Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 25 LUTY
Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
Imieniny obchodzą:
Donat, Wiktor
 

Historyczny odlot Pompeo. Sekretarz stanu wychwalał ubeckiego zbrodniarza

Data publikacji: 2019-02-13 18:00
Data aktualizacji: 2019-02-13 18:42:00
WIADOMOŚCI
Fot. A. Hulimka / Forum

Amerykański sekretarz stanu, który przybył wczoraj do Polski na konferencję bliskowschodnią, zanotował „mocne wejście”, skrzętnie pominięte w pierwszych agencyjnych relacjach. Dopiero dzisiaj niefortunne – według życzliwej interpretacji – słowa Mike’a Pompeo z wtorku podały niektóre media.

 

Oprócz cytowanej już przez nas zachęty do przekazania Żydom majątków ofiar Holokaustu, Pompeo wygłosił pean na temat rzekomego polskiego bohatera, a w rzeczywistości… ubeckiego oprawcy żołnierzy podziemia niepodległościowego i działaczy antykomunistycznych.

 

„Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha…” – tak sekretarz stanu mówił w Warszawie, po wspólnej konferencji z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem, na temat Franka Blaichmana. Ów żydowski partyzant wraz z ze swym oddziałem podczas wojny zamordował co najmniej dwóch młodych żołnierzy Armii Krajowej. Po klęsce Niemiec kierował jednym z wydziałów Urzędu Bezpieczeństwa w Kielcach. Później wyjechał za ocean, by we swych wspomnieniach („Wolę zginąć walcząc. Wspomnienia z II wojny światowej”) oczerniać Armię Krajową zarzutami antysemityzmu.

 

W 2010 roku Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął śledztwo w związku z formułowanymi wobec ubeckiego funkcjonariusza oskarżeniami o zbrodnie i inne przestępstwa stalinowskie.

 

W zestawieniu z powyższymi faktami słowa Pompeo muszą budzić co najmniej zdumienie. – Jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej. Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom, które mówią, że każdy, kto przykłada się do pracy może osiągnąć swój cel – mówił wysłannik Donalda Trumpa.

 

- Po wojnie został obywatelem USA. Bardzo dobrze funkcjonował jako deweloper w Nowym Jorku (…) Był ucieleśnieniem tego, o czym mówił prezydent Trump podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 r. Polska żyje, Polska się rozwija, Polska zwycięża – kontynuował swój karkołomny wywód sekretarz Pompeo. 

 

 

IPN na temat Blaichmana

 

 

Źródło: TVP Info / IPN, Twitter

RoM

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do Kasandra
Odczucie cenzury zależy od zamieszczanych treści. Gdy ktoś zamieszcza treści zgodne z "poprawnością polityczną" jakiegoś portalu, to cenzury nie odczuwa. Odczuwa ją dopiero gdy próbuje opublikować coś "niepoprawnego".
@do Kasandra
Nie podzielam tego poglądu. Faktycznie tutejszy Admin sporadycznie coś zatrzymuje, ale w zestawieniu z innymi portalami to tu jest WOLNOŚĆ!!!
Rys
@ z zewnątrz Stalinowski Kreml też był zorganizowany przez USA, porównaj szósty punkt z 14 punktów prezydenta Wilsona.
TZ.
Trzeba się przyzwyczaić do tego, że za dwa pokolenia Polacy będą nauczani w szkołach, iż byli sprawcami holokaustu. Bo świat już dawno o tym wie.
sp
Czyżby Wielkie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w pozycji ścisku za jaja przez małego Izraela? No "great again" po prostu...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY