Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

Homoseksualizacja pod pozorem wychowania religijnego? Skandaliczna harcerska broszura

Data publikacji: 2018-07-11 15:10
Data aktualizacji: 2018-07-11 16:25:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Wydział Wychowania Duchowego i Religijnego Głównej Kwatery ZHP wydał broszurę pt. „Tężnia Ducha”. Zgodnie z opisem stanowi ona „poradnik dla drużynowych gromad i drużyn ZHP”. Duże zastrzeżenia wzbudza fragment dokumentu poświęcony homoseksualizmowi.

 

Sam dokument w działach poświęconych „służbie Bogu w ZHP”, „wychowaniu duchowemu” czy „wychowaniu religijnemu” zawiera wiele miałkich i ogólnych zwrotów, czego kwintesencję znajdziemy w rozdziale „miejsce niewierzących w ZHP”. Związek Harcerstwa Polskiego przedstawia się bowiem jako instytucja otwarta na ludzi różnych wyznań. „Bóg, o którym mowa jest w rocie Przyrzeczenia czy Prawie Harcerskim, nie musi być Bogiem chrześcijańskim” – czytamy. Broszura ZHP wprost wskazuje na akceptację islamu czy buddyzmu.

 

Absurdalne żonglowanie pojęciami jest jednak o wiele szersze, zaś rozumienie Boga wykracza poza tradycyjne traktowanie Go jako osobowego bytu. Dlatego też, pomimo obecności Boga w tekście przysięgi ZHP, do Związku mogą należeć osoby niewierzące „jeżeli tylko wyrażą chęć rozwoju duchowego, niebędącego rozwojem religijnym”.

 

To jednak nie koniec „smaczków” zawartych w „Tężni Ducha”, bowiem na 12 stronie – tuż obok rozdziałów pt. „Kapelani i duszpasterze” czy „Współpraca z parafią”  – znajdziemy dział „Każdy inny, wszyscy równi”. Zilustrowany został „tęczowym” zdjęciem, zaś w tekście razi skala propagandy homoseksualnej.

 

Pojawia się tam bowiem rewolucyjne pojęcie „orientacji seksualnej”, fałszywie sugerujące, że zarówno zachowania zgodne z prawem naturalnym, jak i czyny homoseksualne są sobie równe (w domyśle: równie dobre), gdyż stanowią „jedną z wielu” orientacji. Wśród wywrotowego języka uwagę przyciąga również słowo „nieheteronormatywne” – wyjęte rodem ze słownika propagatorów ideologii LGBT.

 

Oprócz zrozumiałych zapisów o potępieniu nienawiści względem homoseksualistów (gdyż nienawiść jest zawsze zła – w dokumencie o życiu religijnym brakuje jednak potępienia nienawiści i przemocy dokonywanej względem chrześcijan), w tekście odnajdziemy typowo propagandową zbitkę słowną o homoseksualizmie jako „prywatnej sprawie”. Dokument zobowiązuje ponadto harcerzy do walki z dyskryminacją. Niestety często zwrot „dyskryminacja” nie oznacza prześladowania, a braku prawnych przywilejów i odmowy realizowania ideologicznych postulatów politycznie zorganizowanej subkultury "LGBT" (sami twórcy broszury odcinają się od walki o zgodne z żądaniami homoorganizacji zmiany prawne).

 

Treściom jawnie propagującym niezdrowo rozumianą otwartość na drugiego człowieka (co w praktyce może oznaczać otwartość na grzech homoseksualizmu u bliźniego, a nawet u siebie) towarzyszy przypomnienie autorytetów duchowych – świętego Jerzego, świętej Joanny D’Arc i błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nie ma jednak wątpliwości, że osoby wyniesione na ołtarze, szanując człowieka, potępiały grzechy. W tym grzech homoseksualizmu.

 

Jak pisze na Twitterze Artur Stelmasiak z Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, poradnik „nie wygląda dobrze”. Publicysta ostrzega przed groźbą podziału w harcerskim środowisku oraz zwraca uwagę na „chorobę organizacji”, która może stanowić efekt „orientacji” instruktorów.

 

 

Do postępowego dokumentu krytycznie odniósł się Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. W Oświadczeniu padają mocne słowa, w tym o uderzaniu w katolików dokumentem pt.  „Tężnia Ducha”.

 

 

Środowisko harcerskie jest mocno podzielone, na co wskazuje facebookowa aktywość Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP, w tym ich wpis z maja. „Godność i wartość człowieka nie są zależne od jego orientacji seksualnej i tego, z kim buduje związek. Jako harcerze mamy obowiązek szanować osoby, które są homo lub biseksualne. Tacy ludzie również angażują się w ruch harcerski. Powinniśmy sprzeciwiać się przejawom nienawiści i pogardy wobec nich, gdyż, jak mówi Prawo Harcerskie - naszym zadaniem jest w każdym dostrzegać bliźniego” – pisał Zespół z okazji… Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii, o czym teraz przypomina prohomoseksualny serwis queer.pl.

 

Z okazji tego „święta” Zespół łódzkiego ZHP zaprezentował „ciekawostki”, które powstały wspólnie z... Wiarą i Tęczą – homoseksualnym środowiskiem próbującym stanowić piątą kolumnę w Kościele.

 

 

 

Źródło: „Tężnia Ducha” / Twitter / queer.pl / Facebook

MWł

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Zbigniew
Harcołki - komuszki,ale jeszcze gorsze, spod znaku Gramsciego; czy dawniej widzial kto grubego harcerza?
Mnemoniuk
Kiedy mój syn mówił mi o takich kwiatkach, wtedy jeszcze na etapie dyskusji nad tekstem przyrzeczenia, to myślałem, że jest przewrażliwiony i przesadza. A jednak. Boję się o te wszystkie małe dzieciaki, zapatrzone w swoich drużynowych i bardzo ufne.
md
Straszne
Marek
Czas przechodzić do skautów europy.
agricola
"A na drzewach zamiast liści będą wisieć..." nie zawiśli - do kogo więc pretensje?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY