Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 10 KWIETNIA
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 

Inżynieria społeczna w służbie „walki z uprzedzeniami rasowymi”? Tego chcą „postępowcy”

Data publikacji: 2020-02-14 06:00
Data aktualizacji: 2020-02-13 10:27:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

Globaliści i „postępowcy”, którzy chcieliby regulować i sterować każdą dziedziną życia odgórnie, pokładają wielkie nadzieje w inżynierii społecznej. W Davos psycholog dr Phillip Atiba Goff z Center for Policing Equity tłumaczył jak wykorzystuje dane organów ścigania, aby pomóc policji wyeliminować uprzedzenia rasowe. Jego zdaniem wykorzystywanie zintegrowanych danych o ludziach można wykorzystać do analizy i zmiany zachowań w „pożądanym kierunku”.

 

Goff zalecił m.in., aby firmy walczyły z rasizmem, mierząc różnice rasowe, analizując dane i zmieniając zachowania ludzi, starających się o pracę. Ostrzegał, że korporacje, które nie mierzą różnic rasowych, stoją w obliczu „zagrożenia moralnego i finansowego”.

 

Nie możemy przezwyciężyć rasizmu, próbując zmienić „wadliwe serca i umysły” lub „zwalczyć ignorancję” – sugerował dr Goff. – Kiedy skupiamy się na sercach i umysłach jesteśmy rozproszeni, próbując zrehabilitować potencjalnie rasistowskich aktorów i ignorując nagromadzenie szkód, jakie wyrządza się narażonym społecznościom – dodał.

 

Dr Goff przemawiał w tym roku podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, gdzie opowiedział historię Emmetta Tilla, 14-letniego, ciemnoskórego chłopca, który w 1955 roku został oskarżony o molestowanie seksualne przez białą kobietę w Missisipi, a następnie był torturowany i zamordowany przez białego męża kobiety oraz jego przyrodniego brata. Oskarżyciel Tilla wciąż żyje i niedawno przyznał się do sfingowania sprawy.

 

– Zamiast myśleć o rasizmie w kategoriach przekonań i uczuć powinniśmy zdefiniować rasizm „jako nagromadzony wzór zachowań, które są niekorzystne dla jednej grupy rasowej i sprzyjają innej grupy rasowej, a także systemów, które to ułatwiają” – stwierdził Goff. – Gdy zdefiniujesz problem w ten sposób, możesz zacząć go rozwiązywać – kontynuował. – W przeciwieństwie do serc i umysłów wzorce zachowań można wyraźnie zmierzyć i zmienić – sugerował.

 

Goff od lat realizuje koncepcję pomiaru i zmiany w siłach policyjnych w USA, borykających się z problemem brutalności wobec czarnych mężczyzn. W tym celu powołał Centre for Policing Equity, które zbiera i analizuje dane organów ścigania, takie jak lokalizacje włamań, pochodzenie donosicieli policji i integruje je z danymi demograficznymi, edukacyjnymi, mieszkaniowymi oraz dochodowymi. Następnie określa zależności rasowe oraz sposoby kontroli pewnych zachowań.

 

Psycholog współpracował z Departamentem Policji Metropolitalnej w Las Vegas (LVMPD) w celu wyeliminowania albo przynajmniej zmniejszenia uprzedzeń rasowych przez policjantów, używających siły. Konkretnie chodziło o ograniczenie liczby przypadków użycia broni względem nieuzbrojonych czarnych mężczyzn.

 

Firmy – jego zdaniem – muszą walczyć z uprzedzeniami rasowymi, słuchając osób takich jak on. – Korporacje już mierzą finanse i wydajność. Ale w nowej erze kapitalizmu interesariuszy muszą także mierzyć wartości wyznawane przez pracowników – wskazywał. – Jeśli firma nie wymyśliła sposobu pomiaru wpływu rasowego zróżnicowania na społeczności, z którymi się styka, jest zagrożona zarówno pod względem moralnym, jak i finansowym – przekonywał.

 

Źródło:  weforum.org

AS

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
qwe
to teraz czekają nas czasy "odwróconego" rasizmu wspieranego przez korporacje i psychologów
party na budowi
dość mocno przyśpiesza , obudzisz się i w przyszłym tygodniu dowiesz się , że aby dalej być przełożonym musisz wg nowych wytycznych zrobić tatuaż , ubrać spodnie rurki , chociaż pracujesz na budowie skarpetki wykluczone , i podwładni mają głaskać się po pośladkach
Dr.P.Kopetzky
Przypomina się G. Orwell, A. Huxley, Ph.K. Dick i cała literatura SF jako kiedyś ostrzeżenie, napomnienie i przestroga.