Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 03 CZERWCA
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Imieniny obchodzą:
Leszek, Klotylda, Tamara
 

Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT? „Postępowi” radni blokują ważną deklarację

Data publikacji: 2019-06-12 08:00
Data aktualizacji: 2019-06-12 08:46:00
WIADOMOŚCI
fot: Tomasz Kluczynski/Forum

W Gnieźnie trwa zbiórka podpisów pod pismem, w którym mieszkańcy wyrażają swoje poparcie dla deklaracji anty-LGBT+, jaką zaproponowali radni PiS.  Decyzja na temat przyszłości dokumentu zostanie najprawdopodobniej podjęta na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta.

 

Propozycja gnieźnieńskich radnych to efekt homopropagandy, jaka coraz bardziej rozlewa się po pierwszej stolicy Polski. 13 kwietnia ulicami Gniezna przeszedł po raz pierwszy w historii miasta marsz równości, w którym wzięło udział ok. 400 osób.

 

W odpowiedzi na działania subkultury LGBT+ 29 maja, podczas posiedzenia Rady Miasta, została przedstawiona deklaracja „Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT”. Do głosowania jednak nie doszło za sprawą radnego Artura Kuczmy z Koalicji dla Pierwszej stolicy, który złożył wniosek o ściągnięcie tego punktu z obrad. – Taka deklaracja nie mieści się w kompetencjach naszych zadań – argumentował Kuczma.

 

Z taką opinią nie zgodził się radny PiS Paweł Kamiński, który przygotowywał projekt deklaracji. – Uzasadnienie radnego Kuczmy ma się nijak, bo skoro inne samorządy mogły takie deklaracje przyjmować, to dlaczego nasz nie mógł. W Warszawie przyjęto deklarację LGBT, to dlaczego nie można przyjąć deklaracji miasta wolnego od LGBT? To tylko świadczy o słabości radnych, którzy boją się normalnych tematów, bo to, co dziś zrobili to tylko się ośmieszyli – ocenił.

 

Warto zwrócić uwagę, że podobne deklaracje zostały przyjęte m.in. w Puławach, Kraśniku, czy na Lubelszczyźnie.

 

Po usunięciu punktu dot. głosowania, w Gnieźnie ruszyła zbiórka podpisów wśród mieszkańców wyrażających poparcie dla deklaracji przeciwko LGBT+. Następna próba głosowania podjęta zostanie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

 

Źródło: wpolityce.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Obywatel
pseudo dj z pieniążkami od tatusia blokuje wszysyko co normalne. Ten gość nawet nie ma dobrego wykształcenia... kto go wybrał?
Ska
Jakbym tam mieszkała, to podpisałbym tą deklarację. Super pomysł, wreszcie czułabym się równa i bezpieczna. Nie kręcą mnie panowie w podartych kabaretkach
gnieźnianin
Gniezno, ośrodek chrześcijaństwa w Polsce, miasto św. Wojciecha głównego patrona Polski, siedziba prymasa, jak widać jest szczególnie upodobane przez Złego, który zaczaił się w miejskiej radzie, ale także w gnieźnieńskim społeczeństwie, które w wyborach postawiło na bylejakość i zagłosowało na tę część kandydatów, która jest przeciw życiu, jest za demontażem państwa, popiera strajki m.in. nauczycieli. Słynne było także zapalanie świeczek przed miejscowym sądem. A szczytem prymitywizmu i bezwstydności była zorganizowana w pierwszej stolicy Polski tzw. Parada Równości, gdzie Gniezno przemianowano na Pierwszą Stolicę Równości, a nie chodziło przecież o żadną równość, tylko o szerzenie homoseksualnego lobby w sposób wyjątkowo łajdacki i wulgarny. Gnieźnieński prezydent PO nie reaguje na takie barbarzyństwo i upadek obyczajów miasta, którym niestety kieruje.
Helenka2
Nie ulegajcie zwolennikom LGBT i walczcie jak w wielu polskich miastach.
Obserwator
Totalitaryści szukają konfliktów
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY