Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Hiszpania, komunizm, męczeństwo Kościoła. Rozmowa z prof. Pawłem Skibińskim [VIDEO]

Data publikacji: 2019-04-06 11:01
Data aktualizacji: 2019-08-23 21:10:00

W latach 30. XX wieku Kościół w Hiszpanii doznał straszliwych prześladowań. Jak do tego doszło, że kraj z katolickiej monarchii stał się antyklerykalną republiką? Dlaczego tamtejsza lewica z taką zaciekłością dążyła do likwidacji katolicyzmu? Jakie straty poniósł Kościół w trakcie wojny domowej? O męczeństwie Kościoła w Hiszpanii mówi w rozmowie z Romanem Motołą dr hab. Paweł Skibiński.

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Zbygniew
Niby dlaczego warto? Czy marksiści nie mówią dość o faktycznych i wymyślonych zbrodniach popełnianych przez Hiszpanów i ich sojuszników na koalicji antyhiszpańskiej? Twoja wypowiedź, osobo ukrywająca się pod bezpłciowym nickiem Aha, jest próbą budowania fałszywej równowagi między ofiarami broniącymi się przed zbrodnią i sprawcami zbrodni. Dokładnie tak jak ma to miejsce w przypadku Polaków broniących się przed zbrodniami OUN/UPA. Twoja wypowiedź świadczy naprawdę chciałbym napisać Pana lub Pani, ale Aho, nie dajesz mi szansy, świadczy o złej woli lub słabości intelektualnej. Proponuję prześledzić historię zbrodni od 1931 roku i nie zrównywać więcej ofiar z katami. A posługiwanie się Włochami i Niemcami? A czy był ktoś jeszcze kto chciał pomóc ofiarom rewolucji masońskiej????
ala wilk
Większości Hiszpanów czasy Franco kojarzą się ze straszliwą biedą. W momencie śmierci Franco Hiszpania miała raptem 120% PKB PRL czyli była wtedy 2 razy biedniejsza od Włoch. A dziś Hiszpania jest bogatsza od Włoch.
Aha
Warto przypomnieć także zbrodnie drugiej strony. Frankiści dokonywali masowych egzekucji czasami ku przestrodze mordowano trzecią część mężczyzn w każdej miejscowości. Wojska nacjonalistyczne korzystały z pomocy faszystów z Włoch i bezbożbych nazistów z Niemiec w tym pomoc w budowaniu obozów koncentracyjnych, będących miejscami kaźni. W armii Franco służyło także do 200 tysięcy MUZUŁMANÓW z Maroko, których dzikość budziła strach u każdego - dokonywali oni zatrważającej liczby mordów cywili, gwałtów i grabieży. Nie należy usprawiedliwiać zbrodni anarchistów i komunistów, ani także wojsk faszystowskich. Obie strony mają krew na rękach. Nazywanie wojny ostatnią krucjatą jest nadużyciem wobec tych, którzy niewinnie zginęli w tej tragicznej i bratobójczej wojnie. Proopobuje więcej obiektywizmu. Z Bogiem