Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 

Holenderski rząd próbował zataić, jak wiele przestępstw jest dziełem imigrantów

Data publikacji: 2019-05-22 21:00
Data aktualizacji: 2019-05-22 21:09:00
WIADOMOŚCI
Fot. Reuters / Forum

Wiceminister zajmujący się kwestiami azylowymi podał się do dymisji po tym, jak prasa w Holandii ujawniła proceder ukrywania przez władze skali przestępstw popełnianych przez imigrantów ubiegających się o stały pobyt.

 

Ofiarą afery azylanckiej stał się podsekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości i bezpieczeństwa Mark Harbers. Ogłosił swoją dymisję w trakcie parlamentarnej debaty na temat raportu mającego ukazać, a w rzeczywistości kamuflującego dane o brutalnych przestępstwach tak zwanych uchodźców. Urzędnik powiedział deputowanym, że czuje się odpowiedzialny za to opracowanie.

 

Zapytany, dlaczego ministerstwo nie ujawniło skali udziału w statystykach przestępczości osób ubiegających się o azyl, Harbers przyznał, iż urzędnicy służby cywilnej obawiają się, że prawdziwe liczby wywołają społeczne zamieszanie.

 

Opublikowany w zeszłym tygodniu raport wykazywał, że osoby ubiegające się o azyl osoby z uznanych za „bezpieczne” Maroka i Algierii, odpowiedzialne były za niemal połowę spośród 4,6 tysiąca zdarzeń wymagających interwencji policji. Większość dotyczyła kradzieży w sklepach lub kieszonkowych, jednak policja zarejestrowała również przypadki znęcania się, gróźb i kolejne około tysiąca incydentów wymienionych jako „inne”. W czwartek gazeta „Telegraaf” pisała, że do tej podrzędnej rubryki zakwalifikowano 31 podejrzeń o zabójstwo i zabójstw lub prób ich popełnienia, 51 brutalnych napaści, a także 79 poważnych przestępstw seksualnych, w tym 47 ataków na takim tle, pięć zbrodni wykorzystywania dzieci i cztery domniemane gwałty.

 

Według raportu Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa, policja zanotowała w zeszłym roku łącznie 4,6 tysiąca doniesień o przestępstwach czy wykroczeniach popełnionych przez osoby ubiegające się o azyl. Spośród tych przypadków 2 610 trafiło do prokuratury. Dotyczą one łącznie 1 710 podejrzanych, co oznacza, że wielu potencjalnych sprawców było podejrzanych o więcej niż jedno bezprawne działanie. 

 

- Ten rząd chce, aby ludzie wierzyli, że konsekwencje migracji nie są takie złe. To czyste oszustwo – skomentował poseł partii PVV, Sietse Fritsma.

 

 

Źródła: DutchNews.nl, nltimes.nl, Twitter/Adam Gwiazda

RoM

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
V73
Nie wiedziałem, że w Maroku i Algierii jest wojna ??? Plan zniszczenia narodów i państw przyspiesza. Wymieszać narody, zlikwidować odrębności kulturowe, tradycję, tożsamość historyczno-narodową, a na koniec likwidacja państw narodowych. Ustanowienie wielkiej komunistycznej euroazji, a następnie rządu światowego.