Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
07   KWIETNIA   2020 r.
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Imieniny obchodzą:
Donat, Herman, Klara, Rufin
 
Polonia Christiana nr 15       CYWILIZACJA
Alejandro Ezcurra

Globalne ocieplenie - globalne oszustwo

Globalne ocieplenie - globalne oszustwo

Mrozy w Miami, śniegi w Orlando i Buenos Aires, w Waszyngtonie największa w historii tego miasta śnieżyca, bezprecedensowy grad na Pustyni Arabskiej, zamarznięty Bałtyk, śnieżyca stulecia w Moskwie, Francja pustoszona lodowatym wichrem dochodzącym do 150 km/h, Wyspy Brytyjskie sparaliżowane falą zimna, śniegu i mrozu. Od Indii po Meksyk (który zanotował najniższe temperatury w ciągu ostatnich 124 lat), od Chin po Europę, a nawet w krajach Afryki saharyjskiej, temperatury spadają do nienotowanego wcześniej poziomu (–18 °C w Hiszpanii, –20 °C w Niemczech i Holandii, –23 °C w Austrii, –41 °C w Norwegii). Pierwsze miesiące roku 2010 na półkuli północnej zebrały straszliwe żniwo – setki zmarłych, brak prądu, chaos w transporcie lotniczym, naziemnym i morskim. Co to wszystko oznacza? Gdzie się podziało wałkowane do znudzenia globalne ocieplenie?

Fakt, że żyjemy w okresie klimatycznych anomalii, nie budzi dziś wątpliwości – wyraźnie potwierdza to ostatnia arktyczna zima. Liczne badania naukowe jako możliwą przyczynę tych zjawisk wskazują spadek aktywności słonecznej. Rozpoczęte właśnie przygaśnięcie słońca, które potrwać może około stu lat, sprawi, że ziemia wkroczy w małą epokę lodowcową.

Zdziwienie budzi fakt, że dane te są tak słabo rozpowszechnione – przeciwnie, od wielu lat lewicowi politycy, tacy jak na przykład były wiceprezydent i kandydat na prezydenta USA Al Gore, lansują „klimatyczną krucjatę”, głosząc, że świat doświadcza obecnie zjawiska globalnego ocieplenia o charakterze antropogenicznym (czyli wywołanym przez człowieka), spowodowanego nadmierną emisją do atmosfery trujących gazów cieplarnianych.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj