Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 15 LISTOPADA
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Imieniny obchodzą:
Albert, Leopold, Artur,
 

Hierarchowie ze Wschodu i Afryki - ortodoksyjny głos na Synodzie Młodych

Data publikacji: 2018-10-18 15:14
Data aktualizacji: 2018-10-18 17:53:00
RELIGIA
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Hierarchowie reprezentujący Kościoły wschodnie i afrykańskie na Synodzie Biskupów do spraw młodzieży często wyrażają ortodoksyjne poglądy. Odróżnia to ich od niektórych zachodnich, liberalnych hierarchów.

 

Kardynał Leonardo Sandri prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich powiedział, że młodzież potrzebuje jasnego nauczania oraz „autentycznego, radykalnego świadectwa aż po śmierć”.

 

Kongregacja pod jego przewodnictwem odpowiada za pomoc i ochronę wschodnich Kościołów katolickich na Półwyspie Synaj, na Bałkanach, Ukrainie, Cyprze, Węgrzech, terytoriach Palestyńskich oraz w Egipcie, Grecji, Izraelu, Iranie, Iraku, Indiach, Syrii, Jordanie, Turcji, Libanie.

Z kolei chaldejski arcybiskup Teheranu, Ramzi Garmou wyraził uznanie dla chrześcijańskiej młodzieży na Bliskim Wschodzie. Podkreślił, że tamtejszy Kościół cierpi.

 

W konserwatywnym duchu wypowiedzieli się również hierarchowie afrykańscy. Na przykład południowoafrykański kardynał Wildren Napier skrytykował zachodni kolonializm ideologiczny, wyrażający się w promocji kontroli narodzin przez zachodnie rządy i organizacje. 

 

Z kolei australijski arcybiskup Anthony Fisher OP zwrócił uwagę na żywotność Kościoła w krajach afrykańskich. – Afrykańczycy odnoszą sukces na synodzie, pochodzą z najszybciej rozwijającej się części Kościoła: ich wierni są średnio w wieku 20 lat, a ich przywódcy silni w wierze i optymistyczni – powiedział hierarcha.  

 

Jak już informowaliśmy, w ortodoksyjnym duchu podczas Synodu wypowiedział się też kardynał Robert Sarah z Gwinei. Podkreślił on, że katoliccy duszpasterze powinni odważnie promować chrześcijańską doktrynę moralną i nie rozwadniać tejże. Dodał, że pragnienie „przyciągnięcia młodych ludzi na łono Kościoła” nie usprawiedliwia rozmiękczania nauki katolickiej.

 

Źródła: lifesitenews.com / ncregister.com

mjend

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
X
Może naprawdę nadciąga godzina sądu Najwyższego bo na siedmiu wzgórzach Rzymu nierządnica się rozsiada i z Kościoła reszta tylko pozostanie
Ireneusz
Niestety, tego głosu nikt tam nie słucha i nie będzie on miał znaczenia dla wniosków końcowych. Owszem, niemal wszystkie te głosy można zapisać, ale jeśli obok nich umieści się postulaty liberałów, wówczas głosy ortodoksji stracą jakiekolwiek znaczenie (będą tylko usypiającym, nieistotnym dopełniaczem).
Pleno
Uważam że głos kardynała jest bardzo cenny i właściwy. Potrzeba dziś jasnego stanowiska zakorzenionego w Biblii, tradycji i nauczaniu Kosciola
karol
Zdaje się, że gdy na ziemię przyjdzie po raz drugi Zbawiciel, a zarazem Sędzia Najwyższy tylko tam zastanie tę wierzącą resztkę...
Obcy Astronom
Na co dzień mają perspektywę własnego męczeństwa, nie żyją sztucznymi problemami "dyskryminowanych katolickich gejów".