Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

Homofobia, łamanie Konstytucji i… deforestacja. EUobserver straszy polskimi politykami

Data publikacji: 2020-08-06 08:00
Data aktualizacji: 2020-08-06 10:47:00
WIADOMOŚCI
fot. Aleksiej Witwicki / Forum

„Unijna ochrona osób LGBT w Polsce rozwścieczyła przedstawicieli elity rządzącej krajem, którzy odpowiedzieli apokaliptyczną retoryką” - pisze na łamach EUobserver Andrew Rettman. Jak podkreśla, to nie jedyny punkt zapalny w relacjach między Warszawą i Brukselą. W przeszłości do kwestii konfliktowych należeć miały „migracja, zmiany klimatyczne” i – uwaga! – „deforestacja”.

 

Publicysta przytacza wypowiedzi Zbigniewa Ziobro, który stwierdził, że należy chronić Polskę przed nielegalnymi działaniami Komisji Europejskiej. Ziobro przypomniał przy okazji, że homolobby cieszy się unijnym wsparciem, przewidując, że w przyszłości unijne gremia mogą stosować wobec Polski sankcje finansowe z powodu ochrony tradycyjnej definicji małżeństwa. Rettman zauważa, że wypowiedź polskiego prokuratora generalnego wiąże się z ostatnimi wydarzeniami. „Jego wzmianka – czytamy – o chuliganach LGBT miała miejsce po incydencie, do którego doszło w sobotę w stolicy Polski między aktywistami na rzecz praw człowieka a policją, w trakcie marszu upamiętniającą Powstanie Warszawskie, bitwę z czasów II wojny światowej”. Przy okazji dodaje, że w trakcie tych obchodów „polscy zwolennicy skrajnej prawicy spalili tęczową flagę”.

 

Następnie poznajemy wypowiedź Janusz Kowalskiego sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który twierdził, że cała Polska powinna stać się „strefą wolną od LGBT”. Kowalski zapowiedział także przyjęcie przepisów zakazujących finansowanie działań homolobby. Z kolei Przemysław Czarnek – czytamy – „posunął się jeszcze dalej” sugerując, że ideologia LGBT wyrasta z tych samych korzeni, co narodowy socjalizm.

 

Następnie poznajemy opinię Bartosza Staszewskiego, przedstawiciela „organizacji LGBT” z Lublina, według którego wypowiedzi te wskazują, że „mniejszości” w Polsce potrzebują jeszcze większej ochrony ze strony Unii. Wtóruje mu europdeputowany z Luksemburga Mark Angel, który podkreśla, że Unia nie może dopuścić do tego, by nad Wisłą kwitła „homofobia”.

 

Przy okazji Rettman wskazuje, że w tym samym czasie Sąd Najwyższy (obsadzony „lojalistami PiSu”) uznał legalność wyborów prezydenckich. Sam Duda – czytamy – wygrał o włos prowadząc „homofobiczną kampanię wyborczą splamioną zarzutami dotyczącymi nadużyć w mediach państwowych”. Dalej poznajemy kolejne opinie, w tym zdanie Mirosława Wyrzykowskiego, byłego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, według którego proces wyborów prezydenckich „od początku do końca” naruszał polską konstytucję.

 

Najbardziej frapującym aspektem pozostaje jednak „deforestacja” Polski, którą – przy sprzeciwie UE – prowadzić ma partia rządząca. W perspektywie postępowej publicystyki do takich rozmiarów (jak się możemy tylko domyślać...) urósł spór dotyczący wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Wycinki motywowanej stratami w drzewostanie powodowanymi przez kornika drukarza...

 

Źródło: euobserver.com

mat

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
grimm
PIS tak rozciąga w czasie podejmowanie decyzji na styku zagranica/wewnętrzne sprawy , że zagranica zdąży skrytykować w czambuł, opracować strategię i przywalić Polsce z grubej rury. Wtedy PIS kuli ogon i nic nie robi lub się wycofuje.
@janek
Lewatskom wersje prawdy, czyli zwyczajny belkot.
@Janek
Zalecam wyłączyć TVN i tokfm a włączyć myślenie, to naprawdę nie boli.
Janek
Przecież prawdę napisali więc o co chodzi?
DNA
Działacze UE od LGBT zakałą świata.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY