Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 24 MAJA
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu

NMP Wspomożycielki Wiernych
Imieniny obchodzą:
Joanna, Milena, Zuzanna
 

Imigranci nie szanują prawa. Wraz z napływem pracowników ze wschodu rośnie przestępczość

Data publikacji: 2016-11-21 09:00
Data aktualizacji: 2016-11-21 09:12:00
WIADOMOŚCI
Źródło: policja.pl

Do Polski dociera coraz więcej imigrantów ze wschodu, głównie Ukrainy. Choć większość z nich szuka uczciwej pracy, to faktem jest, że granicę przekraczają osoby, które stoją na bakier z prawem. Statystyki są jednoznaczne: wraz z rosnącą liczbą przybyszów ze wschodu, roślinie przestępczość w Polsce.

 

Jak informuje „Rzeczpospolita”, jeszcze 5 lat temu o popełnienie przestępstw w Polsce było podejrzanych 493 Ukraińców. W 2014 roku ich liczba wzrosła już do 1084. W ubiegłym roku obywateli Ukrainy z zarzutami było 1315, a do połowy obecnego 1030. To oficjalne dane MSWiA.

 

Ponadto w więzieniach i aresztach w Polsce przebywa obecnie ok. 200 Ukraińców. To dwukrotnie więcej niż przed rokiem. „Pokazuje to ogromną dynamikę wzrostu liczby przestępstw z udziałem obywateli tego kraju, których w ubiegłym roku, głównie za pracą, przybyło do Polski – według szacunków resortu pracy – pod 300 do 500 tys.” – podaje „Rz”.

 

Część imigrantów popada w konflikt z prawem pracując w nielegalnych fabrykach papierosów prowadzonych przez różne gangi, w tym także polsko-ukraińskie. We wszystkich takich wytwórniach w tym roku przez CBŚP zatrzymano 175 osób, z tego aż 94 to Ukraińcy. Notowane są też przestępstwa przeciw mieniu, życiu, fałszerstwa dokumentów, przestępstwa seksualne oraz wypadki drogowe.

 

Jak zauważa dziennik, statystki przestępczości z udziałem imigrantów są niepokojące i wskazują, że tylko w minionych dwóch latach polskie sądy skazały aż 10 tys. obywateli Ukrainy, podczas gdy w ostatniej dekadzie było ich w sumie 29 tysięcy.


Źródło: „Rzeczpospolita”

MA

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
_*_
Przepraszam zapomniałem, że dla naszych wschodnich "sąsiadów" zabijanie ludności cywilnej, nie ma żadnego większego ciężaru gatunkowego. W końcu jest wojna (to że nikt nikomu wojny tam nie wypowiedział to nieistotny detal :)), a oni, złośliwie, znaleźli się po nie tej stronie frontu co trzeba :). W końcu, nie ma ofiar, najlepiej cudzych, jakich ukraińscy szowiniści nie byliby wstanie położyć na ołtarzu walki o "samoistną" :) I jeszcze jedno, to do dziedzictwa której odnogi Oun odwołuje się Azow jest sprawą wtórną. Oun, podzieliła sprawa sojuszu i lojalności wobec Niemiec, ot kłótnia w rodzinie, w sprawach dla nas najistotniejszych byli zaskakująco zgodni. Frakcja Bandery "czyściła" na kresach a Melnykowcy w ramach oddziałów niemieckich (choćby powstanie warszawskie). Dom który budowano na mogiłach, na nienawiści i grabieży, mogiły pochłoną. Nie mamy obowiązku pomagać ludziom którzy zniszczywszy jedno państwo szukają naiwnych kosztem których mogliby się wyratować.
Thomson14
większej ilości informacji nt. Azowa i ideologii. Zgoda, Azow dziedziczy po OUN, tylko podobnie jak w ONR w latach 30. OUN podzielony był na frakcje, polecam poczytać o nich. Co do sytuacji na froncie - to jest wojna, na wojnie dzieją się różne rzeczy i czasem giną cywile. A wypowiedź Pana/Pani jasno wpisuje się w szowinistyczny ton większości organizacji polskich uważających się za "nacjonalistyczne". Tyle w temacie.
Thomson14
Zorianna Konowalec została wyrzucona z korpusu cywilnego za takie wypowiedzi. Podobna sytuacja miała miejsce z dwoma innymi nacjonalistami, którzy pochwalali rzeź Wołyńską. Co do ideologii nacjonalizmu ukraińskiego polecam Panu przeczytanie
_*_
Azow? Czekaj, czekaj coś mi się przypomniało! "Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi" (pisownia oryginalna) - Zoriana Konowalec wolontariuszka (korpus cywilny) pułku Azow. Nikt z jej środowiska jasno i wyraźnie tej wypowiedzi nie potępił, próbowano raczej zwalić winę za ten wpis na polskich kibiców, którzy ową panią mieli niekulturalnie potraktować, rzekomo. I kolejny rodzynek, "My od nacjonalizmu UPA bierzemy tylko dekalog ukraińskiego nacjonalisty, 12 cech charakteru ukraińskiego nacjonalisty i 44 przepisy życia." - Władysław Kowalczuk członek korpusu cywilnego Azowa. Więc jeśli ktoś czytał "teologów" ukraińskiego "nacjonalizmu", to upraszczając nieco, Azow dziedziczy po Oun (i jej zbrojnym ramieniu, Upa) w zasadzie wszystko :). A z akcji Azowa, polecam szczególnie te pod Mariupolem i wsparty przez nich lincz w Łoszczyniwce (co zabawne, prawdopodobnie winni byli miejscowi Bułgarzy, ale i tak oberwało się Romom). :)
Thomson14
@daf co do Swobody i jej zabawnych żądań, to gdyby miał Pan odrobinę obeznania w sytuacji politycznej Ukrainy to wiedziałby Pan, że mimo zasiadania w Werhownej Radzie, ich zdania i jakichś projektów nie należy brać na poważnie, bo nic nie znaczą. Są przysłowiowymi szurami i leśnymi dziadkami. Główną siłą nacjonalistyczną w tej chwili na Ukrainie jest środowisko powiązane z Pułkiem Azow. Polecam Panu zapoznać się z ich akcjami i współpracą z niezależnymi polskimi nacjonalistami. To pokazuje światełko w tunelu na budowę pomostu między naszymi narodami mimo tragicznej historii Polski i Ukrainy. Najważniejszą rzeczą jest wyzbycie się szowinizmu po obu stronach.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY