Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

Grzegorz Braun komentuje przeprosiny Jonny'ego Danielsa

Data publikacji: 2018-02-15 08:00
Data aktualizacji: 2018-02-15 16:05:00
WIADOMOŚCI
Screen: PChTV

„Moje przeprosiny nie są podyktowane faktem, że p. Braun jest Żydem, ale tym, że jest po prostu człowiekiem” – napisał w środę na Twitterze Jonny Daniels. To nawiązanie do wpisu z jesieni 2017 roku, gdy izraelski lobbysta obelżywie określił znanego reżysera-dokumentalistę. – Nie podejmę tej konwencji – odpowiada Grzegorz Braun.

 

W nawiązaniu do Marszu Niepodległości Daniels nazwał reżysera "idiotą" i postawił w jednym szeregu z ONR, przypisując rasową nienawiść oraz antysemityzm.

 

 

W środowym wpisie Daniels nie tylko przeprasza, ale i jednoznacznie sugeruje, że bohater jego tweeta ma... żydowskie pochodzenie.

 

 

W rozmowie z PCh24.pl Grzegorz Braun podkreśla, że nie zamierza przyjmować konwencji, w którą próbuje się go od pewnego czasu wpisać.

 

To dosyć zabawne, że najwyraźniej Żydzi nie mają na mnie niczego „gorszego” niż tylko publicznie zrobić ze mnie Żyda. Może portal PCh24.pl ogłosiłby konkurs z nagrodami? Mogliby je otrzymać czytelnicy, którzy dostarczą redakcji jakąś próbkę moich żydowskich korzeni. Bardzo byłbym ciekaw, co z tego wyniknie – powiedział nam reżyser.

 

Nie będę nawet próbował odnaleźć się w sytuacji, w której ktoś ewidentnie wystawia zapotrzebowanie na to, bym się tłumaczył, że nie jestem wielbłądem ani Eskimosem. Tej konwencji nie podejmę – dodał Grzegorz Braun.

 

Sugestie dotyczące żydowskiego pochodzenia reżysera pojawiają się nie po raz pierwszy. Tego typu „wrzutka”, zresztą podparta potwierdzeniem ze strony ojca Tadeusza Rydzyka, pojawiła się już podczas jednej z licznych audycji z udziałem Danielsa w Radiu Maryja.

 

Z kolei publicystka tygodnika Plus Minus Irena Lasota pisała w tekście „Patriotyzm i DNA” (rp.pl, 24. 11. 2017): „Oczywiście, badania DNA mogą przynieść nieoczekiwane skutki, zwłaszcza dla osób opętanych obsesją amerykańsko-niemiecko-żydowskich spisków przeciwko Polsce. Ciekawe, czy na przykład Grzegorz Braun, o którym wieść gminna niesie, że jest „self-hating Jew", odważyłby się na takie badania?”.

 

W książce „Świat według Brauna” ukazał się życiorys reżysera, w którym opisane zostały szczegółowo jego rodzinne korzenie, w tym informacje o rodzicach, dziadkach i pradziadkach.

 

 

Źródła: Twitter / rp.pl / własne-PCh

RoM

 

 

 

  

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Cristos Maksimos
Daj nam wolna Polskę Panie Braun a Staniesz się nieśmiertelny.Pozdrawiam.
q
Austriak Adolf też był Żydem, podobnie jak Amerykanie sponsorujący jego wojnę. Co innego mieć pochodzenie, a co innego nie umieć się porządnie zachować.
Drygała
Tak, tak, Leonard. Kaczyński jest Żydem, ale jego kot jest już Żydem na 200% procent. Takich intelektualnych miernot, które widzą żydostwo wszędzie tam, gdzie im nie pasuje, co jest obsesją dającą się leczyć, jest wiele. A czy byłeś Leonard już dziś w synagodze albo u swojego rabina, czy jeszcze nie?.. A tak odnośnie Brauna, to co to ma za znaczenie jakie ma pochodzenie. A może jest z pochodzenia Tatarem! Ważne jakim jest człowiekiem i co robi!
Leonard
W Polsce osiedlało się wielu Niemców, polonizowali się, przechodzili na katolicyzm i bardzo często zostawali wielkimi patriotami Polskimi, bohaterami narodowymi, wybitnymi twórcami. Zacznijmy np.od Wita Stwosza. Grzegorz Braun nie ma korzeni żydowskich,a jedynie jego przodkowie mają niemieckie. Rolą Danielsa jest mącić i działać na korzyść pro-izraelskiego PiS, którym kieruje osoba pochodzenia żydowskiego. Dlatego wszystkich Polaków - patriotów trzeba pacyfikować, oczerniać na różne sposoby i podważać ich wiarygodność, by nie powstała autentyczna polska siła zamiast fałszywego PiS.
Robek
A więc wszystko się układa - " nie podejmę tej konwencji"... znacie to ? Musicie znać ! Marszałek Borowski w ten sposób odpowiedział Ogórek na jej zapytanie o pochodzenie i zmianę nazwiska. A może wątpicie ? To się ździwicie jak Żyd Daniels pokaże dokumenty a ma je na pewno ! Tak, tak żałośni antysemici... czy tam macie jakiś Polaków ? Chociaż jednego ... tak dla oka... ha,ha,ha
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY