Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 WRZEŚNIA
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 

Homoseksualiści - najważniejszy temat szczytu G-20?

Data publikacji: 2013-09-07 17:55
Data aktualizacji: 2013-09-09 11:31:00
WIADOMOŚCI
fot.MIKE THEILER/REUTERS/FORUM

Sądząc po zainteresowaniu części mediów, najważniejszym punktem zakończonego właśnie szczytu grupy najbogatszych państw świata G-20 w Petersburgu nie był światowy kryzys gospodarczy ani nawet wojna w Syrii, lecz homoseksualiści: rozmowa przedstawicieli rosyjskich organizacji homoseksualnych z prezydentem USA Barackiem Obamą w ramach jego spotkania z organizacjami pozarządowymi oraz krótka demonstracja dwudziestu osób płci obojga, reklamujących się głośno jako homoseksualiści i lesbijki.

 

Na petersburskim Placu Marsowym kordony OMON ochroniły dwudziestu homoseksualnych aktywistów przed kontrdemonstracją prawosławno-patriotyczną, a następnie wywiozły ich autobusem za miasto. Kontrdemonstranci śpiewali psalmy wzywające do oczyszczenia świata ze zła oraz obrzucili homoseksualistów drobnymi monetami, wykrzykując, iż demonstracja jest opłacona przez żydomasonerię i rząd amerykański. Poleciało też jedno jajko, a kobieta, która je rzuciła, została natychmiast zatrzymana przez policję. Chociaż prawosławni kontrdemonstranci zapowiedzieli, że nie zamierzają wywoływać żadnej bójki, część mediów fałszywie zrelacjonowała wydarzenie, wytwarzając wrażenie dużej przemocy. Szczególnie wspierająca homoseksualistów rosyjska agencja informacyjna Rosbałt.ru poświęciła temu wydarzeniu wiele artykułów, nie próbując nawet zachować obiektywizmu.

 

Kwestie homoseksualne zdominowały też relacje ze spotkania prezydenta Obamy z działaczami organizacji pozarządowych, choć byli na nim obecni przedstawiciele tak ważnych organizacji, jak Memoriał, Agora czy Gospodarcza Obrona Okręgu Moskiewskiego (dawniej Ruch w Obronie Lasu Chimkińskiego), a także komentarze analityków.

 

Ten obraz medialny jest fałszywy; jak wskazują sondaże, społeczeństwo rosyjskie niemal jednogłośnie popiera przyjęte w czerwcu przepisy zakazujące promocji homoseksualizmu i innych „nietradycyjnych stosunków seksualnych” oraz pornografii wśród dzieci. Ostatnio w wywiadzie telewizyjnym prezydent Rosji Władimir Putin skomentował wcześniejsze ostre potępienie nowego prawa przez Baracka Obamę, stwierdzając, że dziwią go pouczenia „przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych”, skoro państwo to samo ma problemy z prawami człowieka, także homoseksualistów. Zadeklarował także, że chętnie spotka się z przedstawicielami rosyjskich organizacji homoseksualnych. Z drugiej strony, część przedstawicieli tych organizacji broni racji stanu Rosji, występując przeciwko proponowanemu na Zachodzie bojkotowi Igrzysk Olimpijskich w Soczi i deklarując, że sami się dogadają z władzami kraju, bez pośrednictwa Amerykanów.

 

Przewodniczący komisji prawnej oskarżanego o wydawanie „homofobicznych” przepisów parlamentu Petersburga, Witalij Miłonow, także odżegnuje się od dyskryminowania homoseksualistów, stwierdzając, iż państwo rosyjskie nie jest wrogie wobec homoseksualistów, lecz zależy mu jedynie na ochronie dzieci. Krytykując „show”, jaki z obrony praw rosyjskich homoseksualistów robi prezydent USA, pyta: „Gdy Obama chce bombardować Syrię, to nie myśli wówczas o gejach? Jego rakiety będą ich oblatywać? Czy też geje znajdują się tylko w szeregach opozycji, której gwarantuje się możliwość ukrycia? A dzieci, które będą ginąć, nie zasługują na uwagę prezydenta USA. Dla Obamy tylko gej stanowi wartość”. Zdaniem Miłonowa spotkanie Obamy z przedstawicielami homoseksualistów w ramach szczytu G-20 miało w rzeczywistości na celu jego politykę wewnętrzną, tj. korzystne zaprezentowanie się przed liberalnymi wyborcami.

 

 

Źródło: Rosbalt.ru, Izvestia.ru

dom

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
E.
Chciałabym dodać, że to głównie na tym portalu tak wiele uwagi poświęca się homoseksualistom. Praktycznie co drugi artykuł i to w samym dziale \'polityka\'. Moim zdaniem tu właśnie leży problem "promowania". Pamiętajmy, że zakazany owoc najlepiej smakuje. Dajmy dewiantom spokój i promujmy szczerą, prawdziwą miłość bliźniego, zamiast nienawiści do "kochających inaczej".
E.
Drogi "z", czasy mamy takie, że się o tym mówi, BO MOŻNA. Nie rodzi się z tego powodu więcej homoseksualistów, oni po prostu teraz MOGĄ się ujawnić. Dziękujmy Bogu, że mogą, że wszyscy mamy prawo być sobą i otwarcie o tym mówić. My mamy prawo być chrześcijanami, oni mają prawo grzeszyć, a nam nic do tego. Jedyną istotą która tutaj celowo działa jest Bóg i to On wszystkich nas osądzi według swoich praw.
z
Zastanawia mnie jedna sprawa. Przecież wrodzony homoseksualizm to chyba mały % w społeczeństwie. Skąd nagle w ostatnich latach tak ten temat został nagłośniony. Jest to chyba jedno z celowych działań na rzecz destrukcji rodziny/społeczeństwa/zasad moralnych i innych. Czy nikogo nie zastanawia co/kto to działa?.
Andrea
Pogadali-i się rozjechali!.