Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 25 MAJA
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magdalena
 

Historyczny odlot Pompeo. Sekretarz stanu wychwalał ubeckiego zbrodniarza

Data publikacji: 2019-02-13 18:00
Data aktualizacji: 2019-02-13 18:42:00
WIADOMOŚCI
Fot. A. Hulimka / Forum

Amerykański sekretarz stanu, który przybył wczoraj do Polski na konferencję bliskowschodnią, zanotował „mocne wejście”, skrzętnie pominięte w pierwszych agencyjnych relacjach. Dopiero dzisiaj niefortunne – według życzliwej interpretacji – słowa Mike’a Pompeo z wtorku podały niektóre media.

 

Oprócz cytowanej już przez nas zachęty do przekazania Żydom majątków ofiar Holokaustu, Pompeo wygłosił pean na temat rzekomego polskiego bohatera, a w rzeczywistości… ubeckiego oprawcy żołnierzy podziemia niepodległościowego i działaczy antykomunistycznych.

 

„Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha…” – tak sekretarz stanu mówił w Warszawie, po wspólnej konferencji z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem, na temat Franka Blaichmana. Ów żydowski partyzant wraz z ze swym oddziałem podczas wojny zamordował co najmniej dwóch młodych żołnierzy Armii Krajowej. Po klęsce Niemiec kierował jednym z wydziałów Urzędu Bezpieczeństwa w Kielcach. Później wyjechał za ocean, by we swych wspomnieniach („Wolę zginąć walcząc. Wspomnienia z II wojny światowej”) oczerniać Armię Krajową zarzutami antysemityzmu.

 

W 2010 roku Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął śledztwo w związku z formułowanymi wobec ubeckiego funkcjonariusza oskarżeniami o zbrodnie i inne przestępstwa stalinowskie.

 

W zestawieniu z powyższymi faktami słowa Pompeo muszą budzić co najmniej zdumienie. – Jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej. Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom, które mówią, że każdy, kto przykłada się do pracy może osiągnąć swój cel – mówił wysłannik Donalda Trumpa.

 

- Po wojnie został obywatelem USA. Bardzo dobrze funkcjonował jako deweloper w Nowym Jorku (…) Był ucieleśnieniem tego, o czym mówił prezydent Trump podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 r. Polska żyje, Polska się rozwija, Polska zwycięża – kontynuował swój karkołomny wywód sekretarz Pompeo. 

 

 

IPN na temat Blaichmana

 

 

Źródło: TVP Info / IPN, Twitter

RoM

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do Kasandra
Odczucie cenzury zależy od zamieszczanych treści. Gdy ktoś zamieszcza treści zgodne z "poprawnością polityczną" jakiegoś portalu, to cenzury nie odczuwa. Odczuwa ją dopiero gdy próbuje opublikować coś "niepoprawnego".
@do Kasandra
Nie podzielam tego poglądu. Faktycznie tutejszy Admin sporadycznie coś zatrzymuje, ale w zestawieniu z innymi portalami to tu jest WOLNOŚĆ!!!
Rys
@ z zewnątrz Stalinowski Kreml też był zorganizowany przez USA, porównaj szósty punkt z 14 punktów prezydenta Wilsona.
TZ.
Trzeba się przyzwyczaić do tego, że za dwa pokolenia Polacy będą nauczani w szkołach, iż byli sprawcami holokaustu. Bo świat już dawno o tym wie.
sp
Czyżby Wielkie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w pozycji ścisku za jaja przez małego Izraela? No "great again" po prostu...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY