Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 11 SIERPNIA
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
NMP Świętolipskiej
Imieniny obchodzą:
Klara, Zuzanna, Filomena
 

Imigranci nie szanują prawa. Wraz z napływem pracowników ze wschodu rośnie przestępczość

Data publikacji: 2016-11-21 09:00
Data aktualizacji: 2016-11-21 09:12:00
WIADOMOŚCI
Źródło: policja.pl

Do Polski dociera coraz więcej imigrantów ze wschodu, głównie Ukrainy. Choć większość z nich szuka uczciwej pracy, to faktem jest, że granicę przekraczają osoby, które stoją na bakier z prawem. Statystyki są jednoznaczne: wraz z rosnącą liczbą przybyszów ze wschodu, roślinie przestępczość w Polsce.

 

Jak informuje „Rzeczpospolita”, jeszcze 5 lat temu o popełnienie przestępstw w Polsce było podejrzanych 493 Ukraińców. W 2014 roku ich liczba wzrosła już do 1084. W ubiegłym roku obywateli Ukrainy z zarzutami było 1315, a do połowy obecnego 1030. To oficjalne dane MSWiA.

 

Ponadto w więzieniach i aresztach w Polsce przebywa obecnie ok. 200 Ukraińców. To dwukrotnie więcej niż przed rokiem. „Pokazuje to ogromną dynamikę wzrostu liczby przestępstw z udziałem obywateli tego kraju, których w ubiegłym roku, głównie za pracą, przybyło do Polski – według szacunków resortu pracy – pod 300 do 500 tys.” – podaje „Rz”.

 

Część imigrantów popada w konflikt z prawem pracując w nielegalnych fabrykach papierosów prowadzonych przez różne gangi, w tym także polsko-ukraińskie. We wszystkich takich wytwórniach w tym roku przez CBŚP zatrzymano 175 osób, z tego aż 94 to Ukraińcy. Notowane są też przestępstwa przeciw mieniu, życiu, fałszerstwa dokumentów, przestępstwa seksualne oraz wypadki drogowe.

 

Jak zauważa dziennik, statystki przestępczości z udziałem imigrantów są niepokojące i wskazują, że tylko w minionych dwóch latach polskie sądy skazały aż 10 tys. obywateli Ukrainy, podczas gdy w ostatniej dekadzie było ich w sumie 29 tysięcy.


Źródło: „Rzeczpospolita”

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
_*_
Przepraszam zapomniałem, że dla naszych wschodnich "sąsiadów" zabijanie ludności cywilnej, nie ma żadnego większego ciężaru gatunkowego. W końcu jest wojna (to że nikt nikomu wojny tam nie wypowiedział to nieistotny detal :)), a oni, złośliwie, znaleźli się po nie tej stronie frontu co trzeba :). W końcu, nie ma ofiar, najlepiej cudzych, jakich ukraińscy szowiniści nie byliby wstanie położyć na ołtarzu walki o "samoistną" :) I jeszcze jedno, to do dziedzictwa której odnogi Oun odwołuje się Azow jest sprawą wtórną. Oun, podzieliła sprawa sojuszu i lojalności wobec Niemiec, ot kłótnia w rodzinie, w sprawach dla nas najistotniejszych byli zaskakująco zgodni. Frakcja Bandery "czyściła" na kresach a Melnykowcy w ramach oddziałów niemieckich (choćby powstanie warszawskie). Dom który budowano na mogiłach, na nienawiści i grabieży, mogiły pochłoną. Nie mamy obowiązku pomagać ludziom którzy zniszczywszy jedno państwo szukają naiwnych kosztem których mogliby się wyratować.
Thomson14
większej ilości informacji nt. Azowa i ideologii. Zgoda, Azow dziedziczy po OUN, tylko podobnie jak w ONR w latach 30. OUN podzielony był na frakcje, polecam poczytać o nich. Co do sytuacji na froncie - to jest wojna, na wojnie dzieją się różne rzeczy i czasem giną cywile. A wypowiedź Pana/Pani jasno wpisuje się w szowinistyczny ton większości organizacji polskich uważających się za "nacjonalistyczne". Tyle w temacie.
Thomson14
Zorianna Konowalec została wyrzucona z korpusu cywilnego za takie wypowiedzi. Podobna sytuacja miała miejsce z dwoma innymi nacjonalistami, którzy pochwalali rzeź Wołyńską. Co do ideologii nacjonalizmu ukraińskiego polecam Panu przeczytanie
_*_
Azow? Czekaj, czekaj coś mi się przypomniało! "Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi" (pisownia oryginalna) - Zoriana Konowalec wolontariuszka (korpus cywilny) pułku Azow. Nikt z jej środowiska jasno i wyraźnie tej wypowiedzi nie potępił, próbowano raczej zwalić winę za ten wpis na polskich kibiców, którzy ową panią mieli niekulturalnie potraktować, rzekomo. I kolejny rodzynek, "My od nacjonalizmu UPA bierzemy tylko dekalog ukraińskiego nacjonalisty, 12 cech charakteru ukraińskiego nacjonalisty i 44 przepisy życia." - Władysław Kowalczuk członek korpusu cywilnego Azowa. Więc jeśli ktoś czytał "teologów" ukraińskiego "nacjonalizmu", to upraszczając nieco, Azow dziedziczy po Oun (i jej zbrojnym ramieniu, Upa) w zasadzie wszystko :). A z akcji Azowa, polecam szczególnie te pod Mariupolem i wsparty przez nich lincz w Łoszczyniwce (co zabawne, prawdopodobnie winni byli miejscowi Bułgarzy, ale i tak oberwało się Romom). :)
Thomson14
@daf co do Swobody i jej zabawnych żądań, to gdyby miał Pan odrobinę obeznania w sytuacji politycznej Ukrainy to wiedziałby Pan, że mimo zasiadania w Werhownej Radzie, ich zdania i jakichś projektów nie należy brać na poważnie, bo nic nie znaczą. Są przysłowiowymi szurami i leśnymi dziadkami. Główną siłą nacjonalistyczną w tej chwili na Ukrainie jest środowisko powiązane z Pułkiem Azow. Polecam Panu zapoznać się z ich akcjami i współpracą z niezależnymi polskimi nacjonalistami. To pokazuje światełko w tunelu na budowę pomostu między naszymi narodami mimo tragicznej historii Polski i Ukrainy. Najważniejszą rzeczą jest wyzbycie się szowinizmu po obu stronach.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY