Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 10 KWIETNIA
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 

Grzegorz Braun: dlaczego „dobra zmiana” nie chce wyjaśnić największych afer III RP?

Data publikacji: 2017-10-04 23:00
Data aktualizacji: 2018-07-24 12:56:00
WIADOMOŚCI

„Nie zapominając ani na chwilę o nędzy i upadku państwa, na czele którego stali Tusk, Pawlak, Schetyna, Kopacz, Gronkiewicz-Waltz, Nowak, Arabski et consortes, e tutti quanti – trudno nie zadumać się nad kondycją państwa, które bezkarność wyżej wymienionych nadal mimo wszystko toleruje, ba, wręcz ją zapewnia”, pisze na łamach dwutygodnika „Polska Niepodległa” Grzegorz Braun.

 

Braun zwraca uwagę, że niemal wszyscy „ojcowie założyciele” III RP odeszli z tego świata w poczuciu totalnej bezkarności, pomimo że stworzone przez nich państwo opiera się na zasadach „pół-niepodległości, quasi-suwerenności i wolności na pół gwizdka”. Ich „duchowi i ideowi spadkobiercy” ewakuowali się za granicę, bądź „zawczasu zdołali sobie zapewnić bezpieczeństwo i bezkarność, kolekcjonując zaczepno-obronne haki i innych rodzajów aktywa na czarną godzinę”.

 

„I to właśnie ci ostatni samą swoją obecnością stawiają pod znakiem zapytanie szczerość intencji liderów i realizatorów dobrej zmiany. Czyż bowiem można mówić o jakiejkolwiek zmianie w polskim życiu publicznym, jeśli mają w nim udział tacy niezatapialni weterani (jeszcze spod znaku PZPR) jak Kwaśniewski, Miller, Zemke, Borowski czy Balcerowicz – nikogo i niczego, zdawać by się mogło, już nie reprezentujący, ale przecież niezmiennie występujący w charakterze etatowych komentatorów i poważnych uczestników debaty publicznej”, pyta retorycznie Braun.

 

Publicysta oprócz „czarnych charakterów” polskiej polityki wymienia również afery, które zaistniały dzięki ich patronatowi, m.in. „aferę FOZZ”, „aferę alkoholową”, „aferę Michnika-Rywina”, „aferę szwajcarskich kont”, „aferę hazardową” etc. „Wyjaśniania tych wątków najwyraźniej jednak dobra zmiana nie wymaga ani nie przewiduje”, podkreśla Braun.

 

„Spraw najbardziej istotnych, potencjalnie kluczowych dla uzdrowienia polskiego życia, nie wprowadza do agendy żadna siła notowana w rankingu parlamentarnym czy giełdowym. Owszem, akurat o aneksie WSI od czasu do czasu ktoś jeszcze wspomni – ostatnio nieco częściej, dlaczego że to belwederski prezydent Duda jest jego depozytariuszem. Ale przecież to tylko takie niewinne przekomarzanki, których nikt nie myśli traktować serio i nikt tu najwyraźniej nie oczekuje wykazywania się przez kogokolwiek pełną konsekwencją”, zauważa niezależny reżyser.

 

Na końcu tekstu zatytułowanego „Bezkarność gwarantowana” Braun stawia pytanie: „czy to tylko tymczasowe zawieszenie broni, czy już pełna, choć głośno niedeklarowana kapitulacja” dobrej zmiany? W najbliższym czasie z pewnością poznamy na nie odpowiedź.

 

 

Źródło: „Polska Niepodległa”

TK

 

 Zobacz także:

 

Świat według Brauna

 

Świat według Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka - film Grzegorza Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
qaz
Dwa razy prawica probowala rzadzic i co bylo za kazdym razem: A no NOCNA ZMIANA, SMOLENSK. Latwo mozna przedobrzyc i rzad upadnie. Na razie podstawa czyli reforma sadow w lesie zablokowana przez kreta DUDE
pepa
A czemu kruk krukowi oka nie wykolei? PO PiS to jedno i to samo błotko moralno mentalne...
hansi
Fucktycznie. Czysto retoryczne pytanie...
Wojciech
Pan ma 100 % racji .
loo
Tuptanie tych i tamtych do Izraela, regularnie i na kolanach
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY