Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 MAJA
Św. Bernardyna ze Sieny
Św. Bernardyna ze Sieny

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bazyli
 

Grzegorz Braun: Dokąd dotarł Marsz Niepodległości? [VIDEO]

Data publikacji: 2018-11-16 08:35
Data aktualizacji: 2018-11-16 08:50:00

Marsz Niepodległości nie może się ścigać sam ze sobą i bić kolejne rekordy frekwencyjne czy też powoli zmieniać się w jakąś Wielką Orkiestrę Niepodległościowej Pomocy Polaków Sobie Samym. Nie może również pozwolić na autopacyfikację i upaństwowienie - mówi w rozmowie z PChTV Grzegorz Braun. Jaka w związku z tym przyszłość czeka największą patriotyczną manifestację w Polsce?

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Andrzej
Witam, Byłem na Marszu Niepodległości z Rodziną. Nie chcę dyskutować czy on powinien być państwowy czy też nie. Ale zdecydowanie wolę aby w Marszu przeplatała się konwencja uporządkowania i spontaniczności. W Marszu brały udział różne Organizacje i Stowarzyszenia katolickie do których uczestnicy mogli się przyłączyć. Tu brakowało mi pewnego uporządkowania. To co widziałem to sporo młodych z alkoholem. O reszcie nie wspomnę. To kwestia wychowania. Nie wspominam o tych co rzucali petardy. Usłyszeli kilka słów z czego sobie nic nie robili tylko głupio się uśmiechali. Ewidentna ustawka.
Yamamoto
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Popieram, by Marsz nadal trwał, ale musi pozostać inicjatywą oddolną, a nie państwową. Oczywiście same marsze nie wystarczą, by odnowić obraz trwania przy Bogu i Ojczyźnie. Popieram również by następny wielki Marsz odbył się 15. sierpnia 2020 w setną rocznicę Cudu nad Wisłą! Króluj nam Chryste!
Ewcia
Ave Maria! W wypowiedziach Pana Brauna nie widzę żadnych manipulacji, wprost przeciwnie. Pan Braun jest zwolennikiem pracy organicznej i w tym kontekście łatwo zrozumieć, o co Mu chodzi. Praca organiczna z pobudek patriotycznych i motywowana wiarą katolicką to bardzo szlachetna idea, warto ją realizować. Jest to idea dużo szersza niż sam Marsz Niepodległości w Warszawie, który jest również piękną inicjatywą, jednak nie wystarczającą. Tak rozumiem wypowiedź Grzegorza Brauna. Prawdziwy patriotyzm musi być osadzony na skale, jaką jest Jezus Chrystus. Bez Boga nic nie może się udać.
Czysta woda
@Tradi, Ty jeden zauważyłeś rzeczywiste intencje pana Brauna. Cała reszta bije mu brawa. A przecież to ewidentna manipulacja starą sprawdzoną metodą: strachem i zniechęcaniem. Braun sam przestraszył się Marszu, widać to już na samym początku, gdzie mówi, że nie widział jak liczny jest Marsz... Gość używa wszystkich swoich ekwilibrystycznych mocy, by zakodować nam w głowach, że Marsz za rok to zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa i jednocześnie dziecinada, która już wtczerpała swoją formułę. On się przestraszył, że raz w roku polscy patrioci będą mogli się policzyć... Lepiej, żebyśmy nawet ten jeden jedyny raz w roku nie mogli zobaczyć, że jest nas coraz więcej i że samo zabezpieczenie Marszu jest coraz lepsze. Mnie dziś oczy się na niego otworzyły i to otworzyły bardzo szeroko. Jak można nie widzieć tej jawnej manipulacji!
Af
Polaków jednoczmy a nie dzielimy a taki był marsz dla Niepodległości byłam 11.11. 2018
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY