Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
06   LIPCA   2020 r.
Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
Imieniny obchodzą:
Dominika, Łucja, Teresa
 
Polonia Christiana nr 14       DOSSIER
o. Marek Raczkiewicz CSsR

Inwazja cywilizacji śmierci

Inwazja cywilizacji śmierci

Osoby w wieku 14-30 lat pragnące dokonać aborcji mogą uzyskać nawet 20 procent zniżki. Wystarczy przedstawić legitymację młodzieżową (tarjeta joven). ­Rozmaite ­kliniki aborcyjne w Andaluzji proponują tego rodzaju zniżki podczas konsultacji i ­badań bezpośrednio dotyczących dobrowolnego przerwania ciąży. Zniżkę ­aborcyjną gwarantuje Andaluzyjski Instytut Młodzieży. Jest to zniżka podobna do tych, ­które umożliwiają młodemu człowiekowi pójście do kina, teatru i tym podobne – wyjaśnia jedna z klinik aborcyjnych.


Zniżka na aborcję? Socjalistyczny prezydent Autonomii Andaluzyjskiej, José Antonio Griñán, nie widzi w tym nic złego. Legitymacja jest ustanowiona prawnie, a zatem firmy, które z nią współpracują mogą oferować młodzieży szereg możliwości, także zniżkę na aborcję. Rząd Andaluzji rozpoczął już kampanię na rzecz dostępności pigułki dzień po w ośrodkach zdrowia za darmo.

Z kolei Arturo Canalda, obrońca praw dzieci i młodzieży w Autonomii Madryckiej, uważa, że powyższa oferta stanowi prawdziwe barbarzyństwo oraz absolutną trywializację znaczenia życia. Stowarzyszenia obrony życia uważają ją za wielki wstyd, choć nie czują się zaskoczone, ponieważ uważają ją za doskonale spójną z całym procesem narzucania najbardziej radykalnej ustawy o aborcji w Europie.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj