „zamknięcia świata” ze względu na koronawirusa. Pani ambasador odpierała m.in. zarzuty dotyczące uchylania się przez USA od finansowego udziału w badaniach nad szczepionką i zapewniała o przestrzeganiu przez Amerykanów zasad reżimu sanitarnego. Wyraziła także przekonanie, iż „świat wyjdzie z tego kryzysu i my z niego wyjdziemy silni, mądrzejsi o wyniesione lekcje i może z nieco zmienionym nawykami”.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mirek
Ambasador Mosbacherowa przekazała nam , Polakom , informację , że korporacje amerykańskie rozpoczęły w Polsce eksperyment 5G . Solorz ze swoim Polsatem jest tylko nic nie znaczącym figurantem . Słowa Mosbacherowej o kamerze w kazdym domu nie są potepieniem totalitarnej praktyki amerykańskich koropracji tylko poinformowaniem nas , że gorzej , gdyby to byli Chińczycy. Ciekawe dla kogo ? Mosbacherowa powinna zostać w trybie natychmiastowym usunieta z kraju. Sejm i rząd powinny zostac objęty sledztwem , ponieważ doszło tam do zdrady polegającej na uchwaleniu prawa pod konkretny biznes amerykańskiej korporacji na żądanie obcego rządu. Najpierw ta korporacja zbudowała sobie sieć 5 G , a pózniej dopiero sejm zalegalizowął jej działania.
realista
Co wy chcecie od zarzadu komisarycznego wykonuja tylko polecenia z centrali.
Fafik
A cyberbezpieczeństwo przekazali-"śmy" w ręce mosadu,no i teraz mamy 200 % normy bezpieczeństwa, brawo jasiu, znaczy rządzie
observer
Polact wszystko lykna, nawiet ze PiS to partia chrzescijanska, ze szczepienia sa dla ich dobra.
grimm
Pani ambasador mówi, że jak kamery w każdym domu umieszczone zostaną przez Chiny, to źle a jak przez Amerykanów to dobrze. Bo przecież to największy sojusznik będzie nas śledził, a to tylko dla naszego dobra. I pani ambasador myśli, że my to łykami z dobrodziejstwem inwentarza.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY