Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
02   LIPCA   2020 r.
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Imieniny obchodzą:
Urban, Bernardyn
 
Polonia Christiana nr 54       POLSKA
Roman Motoła

Globalny walec i maluczcy

Globalny walec i maluczcy

Działający przy ONZ Komitet Praw Człowieka na początku listopada skrytykował Polskę za brak edukacji seksualnej i ustawodawstwa legalizującego zabijanie nienarodzonych, związki jednopłciowe oraz inne postulaty międzynarodówki LGBT. To nie incydent, a kolejny akcent rozpisanej na lata i szczegółowe role kampanii, której celem jest ustanowienie globalnej „urawniłowki” w sferze moralnej i obyczajowej.


 

Co najmniej od 2011 roku nie ustaje wzmożona presja wywierana na Polskę w celu przyznania osobom homoseksualnym czy transgenderowym tak zwanego równouprawnienia. Naciski pochodzą już nie tylko ze strony prohomoseksualnych środowisk wewnątrz naszego kraju czy wpływowych lub zwyczajnych obywateli kierujących się z pozoru szlachetnym współczuciem, ale także ze strony międzynarodowych organizacji: UE, Parlamentu Europejskiego, ONZ, WHO czy ostatnio nawet OECD, a także na drodze dyplomacji – wskazuje Beata Wieczorek, autorka raportu z badań naukowych na temat homoseksualizmu.

– Nie należy spodziewać się, że ta presja zaniknie, a raczej, że będzie się wzmagać, być może nawet przy zastosowaniu międzynarodowej presji ekonomicznej, co zdarzyło się wobec krajów afrykańskich w kontekście upowszechnienia aborcji – dodaje.

– ONZ i Unia Europejska zmieniają się. Jeśli wziąć pod uwagę naciski wywierane na państwa w sferze obyczajowej i moralnej, są one coraz bardziej agresywne – ocenia Magdalena Trojanowska, współtwórczyni inicjatywy „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci”. – Do niedawna wymagania dotyczące realizacji programów równościowych i antydyskryminacyjnych były, można powiedzieć miękkie. Obecnie jednak, wraz z uruchomieniem perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2016–2020, fundusze strukturalne obwarowane są wymogiem realizowania polityki genderowej przez placówki, instytucje i wszelkie podmioty sięgające po pieniądze unijne – dodaje.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie