Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 31 MARCA
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Imieniny obchodzą:
Gwidon, Kornelia
 

Homoofensywa w Rzeszowie. Przyjdź na Różaniec wynagradzający za grzech homoseksualizmu

Data publikacji: 2018-06-29 10:40
Data aktualizacji: 2018-06-30 15:31:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W sobotę, 30 czerwca, w stolicy Podkarpacia – regionu uznawanego za bastion polskiego konserwatyzmu i pobożności – dojdzie do nieznanego tam wcześniej wydarzenia. Przez ulice Rzeszowa przemaszerują homoseksualiści i ich sojusznicy w walce o prawne przywileje. Polityczny wymiar parady „tęczowych” to jednak tylko jeden z wielu jej aspektów. O wiele istotniejszym jest fakt, że dojdzie wtedy do propagowania ciężkiego grzechu i zachowań sprzecznych z naturą. Dlatego tak ważna jest modlitewna mobilizacja tego dnia i w czasie poprzedzającym homoimprezę.

 

W piątek 29 czerwca oraz w sobotę 30 czerwca odbędą się w Rzeszowie publiczne modlitwy Różańcowe w obronie małżeństwa i rodziny, będzie to także modlitwa o charakterze ekspiacyjnym za grzech homoseksualizmu.

 

Organizatorzy publicznego Różańca – katolicy z Krucjaty Młodych – zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o godzinie 19:00 na Rynek (obok pomnika T. Kościuszki). Z kolei w sobotę modlitwa rozpocznie się o godzinie 12:30 na rogu ulic Szopena, Targowej i Naruszewicza.

 

Grzechy sodomskie „są to grzechy cielesne z osobami tej samej płci; albo też i z osobami drugiej płci, lecz w sposób przeciwny naturze. Grzech ten nazywa się sodomskim dlatego, że go się dopuszczano w mieście Sodomie i Gomorze i w innych miastach okolicznych. O mieszkańcach Sodomy i Gomory wiadomo, że – jako homoseksualiści – praktykowali współżycie wbrew naturze, co sprawiło, że do Nieba płynęły głośne skargi, przyzywające Bożej sprawiedliwości: A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia (Rdz 19, 24)”.

 

Dziś dopuszczanie się takich grzechów nie tylko przestało być krytykowane, ale także propaguje się je na różnych wydarzeniach, np. „paradach równości”. Grzech wciąż jednak – mimo upływu lat – pozostaje grzechem. Dlatego tak ważne jest publiczne zadośćuczynienie.

 

„Zadośćuczynienie jest aktem mającym na celu przywrócenie chwały należnej Bogu, której wielkość została znieważona przez ludzkie grzechy; jest to wynagrodzenie duchowej szkody, jakiej doznała Boska Miłość w wyniku niewdzięczności człowieka (ks. Raoul Plus)” – przypomina Krucjata Młodych zauważając, że za grzechy popełniane publicznie najlepszą formą zadośćuczynienia jest zadośćuczynienie publiczne.

 

Organizatorzy modlitwy wyjaśniają nam również, dlaczego wybraną formą modlitwy ekspiacyjnej jest różaniec.

 

„Różaniec jest najpiękniejszą i najbogatszą w łaski ze wszystkich modlitw; to modlitwa, która najczulej dotyka Serca Matki Bożej (św. Pius X).

 

Po Najświętszej Ofierze Mszy św. nie ma takiej drugiej modlitwy w Kościele, którą kochałabym bardziej niż Różaniec (Matka Boża do bł. Alana de la Roche).

 

Matka Boża nadała odmawianiu Różańca takiej skuteczności, że nie ma takiego problemu, który nie mógłby być rozwiązany przy pomocy modlitwy różańcowej (s. Łucja dos Santos, wizjonerka z Fatimy)” – cytują zachęcając do przyjścia na wspólną modlitwę wraz z krewnymi i przyjaciółmi.

 

 

MWł

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do fałszywego proroka
"Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" Mt10,32. My nie wykonujemy pobożnych uczynków przed ludźmi, lecz przed Panem Bogiem. Nie jesteśmy jak obłudnicy, bo nie robimy tego by się ludziom pokazać, wręcz przeciwnie, my od tych ludzi doświadczamy szykan za nasze modlitwy. Nie sądź więc nas, abyś nie był sądzony. Bo takim sądem, jakim nas sądzisz, i ciebie osądzą; i taką miarą, jaką mierzysz, tobie odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w naszym oku, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
Strzeżcie się fałszywych proroków
"Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie." Mt 6, 1 "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać." Mt 6, 5 "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" Mt 7, 1-3 ?I gorliwość niedobra przy braku rozwagi, błądzi, kto biegnie za prędko.? Prz 19, 2 ?Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą, abyście wiedzieli, jak macie odpowiadać każdemu.? Kol 4, 6
Lucy
Piękna inicjatywa. Niech dobry Bóg błogosławi aby jak najwięcej ludzi przyszło. Takie formy Ekspiacji są dzisiaj bardzo potrzebne.