Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 25 MAJA
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magdalena
 

Hiszpania, komunizm, męczeństwo Kościoła. Rozmowa z prof. Pawłem Skibińskim [VIDEO]

Data publikacji: 2019-04-06 11:01
Data aktualizacji: 2019-08-23 21:10:00

W latach 30. XX wieku Kościół w Hiszpanii doznał straszliwych prześladowań. Jak do tego doszło, że kraj z katolickiej monarchii stał się antyklerykalną republiką? Dlaczego tamtejsza lewica z taką zaciekłością dążyła do likwidacji katolicyzmu? Jakie straty poniósł Kościół w trakcie wojny domowej? O męczeństwie Kościoła w Hiszpanii mówi w rozmowie z Romanem Motołą dr hab. Paweł Skibiński.

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Zbygniew
Niby dlaczego warto? Czy marksiści nie mówią dość o faktycznych i wymyślonych zbrodniach popełnianych przez Hiszpanów i ich sojuszników na koalicji antyhiszpańskiej? Twoja wypowiedź, osobo ukrywająca się pod bezpłciowym nickiem Aha, jest próbą budowania fałszywej równowagi między ofiarami broniącymi się przed zbrodnią i sprawcami zbrodni. Dokładnie tak jak ma to miejsce w przypadku Polaków broniących się przed zbrodniami OUN/UPA. Twoja wypowiedź świadczy naprawdę chciałbym napisać Pana lub Pani, ale Aho, nie dajesz mi szansy, świadczy o złej woli lub słabości intelektualnej. Proponuję prześledzić historię zbrodni od 1931 roku i nie zrównywać więcej ofiar z katami. A posługiwanie się Włochami i Niemcami? A czy był ktoś jeszcze kto chciał pomóc ofiarom rewolucji masońskiej????
ala wilk
Większości Hiszpanów czasy Franco kojarzą się ze straszliwą biedą. W momencie śmierci Franco Hiszpania miała raptem 120% PKB PRL czyli była wtedy 2 razy biedniejsza od Włoch. A dziś Hiszpania jest bogatsza od Włoch.
Aha
Warto przypomnieć także zbrodnie drugiej strony. Frankiści dokonywali masowych egzekucji czasami ku przestrodze mordowano trzecią część mężczyzn w każdej miejscowości. Wojska nacjonalistyczne korzystały z pomocy faszystów z Włoch i bezbożbych nazistów z Niemiec w tym pomoc w budowaniu obozów koncentracyjnych, będących miejscami kaźni. W armii Franco służyło także do 200 tysięcy MUZUŁMANÓW z Maroko, których dzikość budziła strach u każdego - dokonywali oni zatrważającej liczby mordów cywili, gwałtów i grabieży. Nie należy usprawiedliwiać zbrodni anarchistów i komunistów, ani także wojsk faszystowskich. Obie strony mają krew na rękach. Nazywanie wojny ostatnią krucjatą jest nadużyciem wobec tych, którzy niewinnie zginęli w tej tragicznej i bratobójczej wojnie. Proopobuje więcej obiektywizmu. Z Bogiem